Восени і навесні дачники починають займатися благоустроєм своїх заміських ділянок. В цей час висаджуються різні рослини — дерева і чагарники. За ідеально організованим садом набагато легше доглядати. Кожен дачник повинен визначитися з тим, що саме він хоче саджати на своїй ділянці, виходячи зі своїх уподобань.

Що повинно бути в саду?

Ні один садовий ділянка не обходиться без яблунь. Вони не вимагають складного догляду і можуть зростати при будь-яких кліматичних умовах. Доречно буде посадити відразу кілька яблунь різних сортів. На півдні можуть рости і такі фруктові дерева, як черешня, слива, вишня, абрикос, груша і шовковиця.

Також в саду повинні бути присутніми різноманітні ягідні кущі — смородина, малина, ожина, агрус, паричка, глід, шипшина, суниця. Всі ці ягоди дуже корисні і завжди згодяться для домашніх заготовок. Тільки слід вибирати ті культури, які здатні виростати в конкретному краї.

На клумбі можна поєднувати квіти різних відтінком

На садовій ділянці можуть бути присутніми грядки з зеленню і овочами, виноградник, який також виконуватиме роль архітектурної споруди. Виноградник можна зробити прикрасою веранди. В саду можна розсаджувати квітники і клумби. Тюльпани, півонії та троянди завжди будуть радувати своєю красою. Також на ділянці можуть вирощуватися і різні корисні та рідкісні культури, як амарант і багато інших.

Що можна зробити в саду?

На одній грядці можуть сусідити шавлія, петрушка, крес-салат та інші однорічні рослини. Також поряд з ними можуть бути посаджені і багаторічні трави. Їх можна висаджувати у вигляді альпійських гірок. Однолітки слід висаджувати раніше за інших, щоб вони першими змогли порадувати своїм виглядом при настанні весни.

Можна зайнятися дизайном ділянки

Однак слід враховувати, що деякі рослини можуть розростатися, тому між ними має бути відстань. Перед висаджуванням рослин в грунт не потрібно робити лунки, досить просто розпушити її. Багаторічні рослини можна прикрашати барильцями, діжками, посудинами, кошиками та іншими декоративними елементами.

Клумби декоративного городу висаджуються у вигляді своєрідних геометричних фігур. Рослини можуть рости довільно і складати невеликі острівці. У середній частині декоративних грядок повинні знаходитися більш високі рослини, далі — середньої величини, а замикати коло можуть трави і салати. Простір між рядами рослин можна прикрашати декоративної крихтою, плиткою або гравієм.

Ландшафтний дизайн саду

Непоганий варіант для саду — дерев’яні клумби. Цей натуральний матеріал допоможе рослинам краще пережити зиму, але його слід обробити антисептиком, щоб уникнути гниття. Також клумби можна огороджувати листами заліза, яким можна надавати різні форми. На думку редакції bestfacts.com.ua, багаторічні рослини не слід висаджувати в бетонні клумби, оскільки в них вони замерзнуть.

Якщо вам хочеться, щоб ваш сад викликав захват або заздрість оточуючих, то вам варто переглянути безліч сайтів, які дають поради з ландшафтного дизайну, діляться хитрощами і секретами. Або можна звернутися до професіонала, який зможе скласти для вашої ділянки дизайн-проект і змінити його до невпізнання. Головне задатися метою.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: