Гора будівельного сміття під час ремонту стрімко зростає, і власникам житла все частіше доводиться думати, як позбутися від непотрібного мотлоху. Основна проблема полягає в тому, що вивозити будівельне сміття на звалища побутових відходів суворо забороняється, це може спричинити за собою великий штраф або інші методи стягнення. Отже:

Що робити з будівельним сміттям?

Господарям приватних будинків в цьому відношенні трохи простіше, адже використані шпалери можна спалити на подвір’ї, а битою цеглою і кахлем засипати всі ями на дорозі. Але це не варіант для тих, хто живе в квартирі. У цьому випадку за окрему плату можна домовитися з будівельниками, щоб вони самі прибрали сміття по закінченню роботи.

Будівельне сміття повинен бути запакований в мішки

Відразу слід уточнити, що за подібну послугу будівельники беруть зовсім недешево. До того ж не можна бути впевненим, що вивезений від вас сміття потрапить на звалище, а не в найближчу лісосмугу, поле або водоймище. Тому, якщо вам небайдуже стан навколишнього середовища свого міста, і ви не хочете спотикатися в своєму лісі гори битого шлакоблоку — телефонуйте в спеціальні фірми з вивезення будівельного сміття.

Де замовити контейнер для будівельного сміття?

В даний час у дворах деяких будинків, крім стандартних сміттєвих баків стоять великі контейнери оранжевого кольору. Ось вони призначені саме для будівельного сміття, і його сміливо можна виносити туди. Але якщо такого контейнера немає, а будівельне сміття великогабаритний, складувати його в мішки і перевозити на легковий або навіть вантажній машині буде вкрай незручно.

Після капітального ремонту залишається багато сміття

У цьому випадку краще звернутися у фірму з вивезення будівельних відходів. Як правило, в будь-якій газеті з оголошеннями можна знайти кілька пропозицій від таких організацій. Попередньо варто уточнити, що вам потрібно контейнер для будівельного сміття, оскільки саме він розрахований на вивезення особливо важких вантажів.

Хто вивозить будівельне сміття?

Найменш витратний спосіб — вивезти все сміття самостійно, якщо поблизу є місця для подібних відходів. Будівельне сміття можна зобов’язати перевозити і ЖЕК, хоча багато комунальники намагаються ухилитися від своїх обов’язків.

Вам варто уважно перечитати договір, укладений з ЖЕКУ (якщо такий є) про те, які комунальні послуги він надає. І якщо в переліку робіт, крім вивезення побутового значиться і будівельне сміття – ви маєте повне право вимагати його прибрати. Єдине, що забороняється кидати такі відходи в сміттєпровід. Потрібно укласти будівельне сміття в мішки і винести на майданчик до сміттєвих баків.

Вивезення будівельних відходів займаються також і приватні фірми, яких у великих містах зараз досить багато. Такі організації мають відповідні дозволи на співпрацю з полігонами утилізації, де здійснюється зберігання і сортування сміття.

Є і ще один варіант як звільнити свою квартиру від непотрібного мотлоху – це подати оголошення про те, що ви віддаєте будівельне сміття. Ті, кому він знадобиться, самі приїдуть і заберуть його.

Редакція bestfacts.com.ua бажає вам легкого ремонту і швидкого позбавлення від будівельного сміття.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: