Боротьба влади з неправильною парковкою стала справжнім кошмаром для автомобілістів. Не виявивши залишеної машини на своєму місці, не кожен відразу зрозуміє, що її саме евакуювали, а не викрали.

Тим не менш, у такій неприємній сильно ситуації переживати не варто, тому що з евакуацією щодня стикаються десятки, якщо не сотні автовласників.

Чому евакуюють машини?

Правила дорожнього руху працюють для всіх і дійсні завжди, навіть у тих випадках, коли їх активно не змушують застосовувати. У Росії досить тривалий час за дрібні порушення, такі як парковка в недозволеному місці, не штрафували. Однак в останні роки законодавці і правоохоронці активізувались і взялися за недбайливих водіїв: з 2012 року штрафи російським порушників зросли в кілька разів. Увага до неправильної парковці почали приділяти в Москві і Санкт-Петербурзі (де сума штрафу зросла до 3 тисяч рублів), за містами федерального значення потягнулися і регіони.

Неправильно припарковані автомобілі заважають проходити пішоходам і проїжджати іншим транспортним засобам, в тому числі – пожежними машин «швидкої допомоги ». Крім того, в зимовий час порушники заважають проїзду снігоприбиральної техніки. Особисте зручність водія не може стояти вище суспільних потреб, тому автомобілі евакуюють з місць, не призначених для стоянки: тротуарів, газонів, трамвайних колій, і так далі.

Крім того, евакуація проводиться в ряді інших випадків, коли водієві терміново потрібна допомога: наприклад, якщо раптово сталася поломка і автомобіль потрібно відвезти в автосервіс для ремонту. Ціни на послуги такого роду різняться, в середньому надійний евакуатор в Москві обійдеться в суму від 2 тисяч рублів, а в регіонах – два рази менше.

Стоянки евакуйованих машин є у багатьох великих російських містах

Куди відвозять евакуйовані машини?

Для евакуйованих за порушення правил паркування машин існують спеціально виділені паркування – штрафстоянки. Там транспортний засіб перебуватиме до тих пір, поки його не власник не отримає дозволу на його вивезення від ГИБДД. У нього також буде 60 днів, щоб сплатити штраф, і ще десять днів для оскарження постанови, після чого ГИБДД може порушити справу по частині 1 статті 20.25 КоАП РФ. За цією статтею загрожує боржнику додатковий штраф у подвійному розмірі несплаченого, 15 діб адміністративного арешту або обов’язкові роботи на строк до 50 годин.

Трапляється, що евакуатори відвезли машину, припарковану без порушень. В таких випадках потерпілому водієві необхідно звертатися в суд, але довести свою невинність може бути непросто.

Як забрати эвакуированную машину?

Не виявивши свого автомобіля на місці, насамперед необхідно з’ясувати, чи дійсно його евакуювали. Для цього потрібно зателефонувати в службу 02 (112 з мобільного телефону, щоб дізнатися адресу штрафстоянки, куди відвезли машину, і адреса відділення ГИБДД, співробітники якого оформляли порушення. Щоб повернути автомобіль, знадобляться водійські права, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу , страховий поліс і довіреність (коли машина не належить водієві). Якщо документи залишилися в бардачку, спочатку доведеться відвідати штрафмайданчик, де можна буде забрати їх після складання відповідної заяви, а також актів про розкриття і опечатування машини.

Якщо евакуювали вашу машину, то потрібно телефонувати за номером 112 або 02

У відділенні ГИБДД потрібно отримати дозвіл на вивезення транспортного засобу і копію протоколу про адміністративне правопорушення. З цими документами вже можна їхати на штрафмайданчик, де потрібно оплатити вартість евакуації і зберігання, якщо машина перебувала там більше доби. Перед тим, як підписувати документи про прийом автомобіля, важливо як слід оглянути його на предмет пошкоджень і зникнення знаходився в ньому майна. Якщо машина була пошкоджена або пошкоджена і цього не значиться в протоколі, то викликається ДПС, а в разі пропажі речей – поліція.

Редакція bestfacts.com.ua зазначає, що уникнути проблем з примусовою евакуацією автомобіля досить просто, якщо дотримуватися ПДР.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: