Кожному серйозному виробникові хочеться надати своїй продукції певні відмінні властивості, які б не робили її схожою на продукцію конкурентів, які виробляють подібний товар. Для цього і був створений товарний знак, серед цілей якої – викликати у споживачів позитивну асоціацію саме з конкретною компанією, її іміджем і якістю пропонованого товару або послуг, і легко відрізняти продукцію цього виробника від аналогічної, яка ще не встигла себе зарекомендувати популярністю свого товарного знака.

Що таке товарний знак?

Таким чином, товарний знак – це відмітне позначення, яке покликане розрізняти і індивідуалізувати послуги або товари одного виробника від послуг чи товарів інших виробників. Він може бути виконаний у вигляді малюнка або символу, слова або сполучення букв і цифр, слогану і розміщуватися на пакуванні та етикетках товару, фірмових бланках та в рекламних матеріалах. Такий знак проходить спеціальну реєстрацію і є правом інтелектуальної власності та власністю фірми, що охороняється законом.

Класифікація товарних знаків

Він також є своєрідною гарантією якості. Покупці із задоволенням заплатять великі гроші за продукт під відомим товарним знаком, ніж будуть купувати аналогічну продукцію сумнівної якості у маловідомого виробника.

Як реєструють товарний знак?

Щоб зареєструвати товарний знак, потрібно подати заявку в орган виконавчої комісії з інтелектуальної власності. Заявка повинна складатися з заяви про реєстрацію обраного позначення з зазначенням координат заявника, які безпосередньо самого позначення з описом (кілька примірників), а також перелік товарів або послуг, для яких він буде використовуватися. Також для грамотної реєстрації знака повинен бути прикладений пакет додаткових документів.

Товарний знак повинен бути впізнаваним

Щоб обраний знак не був схожий з вже зареєстрованими раніше, виконується процедура пошуку схожих реєстрацій. Якщо такого не знайшлося, і позначення відповідає вимогам Цивільного кодексу РФ, то товарний знак успішно реєструється, про що видається засвідчує свідоцтво. На все це зазвичай йде близько року часу з моменту подачі заявки.

Кому потрібно реєструвати товарний знак?

Зареєстрований знак повинні мати всі підприємства та організації, включаючи індивідуальних підприємців, які провадять торговельну діяльність на території держави. Якщо юридична чи фізична особа бажає мати правову охорону та захист свого продукту від конкурентів, що пропонують подібну продукцію нижчої якості, то йому також необхідно виконати реєстрацію власного товарного знака.

Обов’язково наявність такого знака і для виробників, які хочуть захистити клієнтів від підробок своїх товарів. Наша редакція bestfacts.com.ua бажає Вам швидкої і успішної реєстрації товарного знака, який додасть індивідуальності продукції і зробить її пріоритетною для Вашого задоволеного споживача.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: