Без хорошого, якісного масла, двигун якого автомобіля приречений на швидкий знос. До вибору моторного масла потрібно віднестися з великою відповідальністю. Необхідно не забувати, що кожен рік в авто магазинах з’являється все більше даної продукції, бренди змінюють один одного і ми з вами не встигаємо орієнтуватися в ситуації. Перш ніж відправитися в магазин, потрібно мати у своєму багажі знань деякі корисні відомості, що стосуються цього товару.

Які бувають моторні масла?

Залежно від того, в яких типах двигуна воно буде використовуватися, масло для двигунів як бензинових, так і для дизельних, так само вони поділяються на турбовані та нетурбированные.

Мінеральні. Цей продукт отримують шляхом дистиляції та рафінування нафти. Мінеральні в свою чергу поділяються на парафінові, ароматичні і нафтенові. Для виготовлення мастил для змащування найчастіше використовують базові інгредієнти на основі парафіну, для цієї мети у них найбільш відповідні характеристики. Ці масла необхідно міняти частіше, ніж інші. Якість такого масла бажає кращого, тому його найчастіше застосовують у старих автомобілях.

Синтетичні. Для того, що б отримати саме такі олії, здійснюється процес синтезу певних хімічних елементів і сполук.

Якщо ви не знаєте як вибрати моторне масло, то скористайтеся послугами консультантів

Напівсинтетичні. Це чудове рішення для тих, хто хоче підвищити ефективність роботи двигуна свого автомобіля.

Характеристики моторних масел

Кожне з видів олій має свої технічні характеристики, і виробник пред’являє до них вимоги на найвищому рівні. Для того, що б робота двигуна була найбільш ефективна, до масел додають різні присадки, які в декілька разів поліпшують показники. Кількість присадок, які вводяться в масло, може досягати кілька штук одночасно. Усі показники наводяться в технічних характеристиках товару. Автолюбитель повинен головним чином звертати увагу на дві складових:

   Якість (чи досить воно добре саме для вашого автомобіля).
   Рівень в’язкості. Індекс в’язкості синтетичних базових складових – 120 – 150. Це дає можливість виробникам виготовляти всесезонні масла з великим температурним діапазоном роботи.
   Температура займання.
   Температура застигання.
   Зольність.
   Можливість піноутворення.

Якщо у вас збереглася інструкція з експлуатації машини, загляньте в неї, там повинні бути вказані параметри необхідного масла, яке ідеально підійде для двигуна вашого авто.

Купити моторне масло можна на станціях техобслуговування, на заправних станціях і автомагазинах.

Як часто міняють моторне масло?

Мінеральне масло змінюється через кожні 5 000 км. «Полусинтетика» змінюється через 8 – 10 000 км (в залежності від виробника). Синтетика змінюється від пробігу автомобіля 15 000 км і вище.

Існують масла, виготовлені на основі новітніх нанотехнологій, які дозволяють використовувати масло понад 20 000 км пробігу автомобіля.

Редакція bestfacts.com.ua радить ретельніше підходити до вибору масла для свого «автодруга» і в разі сумніву отримати кваліфіковану допомогу фахівця.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: