Якщо ви зустріли знайому, яка дуже схудла за останній час, але при цьому запевняє, що ще не досить витончена, в голову приходить це тривожне слово «анорексія».

Хворі на анорексію готові майже повністю відмовитися від їжі

Цим терміном позначають ненормальне харчова поведінка, що виражається у завищеній оцінці власної ваги й бажанні майже повної відмови від їжі.

Симптоми і ознаки анорексії

90 % хворих анорексією — молоді дівчата 12 — 25-річного віку. Ознаки і прояви, а також лікування цього захворювання залежать багато в чому від стадії його розвитку. На першій, дисморфоманической стадії у пацієнтів починають з’являтися думки про свою неповноцінності через уявного надмірної ваги, які вони, як правило, приховують від своїх знайомих. Навколишні можуть помітити підвищену дратівливість, постійне почуття образи і необґрунтованого гніву.

Саме тому на цьому етапі важливо розпізнати перші тривожні симптоми хвороби і запобігти її подальший розвиток.

Анорексію часто хворіють молоді люди

На другій стадії, аноректической, поставити діагноз не складно, так як явні ознаки захворювання помітні навіть не фахівцям. Серед них:

— прогресуюча втрата ваги,

— зменшення кількості їжі,

— запаморочення, хронічна втома,

— підвищена чутливість до холоду,

— порушення сну.

Неправильні стереотипи виховуються з дитинства

В останній, кахектической стадії починаються незворотні процеси, і симптоми набувають більш загрозливого характеру.

Через нестачу поживних речовин, вітамінів і мінералів починають страждати всі органи, тканини і фізіологічні процеси в організмі.

— Волосся стоншуються і випадають.

— Порушується або припиняється менструальний цикл у дівчат.

— Колір обличчя стає блідим.

— З’являються порушення серцевого ритму.

— Знижується артеріальний тиск і температура тіла.

Дівчинки часто худнуть, щоб бути схожими на своїх кумирів

Види анорексії

— очисна. Полягає в насильницькому позбавленні від з’їденої їжі (викликання блювання, прийом проносних засобів або застосування очисних клізм).

— обмежувальна. Характеризується скороченням до мінімуму кількості вживаної їжі.

Анорексія може призвести до летального результату

Причини анорексії

— Нервова анорексія. Фобія зовнішньої непривабливості через наявність уявного зайвої ваги, нав’язливе бажання схуднути будь-якими способами.

— Психічна анорексія. Супроводжує психічних розладів, що викликають втрату почуття голоду, – шизофренії, параної, важкої депресії, а також при вживанні психотропних препаратів або алкоголю.

— Симптоматична анорексія. Проявляється в якості основного симптому серйозного захворювання організму.

Лікування анорексії

Хвороба на запущених стадіях лікується тільки в умовах стаціонару, під контролем профільних фахівців, психотерапевтів і дієтологів.

Легкі, не загрожують життю форми, можуть піддаватися індивідуальної психотерапевтичної корекції, із застосуванням методів нетрадиційної медицини, використанням спеціальної дієти. Особливо важливого значення набуває залучення сім’ї і близьких хворого, зацікавлених у його лікуванні.

Лікувати анорексію потрібно під наглядом лікаря

Анорексія і булімія

Російські психіатри вважають нервові види анорексії і булімії єдиним захворюванням, оскільки у деяких хворих нервова булімія є одним з етапів нервової анорексії.

Причини виникнення анорексії і булімії схожі

Наслідки анорексії

Неприємні наслідки цієї підступної хвороби ми вже розглянули в тій різноманітною симптоматикою патологій, що виявляються на її пізніх стадіях. Як це ні сумно, при спробах самостійного лікування і при відмові звернення до лікарів, самим страшним результатом цієї недуги є летальний результат.

Як лікувати анорексію. Школа здоров’я Більше того, відсоток смертності від анорексії найвищий серед інших психічних розладів. Можливо, усвідомлення цього грізного факту і буде тим спонукальним мотивом, який змусить хворого зробити перший крок назустріч до зцілення.

Редакція bestfacts.com.ua бажає вам здоров’я, а також пропонує подивитися матеріал про самих худих людей у світі і пройти тест міфах про схуднення.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: