Життя повне несподіванок, іноді – неприємних. Комусь поруч з вами може несподівано стати погано, і ви повинні будете надати першу допомогу. Тому важливо знати симптоми окремих захворювань і правила надання першої допомоги, особливо якщо хтось з ваших близьких страждає якимось важким хронічним недугою, таким, як, наприклад, епілепсія.

Симптоми нападу епілепсії

Якщо людина раптово впав і забився в дрібних судомах, закотивши очі, то перед вами епілептик. Під час припадку з рота часто йде піна, іноді з кров’ю з прокушенных щоки або губ. Людина при цьому напружений. Якщо його свідомість прояснюється, то він поривається встати і кудись піти, але зазвичай не може.

Перша допомога при епілептичному нападі

Якщо ви стали свідком нападу епілепсії, ні в якому разі нікуди не переносите хворого. Переносити можна лише в тому випадку, якщо людина в небезпеці. Що знаходяться поруч з ним потенційно небезпечні предмети – гострі, гарячі скляні – потрібно прибрати. Хворого потрібно покласти горизонтально, а під голову підкласти щось м’яке, наприклад, куртку або подушку. Потім слід акуратно повертати його на бік, щоб слина могла вільно витікати з рота.

Поки не закінчиться напад, потрібно знаходиться поруч з епілептиком

Важливо, щоб у хворого під час нападу було вільне дихання. Якщо воно утруднено, послабити комір, шарф, краватку. Ніколи і ні за яких обставин не розслабляйте эпилептику зуби, не кладіть йому нічого в рот і не давайте нічого пити. Напад і судоми самі собою припиняться через кілька хвилин, весь цей час необхідно знаходиться поряд з хворим.

Що робити після нападу епілепсії?

Після нападів важливо підібрати адекватне та ефективне лікування. Але, як відомо, вітчизняна медицина поки що здебільшого не справляється з цією важкою недугою.

Звісно, від такої страшної хвороби, як епілепсія, особливо страждають батьки хворих дітей. Важко споглядати постійні муки улюбленого чада, і тому люблячі батьки зазвичай шукають варіанти хороших клінік, часто за кордоном. Особливою довірою користуються дитячі клініки в Німеччині.

Сучасна медицина володіє всіма засобами для того, що справлятися з епілепсією

Редакція bestfacts.com.ua закликає уважно ставиться до оточуючих і надавати першу допомогу при необхідності.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: