Розтягнення м’язів може відбутися не тільки у спортсменів при сильному фізичному навантаженні, але і в кожного з нас, простий у повсякденному житті. Але, як зрозуміти, що ви отримали саме розтягнення і які заходи потрібно вжити?

Розтягнення м’язів

При цій травмі відбувається пошкодження м’язових волокон або в місці з’єднання їх з сухожиллями. Відрізнити розтягнення (наприклад від удару) не важко. Головний її ознака — різка локальна біль, що має злегка тягне характер і не проходить протягом тривалого часу. Забій само як правило болить при натисканні на нього.

Що робити при розтягуванні м’язів?

Для початку слід прийняти протизапальні ліки (аспірин, ібупрофен), яке відразу полегшить біль і почне знімати набряк. Накласти еластичну бинтову пов’язку. Такий бандаж зменшить набряк і внутрішня кровотеча. Компресійні пов’язки добре допомагають при запаленні.

При болях у м'язах показаний спокій

Якщо біль не проходить довгий час і звичайні засоби не допомагають, то бажано звернутися в травмпункт, щоб фахівець оглянув місце травми, зробив рентгенівський знімок, щоб виключити перелом. Для постановки правильного діагнозу фахівці використовують УЗД м’яких тканин.

Для того щоб одужання йшло швидше, необхідно дотримуватися правила: обмежити функціонування травмованого місця у першу добу, не чинити на неї фізичне навантаження протягом 36 годин.

Що розслабляє м’язи?

Відразу після травми слід прикласти лід. Але, прямого контакту зі шкірою бути не повинно. Найкраще шматочки льоду покласти в пакет і загорнути в м’яку тканину. Підніміть м’яз вгору. Якщо була розтягнута м’яз на нозі, то в положенні сидячи слід покласти її на стілець або пуф. Якщо травма на руці, то підняти її з допомогою бинтової перев’язки.

Добре розслабляє і зменшує набряк масаж. Найкраще робити масаж з маззю, яку вам призначить лікар (наприклад, зірочка). Протягом перших днів теплові процедури протипоказані, але потім вони роблять дуже ефективний вплив. Навіть прийняття гарячої ванни або прикладання рушники, вимоченого в гарячій воді приносив полегшення.

Якщо ви отримали розтягнення, не впадайте у відчай. Головне — вчасно зробити правильні заходи і тоді одужання піде швидше. Редакція bestfacts.com.ua бажає вам здоров’я.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: