В 2013 році у світі розгорнулася справжня шпигунська драма. Тільки ледачий не стежив за переміщеннями побіжного агента ЦРУ Едварда Сноудена.

Так хто ж такий цей ожилий персонаж пригодницького роману і чому за ним полювали найвідоміші спецслужби світу?

Де Сноуден жив і працював?

Едвард Сноуден – програміст, працював в Агентстві національної безпеки США і ЦРУ. Потім співпрацював з близькими до спецслужб компаніями. Мав допуск до секретних документів американської розвідки. Отримував високу зарплату близько 200 тисяч доларів в рік. Останнім часом жив на Гаваях.

Що розповів Едвард Сноуден?

Колишній агент представив всьому світу докази того, що американська розвідка використовує в роботі незаконні методи. Він опублікував кілька сотень секретних документів, у тому числі накази американського президент Барака Обами про підготовку кібератак по всьому світу, про прослуховування телефонних розмов. Завдяки Едварду Сноудену стало відомо про глобальну стеження за громадянами США та інших країн за допомогою соціальних мереж, телефонних операторів, комп’ютерних програм (Skype та інші). Зі спецслужбами були пов’язані корпорації «Microsoft» і «Apple». Побіжний агент розповів про прослуховування телефонних розмов лідерів країн, що входять в «G20».

Едвард Сноуден

Чому Сноуден розсекретив інформацію?

Едвард Сноуден розчарувався в методах, які використовують американські спецслужби для вербування людей і для отримання інформації. Колишній агент вірив, що ситуацію змінить прихід до влади Барака Обами. Проте змін на краще не відбулося. З-за цього Сноуден вирішив опублікувати секретні матеріали. Він почав анонімно співпрацювати з журналістами видань «Гардіан» і «Вашингтон пост».

Едвард Сноуден - герой чи зрадник?

Чому Сноуден зрадив США?

До разглашенным документів Сноуден доклав пояснювальну записку. У ній він написав, що готовий боротися з безкарністю влади і секретними законами навіть ціною власного життя. Так само агент посилався на висновок Нюрнберзького процесу про те, що будь-який громадянин має право порушувати закони своєї країни, щоб запобігти злочинам проти людства. Сноуден підкреслював, що робить це не заради грошей.

Чому Сноудену дали притулок?

Чому Сноуден втік з США?

Як досвідчений агент Сноуден розумів, що його дуже швидко розсекретять. Він навіть просив журналістів не публікувати його дослівні цитати, щоб спецслужби не могли провести семантичний аналіз. Через деякий час перебувати в США стало небезпечно. Сноуден взяв відпустку по хворобі і зник. Через пару днів стало відомо, що спецслужби провели обшук в його будинку. Втекти з США Едварду Сноудену допоміг засновник сайту «WikiLeaks» Джуліан Ассанж.

Куди подівся Сноуден - головне питання, яке хвилює всіх

Як Сноуден покинув США і опинився в Москві?

Шлях Едварда Сноудена в Москву був довгим. Колишній агент просив притулку у 21 країни, отримав відмову від 9 держав. Деякий час Сноуден перебував у Гонконгу. Саме там викривач розкрив свою особистість. Після прилетів до Москви і більше місяці він жив у транзитній зоні аеропорту «Шереметьєво». Потім Сноуден отримав дозвіл на перебування в Росії.

Де Сноуден працює і живе зараз?

В перший же день він отримав запрошення на роботу від компанії «Вконтакте». Однак немає жодних підтверджень того, що Сноуден працює на соціальну мережу. Подробиці його життя в Росії не розголошуються. Як підкреслює офіційний представник колишнього агента Анатолій Кучерена, Едвард живе не в Москві, вчить російську мову.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: