Запалення підшлункової залози (інакше – панкреатит може виникнути навіть у здорової людини.

У більшості випадків панкреатит починається у людей, які або перевищують норму вживання спиртних напоїв, або люблять рясну жирну їжу. Але трапляється, що підшлункова залоза запалюється через генетичної схильності або після прийому сильнодіючих лікарських препаратів.

Симптоми загострення панкреатиту

Головний симптом, без якого не обходиться панкреатит – біль ріжучого характеру у верхній частині живота. Іноді вона може віддавати в поперек, спину або лопатку. Симптоми, що супроводжують біль: відсутність апетиту, здуття живота, нудота і блювота. Також гострий напад цього неприємного захворювання може характеризуватися діареєю, відрижкою або гикавкою.

Симптомами нападу є сильний біль в області живота, озноб, нудота

У положенні лежачи біль значно посилюється, тому панкреатит важко сплутати з іншими хворобами шлунково-кишкового тракту, біль від яких навпаки заспокоюється при прийнятті людиною лежачого положення.Напад панкреатиту може супроводжуватися високою температурою, ознобом та зниженням артеріального тиску.

Перша допомога при нападі панкреатиту

Перш за все, при нападі панкреатиту не можна приймати їжу, потрібне суворе голодування. Можна пити чисту воду або несолодкий теплий чай. Дотримання повного спокою тіла полегшить симптоми, потрібно намагатися не рухатися і не робити різких рухів. Краще всього буде прийняти положення сидячи і трохи нахилитися вперед.

Біль добре і швидко знімається крижаним компресом, його можна покласти або з боку спини, або між пупком і грудьми. З лікарських препаратів можна прийняти лише анальгетики або спазмолітики (Дротаверин, Спазмолгон). Дихання відіграє важливу роль у знятті болю при панкреатиті. Щоб зменшити біль, треба намагатися дихати поверхнево – це означає не робити глибоких вдихів, а при сильному нападі взагалі затримати дихання.

Панкреатит є досить небезпечним захворюванням, тому при нападі слід викликати «швидку допомогу».

Що робити після нападу панкреатиту

При першій можливості, навіть якщо симптоми панкреатиту пішли, потрібно звернутися до гастроентеролога для обстеження. Лікування захворювань за кордоном може відрізнятися від вітчизняних методик, але, якщо є кошти, можна звернутися до перевірених закордонним спеціалістам. У поліклініці вас направлять на УЗД підшлункової залози, випишуть направлення на необхідні аналізи і ретельно обстежують. Далі вам буде виписано відповідне лікування, що включає в себе не тільки спеціальну дієту, але і препарати, які допомагають максимально налагодити роботу підшлункової залози і надалі уникнути нападів.

Для успішного лікування панкреатиту обов'язково потрібно звернутися до лікаря

Редакція bestfacts.com.ua зазначає, що панкреатит ні в якому разі не можна запускати, тому що у важких випадках захворювання призводить до смертельного результату.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: