Булімія являє собою нервово-психічний розлад, пов’язаний з неконтрольованим поглинанням їжі.

Хворих часто наздоганяють напади голоду, який вони намагаються погасити їжею, а потім вживають різні дії для зменшення ваги.

Булімія - порушення харчового поведінки з різкими нападами голоду

Причини булімії

Причини захворювання можна розділити на дві групи: фізіологічні і психологічні. У першому випадку булімія може бути пов’язана з травмами мозку (точніше тією його частиною, яка відповідає за процеси травлення), порушеннями обміну речовин, збоями гормонального фону. Але частіше хворобливе переїдання пов’язано з особливостями психіки.

Найбільш часто страждають булімією люди у віці 14 - 20 років

Види булімії

Якщо говорити про види булімії, то слід виділити:

— первинну стадію, при якій людина відчуває невгамовне почуття голоду.

— другий вид об’єднує виникнення булімії у тих, хто був хворий на анорексію.

Нервова булімія Виникають ситуації, коли анорексик переїдає, в результаті чого відчуває себе винуватим, намагається викликати блювоту. Захворювання часто виникає у тих, хто прагне швидко скорегувати вага:

— людина переїдає, а потім намагається очистити організм.

— людина мучить себе дієтами, з-за чого в підсумку відбуваються напади обжерливості.

Симптоми і ознаки булімії

Серед ознак необхідно виділити:

— постійну депресію, агресивний стан;

— заперечення можливості вести контроль споживання їжі;

— прояв самокритики;

— бажання сподобатися іншим людям;

— помилкове уявлення про вагу і фігурі.

Напади булімії трапляються частіше після жорстких дієт

Деякі ознаки булімії повинні викликати тривогу. До них відносяться вагомі коливання маси тіла, біль в області горла, яка з’являється з-за постійної блювоти, запальні процеси біля вух, а також випадання зубів. У всіх цих випадках зволікати не можна, потрібно терміново звернутися до лікаря й лікуватися в стаціонарі.

Найбільш часто страждають булімією підлітки. Щоб допомогти своїй дитині, важливо діяти з любов’ю і знати психологічні особливості підліткового віку.

Лікування булімії

Булімія – підступне захворювання. Якщо виникли побоювання – зверніться до лікаря: дієтолога, психолога, терапевта. Фахівці допоможуть уникнути помилок і жити повноцінним життям. У будь-якому випадку, зіткнувшись з подібною проблемою, потрібно переосмислити ставлення до їжі, переглянути всі звички, пов’язані зі споживанням їжі. Належить провести величезну роботу в психологічному плані, оскільки потрібно повністю змінити всі думки про їжу, замінить харчові звички, по-іншому поглянути на власне тіло, виділити час на посильні фізичні вправи.

Слово «Булімія» має грецькі корені. Його можна перекласти як «бичачий голод»

Народні засоби лікування булімії

Безсумнівно, багато захочуть спробувати народні кошти, оскільки вони не рідко виявляються дієвими. Однак до лікування булімії потрібно підходити комплексно, радячись з фахівцями. Ми ж можемо порекомендувати вам ввести в раціон м’яту. Вона чинять заспокійливу дію, а також чудово тонізує. Киньте кілька листочків в чай, додайте травичку в легкий салатик. М’ята — прекрасне допоміжний засіб при лікуванні булімії.

М'ятний чай - народне тонізуючий засіб

Наслідки булімії

Якщо вчасно звернутися до лікаря, правильне лікування допоможе поправити здоров’я. Якщо ж залишити питання без уваги, можуть постраждати серцево-судинна і травна системи. Трагічним результатом булімії може стати розрив шлунка і серцева недостатність. Але якщо терапія проводиться постійно, то успіх лікування приходить досить швидко.

Були випадки розриву шлунка від переїдання

Редакція bestfacts.com.ua сподівається, що наша стаття відповіла на ваші запитання про те, що таке булімія. Тих, хто хотів би дізнатися, як схуднути без шкоди для здоров’я, ми запрошуємо в наступну нашу статтю, іншим ми пропонуємо подивитися матеріал про товстих людей у світі.

Запрошуємо вас пройти тест про основні засади підтримки гарної форми.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: