Перегрів двигуна — це серйозна проблема, з якою можна зіткнутися в будь-який час року.

Особливо часто це трапляється влітку — під сонцем стає жарко людям в салоні і двигуна під капотом.

Простіше не допустити перегрівання двигуна, ніж виправляти наслідки

При стоянні в пробках мотор перегрівається набагато частіше. Це може мати свої наслідки для робочих частин, вони можуть бути перекручені і можуть вимагати заміни. Не звернувши уваги на цю проблему вчасно, можна потім довго розбиратися з її наслідками.

Чому перегрівається двигун?

Автолюбителі називають різні причини перегріву двигуна, спробуємо розібратися в найбільш поширених:

1. Недолік охолоджуючої рідини невисокий. Зверніть увагу, на мокрі плями під машиною, які говорять про лопнули патрубках. Причиною даної проблеми може бути зовнішнє забруднення радіатора з-за пилу, можливо і внутрішнє засмічення внаслідок низькоякісного антифризу.

Перегрів двигуна сигналізує про неполадки під капотом

2. Несправний електровентилятор охолодження радіатора може служити виною перегріву. На його правильну роботу впливає стан моторчика вентилятора, реле або датчик температури. Забруднене датчик може працювати помилково.

3. Несправний термостат може привести до перегріву.

4. Кришка на радіаторі, яка не утримує тиск антифризу, призводить до вихлюпування і закипанню його.

5. У водяної помпи іноді зустрічається пластмасова крильчатка, яка не виконує свою функцію, рідина, в свою чергу, циркулює не так, як повинна. Це призводить до поганої роботи двигуна.

6. Неправильно відрегульоване запалення може привести до перегріву.

Головна дорога. Перегрів двигуна 7. Поява повітряної пробки в радіаторі при порушенні герметичності системи. При зниженні тиску під час остигання підсмоктується повітря, який, утворюючи пробку, не дає рідини охолодження радіатор.

8. Порушення цілісності прокладки головки блоку циліндрів також може викликати перегрів. Гарячі гази в системі охолодження можуть сильно нагрівати антифриз.

Що потрібно зробити, якщо перегрівся двигун?

Що ж робити, якщо стрілка температурного датчика раптово опинилася в червоній зоні? Відразу ж увімкніть піч, це виведе гаряче повітря в салон.

При перегріві двигуна машину потрібно терміново зупинити

Краще відразу заглушити машину і перевірити рівень охолоджуючої рідини. Якщо він близький до нуля, то її потрібно терміново долити. Вона могла вибігти через один з патрубків, пошкоджений можна замотати ізоляційною стрічкою. Для заміни елементів, що вийшли з ладу, зверніться в автомайстерню.

Методи профілактики двигуна від перегріву

Методи профілактики зводяться до попередження причин перегріву двигуна. Використання якісного антифризу і несвоєчасна його заміна, промивка охолоджувальної системи оберігають від внутрішнього забруднення.

Найпростіше — це попередити ситуацію заздалегідь: контролюйте температуру, відображену на датчику. У цьому випадку перегрів двигуна (якщо він відбудеться) не доставить вам такого клопоту.

Що робити якщо закипів двигун? Редакція bestfacts.com.ua радить вам бажає вам довгої і безаварійної їзди і пропонує ознайомитися зі статтею, яка допоможе вам прийняти потрібні заходи, якщо буде заводитися стартер.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: