«Артек» — знакове місце для міжнародної туріндустрії в цілому і кожної радянської людини зокрема.

На старт літнього сезону 2014 в житті табору, який знаходиться в Криму, відбулися зміни. Півострів увійшов до складу Росії, але дитячий центр формально належав Україні. Не поставить під загрозу дитячому відпочинок? І що означає слово «Артек» для мільйонів дітей у всьому світі?

Хто будував «Артек»?

Рішення про будівництво було прийнято в 1924 році Зіновієм Соловйовим. Він був керівником російського відділення «Червоного Хреста» і задумав створити табір для дітей з туберкульозом. Морське повітря дуже корисний при легеневих захворюваннях. Перша зміна відбулась у 1925 році. Діти жили у наметах. Через два роки на території табору побудували невеликі фанерні будиночки, а перші зимові корпусу з’явилися лише в 30-ті роки. У цей же період «Артек» з медичного перекваліфікували в міжнародний дитячий центр.

Що означає слово «Артек»?

Табір названий на честь містечка, де він знаходиться. Там протікає річка з однойменною назвою. Що стосується самого слова «Артек», то існують різні версії його походження. У грецькій мові є кілька співзвучних іменників. Так називають перепелів, ведмедя і сорт хліба. Подібне слово є і в татарській мові, воно перекладається як особливий. Яке саме слово дало назву місця, не відомо. У таборі офіційно дотримуються версії з перепелами. Цьому присвячена пісня. До речі, спочатку дитячий центр називався «Табір в Артеку».

Пісні Артеку, 1939 р.

Де розташований «Артек»?

Міжнародний дитячий центр розташований на території республіки Крим у селищі Гурзуф. Це південний берег півострова. В 12 кілометрах знаходиться Ялта. Табір займає територію в 208 гектарів, він розтягнутий вздовж берега Чорного моря на 7 кілометрів.

Який табір крутіше «Артек» або «Орлятко»?

Однозначної відповіді на це питання немає і бути не може, адже про смаки не сперечаються. Обидва табори знаходяться на море, обидва мають багаті традиції. «Артек» — міжнародний табір «Орлятко» — всеросійський. У 2014 році «Артек» може втратити популярність у зв’язку з тим, що деякі батьки побояться відправляти дітей через територію України. У березні «Артек» відвідала делегація з «Орлятка». Керівники російського центру допомагатимуть своїм колегам під час перехідного періоду.

Табір, який поступається «Артеку» в СРСР - «Орлятко»

Скільки коштує путівка в табір «Артек»?

Ціни на путівки варіюються в залежності від зміни і від класифікації загону. Так, наприклад, вартість путівки в морські загони становить від 7500 до 16000 гривень, туристичні – від 7500 до 13000, кінематографічні від 9500 до 16000. Відповідно найближчим часом буде зроблений перерахунок цін на рублі. У таборі передбачені пільгові путівки для дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей.

Хто директор «Артеку»?

У березні 2014 року виконуючим обов’язки директора «Артека» призначений Ігор Лелі. Попередній керівник дитячого центру, який вступив на посаду в січні 2014, втік після референдуму в Криму. Шукати його не стали.

Як стати вожатим в «Артеку»?

До підбору персоналу в «Артеку» ставляться серйозно. Стати вожатим можуть тільки студенти педагогічних вузів або випускники Школи педагогічних працівників при таборі. Навчання там триває близько місяця. Кандидати повинні надати пакет документів, а так само медичну книжку.

Дитячий табір Артек

Що буде з «Артеком» після приєднання Криму до Росії?

У березні 2014 року влада Криму заявили про намір націоналізувати «Артек», який належав Україні. У Росії дали зрозуміти, що на цій території залишиться міжнародний дитячий табір. На його розвиток будуть виділяти гроші. Керівник Ради Федерації Росії запропонувала надати «Артеку» статус президентського дитячого центру.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: