За статистикою головного управління МВС Російської Федерації по Росії щодня викрадають понад 200 автомобілів.

Як показує досвід, більшість машин крадуть для подальшого перепродажу в іншому регіоні, методом випадкового вибору або на замовлення. Найчастіше автомобілі викрадають також для подальшого розбору на запчастини або з хуліганських мотивів, щоб «покататися».

Захистити машину від угону - реально

Які машини викрадаються частіше?

Найбільш «популярні» машини в Росії в 2015 році у відповідність з даними страхових компаній:

1.Lada. ВАЗ 21-06. Інтерес викрадачів пояснюється простотою конструкції і характерним відсутністю сигналізації.

2.Toyota. Всім моделі цього бренду користуються незмінним попитом серед викрадачів, особливо позашляховики Land Cruiser і Rav4.

3.Mazda. Улюблена модель викрадачів Mazda3.

4.Nissan. Модель Teana користується великою популярністю у грабіжників.

5.Renault. Ризикують власники автомобілів Duster, Sandero і Logan.

Машини з індивідуальним дизайном викрадаються рідше

6.Ford. Модель Focus крадуть частіше інших.

7.Kia. Найчастіше крадії вибирають модель Rio.

8.Hyundai. В лютому 2015 року в Росії викрали понад 100 моделей Solaris.

9.Mitsubishi. Модель Lancer є самою угоняемой.

10.Honda. Слід бути особливо уважними з моделями CR-V, Civic.

Що зробити, щоб захистити машину від угону?

Для того, щоб захистити свій автомобіль від викрадення, співробітники державної автоінспекції розробили декілька корисних рекомендацій. Вам може допомогти:

100% захист від угону - відсутність машини

•Установка сигналізації, підтримуючої супутниковий моніторинг транспорту. Сучасні професійні викрадачі можуть відключити практично будь-яку сигналізацію. Система ГЛОНАСС допоможе відстежити викрадену машину в будь-якій точці Землі і своєчасно передати інформацію поліції.

•Монтаж кнопки для блокування двигуна. Необхідно звернутися до фахівців для встановлення відповідного механічного пристрою. Кнопка повинна бути захована в таємне місце, щоб викрадач не зміг її знайти і завести автомобіль.

Як захистити автомобіль від викрадення? •Механічне блокування рульового колеса. Вона не тільки фізично заважає руху машини, але і діє психологічно – у викрадача обмежений час, його може не вистачити на те, щоб розкрити захищений автомобіль.

•Паркування автомобіля тільки в освітленому людному місці під вікнами житлового будинку. Це правило дозволить запобігти викрадення машини, так як злочинці вибирають для викрадення місця подалі від людських очей. Хорошим рішенням буде платна парковка на стоянці, яка обладнана відеоспостереженням.

• Власна дисципліна. Не варто залишати цінні речі на видному місці в салоні машини. Найчастіше автомобілі зламують заради залишених мобільних телефонів і інших цінностей. Відкриту машину легше викрасти випадковим злочинцям.

•Індивідуальний дизайн. Прикметні машини (наприклад, з аерографією або тюнінгом) викрадають рідше. Вони легко запам’ятовуються, а це зовсім не те, що потрібно грабіжникам.

•Зберігання автомобіля в гаражі або на парковці. Тим самим власник захищає свою машину і робить її викрадення малоймовірним.

Інтерв’ю з викрадачем

Що робити, якщо машину вже вкрали?

Якщо викрадення все-таки не вдалося уникнути, то важливо, щоб була заздалегідь придбана страхування автомобіля КАСКО, яка повністю сплатить не тільки ремонт, але й компенсує збиток від викрадення машини.

Якщо оформлено КАСКО, викрадення машини не так страшний

Ось покрокова інструкція, якої власники повинні дотримуватися в тому випадку, якщо ви не знайшли свій автомобіль на залишеному місці:

•Терміново телефонувати за номером 02 зі стаціонарного або 112 з мобільного телефону. Переконатися, що звернення зареєстровано оператором.

•Поки їде поліція необхідно розпитати можливих свідків і оглянути територію на предмет слідів або відеокамер, які могли б зафіксувати злочин.

•Зателефонувати в свою страхову компанію і повідомити про викрадення. Далі слідувати інструкціям оператора.

•Після прибуття представників поліції, проведення всіх подальших заходів, пов’язаних з оглядом місця події, необхідно особисто скласти і підписати заяву на розшук транспортного засобу в місцевому відділенні поліції. У відповідь повинні видати талон про прийняття справи і озвучити прізвище слідчого, який буде займатися розшуком, а також довідку про обіг.

Страховка не поверне автомобіль, але компенсує витрати

•Протягом двох діб після викрадення необхідно звернутися в страхову компанію з довідкою з поліції. Надалі, якщо машина не буде знайдена, протягом 2-3 місяців страхова компанія компенсує вартість збитку. Хочеться звернути увагу автолюбителів, що тільки страховка КАСКО компенсує вартість машини при угоні.

• Не зайвим буде особисто оглянути найближчі двори. Дуже часто викрадачі відганяють машину на невелику відстань і залишають в затишному куточку подвір’я до тих пір, поки не вщухне галас. На це йде 2-3 тижні. За цей час у власника є шанс розшукати своє авто.

Редакція bestfacts.com.ua сподівається, що наша стаття була вам корисна і рекомендує познайомитися з матеріалами про найдорожчих автомобілях.

Документальний фільм про викрадення авто

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: