Сучасні авто — складні пристрої, що вони розраховані на різні умови роботи. Але їм все одно потрібен своєчасний ремонт та обслуговування.

Особливо примхливий в цих ситуаціях двигун. Саме в ньому є багато деталей, які щодня проходять безліч непорозумінь, з-за цього швидко зношуються. Після тривалого терміну користування автомобільного двигуна, провідні ремені все одно призводять до поломок. А це дорогий ремонт і трата часу.

Заміна ременя ГРМ продовжить безаварійний термін служби двигуна

Де знаходиться ремінь ГРМ?

Відкривши капот, ви побачите ремінь ГРМ. Це замкнуте кільце гумове. Він охоплює кілька шківів. Крім розподільного вала, двигуна, він проходить через багато інші деталі. Враховуючи те, що ремінь так активно задіяний, логічно, що він швидко зношується і має недовгий термін служби. Дуже часто ремінь з-за несвоєчасної заміни просто рветься, що може привести до поломки двигуна або навіть до аварії. Порватися ремінь може в будь-який момент, радимо вам зайвий раз перестрахуватися.

Значення та функції ременя ГРМ в двигуні

Потрібно знати, що ремінь ГРМ передає крутний момент з коленвала на распредвал, відповідає за розподіл палива і повітря в циліндрах двигуна. Якщо ремінь працює погано, то система газорозподілу порушується.

Разом з ременем ГРМ бажано поміняти прокладку клапанної кришки

Ознаки поганої роботи двигуна:

— відбувається збій роботи двигуна;

— падає потужність;

— підвищується витрата палива;

— двигун перегрівається.

Заміна ременя ГРМ Якщо він обривається, то відбувається деформація деталей двигунів. Це призводить до повного ремонту самого двигуна і ГРМ. Особливо неприємно, якщо таке трапляється в дорозі, далеко від будинку або автосервісу. У такому випадку потрібно викликати евакуатор або їхати до найближчої СТО на буксирі.

Що робити для попередження поломки ГРМ?

Весь час стежте за станом ременя, регулюйте його натяг. Найкраще це робити на СТО. Часто автовласники не дивляться на напрямні ролики і автонатяжитель. Це одна з основних причин подальшої поломки, зокрема, його обриву.

Під час купівлі авто, зверніться до дилера і колишнього власника, коли потрібно буде міняти. Ця інформація є в сервісній книжці автомобіля. Якщо ви не можете дізнатися таку інформацію, привезіть авто на діагностику або замініть елементи двигуна відразу після покупки машини.

Якщо немає інформації від терміні служби ременя ГРМ, його краще поміняти

Як змінити ремінь ГРМ?

Самостійна зміна обійдеться вам дешевше, ніж ремонт в автосервісі. Ознайомтеся з інструкцією до авто, процедура сама по собі нескладна, нагадує зміну ланцюга на велосипеді. Якщо ви не вмієте робити подібні маніпуляції, звернися до фахівців. Після зміни ременя подивіться, чи не збилися чи встановлення розподільного вала. Якщо таке сталося, зробіть регулювання клапанів. Якщо у вас планова заміна ременя, перевірте заодно сальник на коленвале, распредвале, водяну помпу, натяжний ролик, останній регулює ремінь, додатково його натягаючи.

Заміна і перевірка ременя ГРМ

Підводимо підсумки

При виборі запчастин зверніть увагу на їх оригінальність. Неоригінальні запчастини мають менший термін експлуатації. Пам’ятайте, ремінь — це конструкція з гуми. Вона, на жаль, із-за різних чинників змінює свої властивості. Перш ніж встановлювати новий ремінь, попросіть автомайстра показати вам його. Зігніть ремінь всередину і назовні, якщо бачите хоч самі дрібні тріщинки, вимагайте зміни цього ременя. Або їдьте на іншу СТО.

Заміна ременя ГРМ зробить водіння більш безпечним

Редакція bestfacts.com.ua бажає вам уважно ставитися до свого авто, тоді вона прослужить вам довго і без проблем. Всім автовласникам ми рекомендуємо познайомитися з тим, як захистити машину від угону.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: