Після того, як 21 березня Visa і MasterCard перестали обслуговувати ряд банків, у Росії було прийнято рішення розробити свою платіжну систему. Що ж все-таки буде в Росії з платіжними системами? І чому Visa і MasterCard настільки популярні по всьому світу і займають левову частку сегмента?

Хто придумав Visa/MasterCard?

Перша карта Visa з’явилася в 1958 році. Правда називалася вона тоді карта BankAmericard в честь Bank of America, де була придумана технологія. Популярність системи зростала, карту почали використовувати інші банки, вона поширилася в інших країнах. Назва втратило актуальність. І в 1976 році система отримала нове ім’я «VISA». Першим російським банком-учасником системи став «Ощадбанк СРСР» в 1989 році.

Платіжна система MasterCard була заснована в 1966 році. Угоду про її створення уклали відразу кілька американських банків. Вже через два роки система переступила кордон США і стала працювати в інших країнах.

Хто володіє платіжними системами Visa/MasterCard?

Власниками міжнародних платіжних систем є компанії, зареєстровані в США. І Visa і MasterCard – великі фінансові транснаціональні корпорації.

Що краще Visa або Mastercard?

У Росії поширені обидві платіжні системи, причому їх частка приблизно однакова. Якщо карта потрібна для використання всередині РФ, то різниці майже немає. Адже більшість платіжних терміналів підтримують обидві системи. Якщо ж людина заводить картку для використання за кордоном, то краще спочатку з’ясувати, яка частка платіжних систем у тій чи іншій країні.

При виборі системи варто звертати увагу на вартість випуску картки, тарифи на обслуговування і бонусні програми. В різних банках ці параметри можуть сильно відрізнятися.

visa або mastercard - що ж вибрати і в чому відмінності?

Навіщо потрібні платіжні системи?

Зараз складно уявити собі життя без платіжних систем. Наприклад, як поповнити баланс мобільного телефону або оплатити покупку в інтернет-магазині? А якщо потрібно послати гроші родичів в інше місто або країну? Платіжні системи рятують нас від розрахунку готівкою, який в силу відстаней не завжди можливий.

Скільки в Росії платіжних систем?

У реєстрі Банку Росії зареєстровано понад 20 платіжних систем. Ринок банківських карт розподілений між ними нерівномірно. Найпопулярнішими є системи Visa і MasterCard. На них припадає левова частка ринку. Далі з величезним відривом система «Золота корона», і мізерна частка у інших систем, в тому числі й локальних. У 2014 році Центробанк вилучив з реєстру розрахункову систему «Миттю».

Чому банки відмовляються від Visa/MasterCard?

До кінця березня 2014 мови про відмову від Visa і MasterCard не було. Ситуацію спровокували самі платіжні системи. 21 березня вони перестали обслуговувати ряд банків. У їх числі «Росія», «Собінбанк», «СПМ банк». Причиною стали санкції США з-за ситуації в Криму і на Україні. З труднощами зіткнулися десятки тисяч клієнтів цих банків, багато отримували зарплату на картки. Через кілька днів Visa і MasterCard частково відновили роботу з російськими банками. Але ця ситуація змусила законодавців задуматися про можливу відмову від західних платіжних систем.

Що буде з платіжними системами в Росії?

Незважаючи на «санкційний» скандал, швидкого відмови від зарубіжних платіжних систем в Росії не відбудеться. На думку міністра фінансів РФ, прийняті зопалу заходи можуть обрушити ринок. При цьому особливу увагу буде приділено впровадженню власних розрахункових систем і збільшення їх частки на цьому ринку.

Платіжні системи в Росії зараз

Якою буде платіжна система в Росії?

Після проблем з Visa і MasterCard в Росії почали активно обговорювати створення сильної вітчизняної платіжної системи. У березні таку ініціативу підтримав Володимир Путін. За його словами, це знизить залежність Росії від Заходу. Центробанк вже працює над цим питанням.

Свої платіжні системи є в Японії і в Китаї. Вони успішно функціонують уже кілька років. Китайська система, яка спочатку була створена для використання всередині країни, зараз поширилася і в інших державах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: