Для сучасних геймерів віртуальна реальність давно перебралася з персональних комп’ютерів на величезні телевізори за рахунок ігрових консолей, які розробляються і продаються по всьому світу.

Ігрові консолі

Протистояння техно-гігантів йде в далекий 2001 рік, коли компанія Білла Гейтса кинула виклик Sony, випустивши приставку Xbox. Наступний раунд, що почався у 2005 році, коли з’явилися Xbox360 і ps3. Перша взяла своєю доступністю, але характеристики приставки xbox360 (і xbox360 slim) поступалися конкуренту.

У битві за ринок компанії пустили в хід випуск ексклюзивів, консолідували консольні спільноти, що вилилося в нескінченні суперечки на форумах між «сонибоями» і «биллибоями». В кінці 2013 року, практично одночасно, техно-гіганти випустили на арену нових бійців: Xbox One і PS4. Звуження частки на ринку, викликане бумом мобільних пристроїв, повинно озлобити протистояння.

Але яку ж з ігрових систем слід вибрати?

Xbox

У Xbox СPU потужністю 1750 mHz (8-ядерний процесор), 12 CU-ядерний графічний процесор, 8 GB ОЗУ з модулями DDR3 + ESRAM і жорсткий диск на 500 гб. Нову консоль від Miscrosoft не можна назвати «ігровий».

Xbox Один

Швидше, це медіацентр, метою якого є багатозадачність. Саме так варто розглядати One. Початкова вартість, до речі, була $499.

PlayStation 4

PS4 має більш «сильними» характеристиками, так як націлена на ігрову індустрію. 8-ядерний CPU на 1600 mHz, 18 CU-ядерний графічний процесор, 8 ГІГАБАЙТ ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті, але з модулями DDR5 + 256мб DDR3, HDD на 500 гб з можливістю заміни. Варто виділити також геймпад – Dualshock 4 c тачпадом, підсвічуванням, гіроскопом і акселерометром, який розрахований під поява шолома віртуальної реальності.

Sony намагаються захопити ринок через доступну ціну: купити PS4 можна було за $399.

Для PlayStation 4

Що тут можна побачити? СPU XboxOne могутніше, ніж у PS4. Графічний процесор PS4 могутніше, але Microsoft усуває розрив, збільшивши потужність кожного ядра на 6% аналогічного у PS4. У «коробки» більше пропускна здатність ОЗУ: 272 гб/с проти 176 гб/з (з-за модулів пам’яті),а також більше можливостей по відтворенню медіафайлів, що робить X-box полизадачным, а PS4 більше підходить для ігор – вона могутніша і доступніше.

Вибір тут не так очевидний. Незважаючи на протистояння, компанії пішли все-таки різними шляхами. Microsoft усвідомили, що змагатися з PC за технологіями вони не зможуть, тому створили платформу, орієнтовану на мультимедійність, а Sony вирішили окупувати ігровий ринок і вичавити з нього максимум.

Тому, на думку редакції bestfacts.com.ua для ігор «на перспективу» слід взяти все-таки PS4, для більш різнопланових завдань слід придбати все ж XboxOne.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: