Сучасна російська лазня має окремі приміщення: передбанник, мильну, тамбур і парну, яка обладнана піччю-кам’янкою. Для зручності спорудження обладнують водопроводом і кімнатою відпочинку.

По-чорному - більш економічний варіант розтоплення

З незапам’ятних часів на Русі будували лазні, вірячи, що хороший пар позбавить від будь-якої хвороби. У той час, коли сучасна Європа потопала в багнюці, росіяни милися часто і з задоволенням, перетворюючи похід в лазню в особливий ритуал. Парна, мильна і передбанник у наших предків розташовувалися в загальному приміщенні, топили ж тільки по-чорному. Так що це значить?

Хороша лазня корисна навіть малюкам

Лазня по-чорному і по-білому

Топити по-чорному означає топити без труби. Дим розподіляється всередині приміщення і виходить назовні крізь щілини. У такий парильні дуже закопчені стіни можна легко забруднитися. У теж час сажа поглинає всі небажані запахи і вологу від поту, покращує властивості лазні по температурних параметрах. Повітря стає ароматним і густим.

Хочу все знати! Лазня по-чорному Лазня по-білому відрізняється від попередньої тим, що дим виводиться за допомогою труби. Будова завжди має передбанник, де можна роздягнутися, попити чаю або просто відпочити. Паряться по-білому на полиці, а на кам’янку виливають воду — виникає пар, який і доставляє те саме відоме всім задоволення. Більшість сучасних лазень топляться саме так. не є винятком і лазня-бочка.

Паритися з віниками веселіше

Редакція bestfacts.com.ua вважає, що після парної непогано стрибнути в річку або басейн, а потім випити прохолодний домашній лимонад.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: