Пощастило тим, хто, живучи в багатоповерховому будинку, не пережив потоп зверху. Але навіть якщо такого випадку не було, потрібно бути готовим заздалегідь, як вийти із ситуації з найменшими втратами.

Порядок дій при затопленні квартири

У першу чергу варто перекрити воду в будинку, щоб перестало текти, відключити електрику в своїй квартирі, а потім сфотографувати при свідках наслідки потопу. Зафіксувати час події. Це може допомогти, якщо справа дійде до суду.

Тепер потрібно визначити причину затоплення. Можливо, винні не сусіди, а прогнилі труби, причому прямо в затопленій квартирі десь під стелею.

Якщо квартиру затопили сусіди зверху, важливо зафіксувати нанесений збиток як можна швидше

Якщо все ж винні сусіди, немає сенсу сваритися з ними. Потрібно придушити емоції і діяти за законом. Можливо, вдасться домовитися з ними про відшкодування шкоди мирним шляхом.

При відмові винуватців відшкодовувати збитки добровільно доведеться збирати документи для суду. З новим ремонтом доведеться почекати від 2 до 4 тижнів. Потрібна оцінка пошкоджень незалежними експертами.

Складання акту про залиття

При огляді квартири відразу після затоплення і складанні акта повинні бути присутні представник ЖКГ, господарі обох квартир та два свідки.

Господареві необхідно ретельно стежити, щоб працівник ЖКГ зафіксував всі пошкодження. Якщо він пройшов повз якихось деталей, слід звернути на них увагу. В акті про залиття потрібно відобразити час затоплення, а так само уточнити, холодна або гаряча була вода. Оцінка пошкодження електропроводки, меблів, побутової техніки в даний момент не проводиться. Господар квартири обов’язково повинен поставити в акті свою розпис і отримати на руки другий примірник.

Оцінка збитків від затоплення квартири

Експертиза повинна бути незалежною. За неї доведеться заплатити господареві затопленої квартири, а чеки зберегти. Якщо суд визнає винними сусідів, він зобов’яже їх відшкодувати всі витрати. Не менш, ніж за 3 робочих дні потрібно попередити про експертизу і винуватця затоплення, але бути йому чи ні – його право.

Під рукою слід мати номер компанії, що займається оціночною діяльністю, такою як «Велике місто». Компанія виробляє оцінку ринкової вартості нерухомості і майна всіх видів. Експерти «Великого міста» неодноразово допомагали постраждалим від затоплення мешканцям.

Ремонт в затопленій квартирі можна буде зробити за рахунок винуватця неприємності, якщо довести його провину

Як і при первинному огляді, господар повинен бути гранично уважним, щоб ніщо не залишилося без уваги експерта. Ось тепер всі пошкодження меблів, техніки, електрики повинні відбитися.

Після оцінки збитку складається офіційний звіт. У якості додатку пред’являються фото і відеоматеріали, акт первинного огляду. Усі сторінки звіту пронумеровані, прошиті і скріплені печаткою компанії.

Як зазначає редакція bestfacts.com.ua послідовні та цілеспрямовані дії при затопленні стануть запорукою того, що нанесений водою збиток буде відшкодований.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: