Для того, щоб будинок простояв не один десяток років, досвідчені будівельники починають з вибору матеріалів.

Для зрубу підійдуть хвойні породи, наприклад, сосна або ялина. Для підлоги список хвойних порід можна доповнити листяними деревами, і перші у списку — дуб і ясен.

Береза часто зустрічається в Росії

Для виготовлення меблів теж є свої варіанти, такі як дуб, клен, бук або більш екзотичні венге і рожеве дерево. Але чому в будівництві будинків, ні у виробництві оздоблювальних матеріалів не використовується деревина берези?

Види берези

Адже в наших широтах береза — найпоширеніша порода, саме березняки займають близько 60% всіх лісів. Хтось згадає про карельську березу, деревина якої дуже високо цінується червонодеревцями. Але це лише окремий вид берези, що росте в Карелії, а як бути з іншими?

Деревина берези дуже вибаглива

Береза налічує близько 120 видів, з них на території Росії росте всього чотири: — біла звичайна;

— бородавчаста (повисла);

— пухнаста;

— карликова.

Карельську березу називають царським деревом

Чому звичайна береза не підходить для будівництва?

Найпоширеніший вид — біла береза звичайна. Деревина у неї досить пружна і міцна, відрізняється дуже світлим відтінком і широкої заболонню(молодим шаром деревини під корою). Обробка цієї породи дуже проста: береза легко ріжеться, свердлиться, точиться і полірується. Але при всіх цих достоїнствах, береза не переносить перепади температури і вологості. Від будь-якого стрибка температури або різкого підвищення/пониження вологості березовий пиломатеріал відмінно жолобиться та розтріскується. Навіть якщо висушити деревину при постійній температурі і вологості, то на відкритому повітрі вона знову стане вологою і загниє.

Березу звичайну заготовляють на розтопку

Саме тому береза звичайна не підходить для споруди будинків, альтанок і навіть парканів. Як правило, її використовують на розтопку або вугілля для шашлику. Зате бородавчаста та пухнаста відрізняються дуже міцною деревиною, яка не боїться вологи. З такого матеріалу здавна виготовляли рушничні ложа, санчата, лижі і навіть деякі будівельні деталі. Сьогодні з пухнастою і берези бородавчастої роблять фанеру і пресовані плити. {img#images/stories2015/uzn_1426068196.jpg} останнім часом деревину берези навчилися обробляти таким чином, що виходить дуже міцний і вологостійкий матеріал, придатний не тільки для виробництва меблів або оздоблювальних матеріалів, але і для будівництва. Редакція bestfacts.com.ua сподівається, що в недалекому майбутньому ми зможемо вибирати будівельну деревину з більшого асортименту, ніж сьогодні.

Огляд.Березовий сувель-матеріал рукоятки ножа Ми пропонуємо вам познайомитися зі статтею про те, як облаштувати дачу, щоб вона виконувала свої завдання.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: