Захворювання, яким супроводжується блювотний процес, може виявитися небезпечним для здоров’я та життя людини.

Щоб правильно діагностувати захворювання, лікарі завжди звертають увагу на колір і якість крові, що супроводжує його. Яскраво-червона свіжа кров говорить про пошкодження одного або кількох верхніх органів у травній системі людини. Бордовий, темно-коричневий або чорний колір – свідоцтво пошкодження глибоких відділів начебто шлунка і тонкого кишечника.

Причини блювання з кров’ю

Велика кількість крові, присутнє в блювотної маси, пояснюється низкою причин:

  • Гострі гастрити. У цьому випадку викликати кровотеча може алкоголь і деякі лікарські препарати на зразок ібупрофен і аспірин;
  • Попадання лугу або кислоти в травну систему;
  • Виразкова хвороба;
  • Запалення слизової стравоходу;
  • Розрив вен системи травлення;
  • Тріщини, що виникли у місці суміщення шлунка з стравоходом;
  • Розрив стравоходу.

Інші супутні симптоми

Онкологічні процеси – більш рідкісна причина виникнення блювання з кров’ю. Але вона не виключається зі списку. Про лікування раку шлунка, який може стати причиною такої неприємної проблеми, можна більш детально дізнатися на сайті lechenieveurope.com.

Онкологічні захворювання можуть стати причиною блювання з кров'ю

До речі, блювання кров’ю супроводжується рядом інших ознак. Це пронос, спрага, запаморочення, шлункові болі, липкий холодний піт. У більшості випадків з’являється кров у калових масах: світла чи темна. Вона може набувати вигляду кривавих прожилок. Можливо і поява дегтеобразного стільця, при якому калові маси забарвлюється в темний колір.

Лікування блювання

Якщо в блювотної маси крові трохи, вона може стати наслідком носової кровотечі. З цією проблемою можна впоратися самостійно. А ось в інших випадках необхідно втручання фахівця.

До приїзду лікаря хворого слід покласти на тверду поверхню і підняти йому ноги для надходження крові в мозок. Обов’язково треба контролювати його стан, заспокоюючи при виниклому сильному переляку. Що стосується лікарів, то вони, в першу чергу, намагаються компенсувати крововтрати, підтримуючи в нормі тиск пацієнта. Це досягається з допомогою подачі кисню, крапельниць та переливання крові. Для визначення проблемного органу відкачують вміст шлунка і кишечника. А введення ендоскопа (спеціальної трубки) у травний тракт більш точно виявляє місце кровотечі, а також його інтенсивність.

Блювота з кров'ю в більшості випадків означає, що людині терміново необхідне лікування

Редакція bestfacts.com.ua зазначає, що кров в блювотних масах може бути симптомом ряду серйозних захворювань, тому не варто зволікати зі зверненням до лікаря або займатися самолікуванням.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: