Якщо у вас є можливість бувати на дачі і взимку — ви щасливчик, і нудьгувати вам тут не доведеться. Але перш, ніж насолоджуватися зимовими забавами на свіжому повітрі, потрібно виконати необхідні сезонні дачні роботи.

Підготовка саду до зими

До зими у багаторічних квіткових рослин відмирає наземна частина (листя, стебла): її потрібно акуратно обрізати, залишивши від землі 3-5 см і замульчувати. Цибулинні рослини можна вкрити ялиновим лапником і зверху плівкою — це захистить і від мишей. Зимовозелені рослини-багаторічники вкривати не потрібно.

Виноградні батоги потрібно дбайливо згорнути, укласти на землю і накрити зверху старими покривалами, притиснувши по краях, щоб не здуло.

Вічнозелені листяні дерева можна закрити мішковиною і гарненько полити перед зимою. Теплолюбні дерева і чагарники потрібно обмотати флісом або мішковиною (поліетилен не підійде — під ним може утворитися конденсат), а пристовбурне коло всипати мульчею. З плодових рослин обов’язково зніміть всі залишилися підгнилі або висохлі плоди — вони можуть стати розповсюджувачами інфекції.

Газон до зими потрібно ретельно очистити від опалого листя, викосити до 4-5 см, удобрити.

До зими потрібно ретельно підготувати дачу та інвентар

Опале листя краще не використовувати як укриття: там можуть розмножуватися шкідливі грибки. Краще покладіть її на порожніх ділянках землі, щоб запобігти ріст бур’янів, або складіть у компостну купу, полив сечовиною.

Від зайців земельну ділянку можна захистити дротяною сіткою, висотою 130 см, при цьому 30 см повинні йти в грунт, перешкоджаючи подкопу. Якщо ви захищаєте тільки дерева, поглиблювати огородження не потрібно, щоб не пошкодити коріння. Для захисту молодих дерев можна придбати спеціальні пластмасові трубки.

Як прикрасити сад взимку?

Розставте по ділянці великі і яскраві садові скульптури. Розвісьте помітні годівниці для птахів або красиві кашпо: їх можна заповнити снігом і розсадити в них штучних пташок. На гілки не укритих дерев розвісьте легкі новорічні іграшки, різнокольорові гірлянди з непромокальних матеріалів.

Садові меблі теж значно пожвавить садовий ландшафт: просто вчасно очищайте її від снігу. На столі можна скласти новорічний натюрморт з прикрашеними ялиновими гілками, декоративними ліхтариками або свічниками, шишками і намистом.

Ілюмінація зробить картину вашого саду чарівної: електричні гірлянди можна розвісити на гілках або стінах будинку, підбивши їх до мережі подовжувачем.

Зберігання інвентарю на дачі

Садовий інвентар потрібно очистити від бруду, добре вимити і висушити. Потім металеві частини слід змастити маслом, солідолом або спеціальними розчинами. Рукоятки вимити, висушити і покрити лаком. Після чого інструменти необхідно прибрати в сухе, темне приміщення (сарай, госп.блок). Зберігати його краще в вертикальному положенні.

Ножиці, секатори зберігаються в складеному вигляді, в спеціальних чохлах. Чохлами для ножівок і пив можуть послужити рукави старої куртки або розрізаний вздовж старий шланг.

Воду зі шлангів необхідно злити, самі шланги — прибрати в тепле місце, щоб не потріскалися від морозу.

Фільтри зі ставків і басейнів, насоси, а також садову техніку (наприклад, культиватор для дачі, електричний садовий подрібнювач, газонокосарку і. т. д.) потрібно перенести в сухе провітрюване приміщення під надійним замком.

Редакція bestfacts.com.ua радить: уважно вивчіть інструкцію для кожного електричного і бензинового приладу! Для кожного з них необхідні індивідуальні умови зимового зберігання (наприклад, зливати паливо і масло або залишати, знімати чи бак і т. д.).

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: