Навесні 2014 року на політичній карті світу відбулися зміни. Півострів Крим, який входив до складу України, став частиною Російської Федерації. За всю історію це далеко не перший раз, коли жителі узбережжя змінюють громадянство.

Чий Крим був спочатку?

Вчені довели, що півострів був мешкаємо ще в доісторичний період. В античності на узбережжі розташовувалися давньогрецькі колонії. У новій ері територія пережила нашестя готів, гунів, тюрків та етнічних болгар. У Середньовіччі Крим ненадовго увійшов до складу руського князівства, пізніше перейшов під вплив Золотої Орди. У 15 столітті владу на півострові захопили турки. Аж до російсько-турецької війни Крим належить Османської імперії.

Хто завоював Крим для Росії?

В склад Російської імперії Крим увійшов після перемоги у війні з османами. В 1783 році Катерина Велика підписала документ про приєднання півострова. Тоді ж до складу Росії увійшла Кубань. Після цього кримські татари (на той час значна частина населення) емігрували. Відновлювали втрати за рахунок переселенців з Росії та України.

Севастополь - місто-герой

В середині 19 століття Росія ненадовго позбулася півострова, програвши в Кримській війні. Але під час переговорів країні вдалося знову повернути узбережжі. В 1921 році була створена Кримська автономія. Під час Великої Вітчизняної війни Крим був окупований фашистами. Після закінчення війни Йосип Сталін скасував автономію і депортував кримських татар за пособництво німцям.

Хто подарував Крим Україні?

1954 року Кримська область вийшла зі складу РРФСР і перейшла в підпорядкування Української РСР. Указ про це видав Президія Верховної Ради СРСР і підписав генсек Микита Хрущов. Офіційною причиною передачі Криму стала повоєнна розруха. Територія перебувала в занепаді. Свою роль зіграла депортація кримських татар, які жили на цій землі десятиліттями і вміли господарювати. В таких обставинах адмініструванням простіше було займатися на місці, ніж керувати з Москви.

Ластівчине гніздо. Крим

Деякі історики так само говорять про особистий інтерес Микити Хрущова, який намагався за допомогою такого подарунка залучити на свою сторону керівництво Української РСР. У складі республіки Крим проіснував до перебудови.

В якому році Крим віддали Україні?

У 1991 році Крим увійшов до складу незалежної України. Тоді ж в регіоні пройшов референдум про відродження автономії. Більшість жителів підтримали ідею. Якийсь час в Криму був свій президент і своя Конституція. Потім їх скасували. До 2014 року Крим входив до складу України.

Скільки міст входить в Крим?

До складу Криму входять 16 міст, 14 районів, а так само більше тисячі селищ, сіл і сільських населених пунктів. Найбільші міста – Севастополь, Сімферополь, Ялта, Феодосія, Керч і Євпаторія.

Пляжний відпочинок у Криму завжди користується популярністю

Скільки населення в Криму?

За даними перепису населення 2001 року, на території Криму проживає більше 2 мільйонів чоловік. Майже половина населення припадає на 4 найбільших міста — Севастополь, Сімферополь, Керч, Євпаторія.

Національний склад населення дуже різноманітний. Більшість жителів – росіяни, кримські татари та українці.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: