Сьогодні рідко хто пише листи і пересилає листівки. У вік інформаційного прогресу ми вибираємо електронні аналоги, чого не можна сказати про наших предків, для яких листи були чи не єдиною можливістю дізнатися новини.

Історія листів

З появою писемності вперше народилася можливість обмінюватися інформацією, люди у листах розповідають про свої переживання, передають новини відсутньому родичу, намагаються таким чином допомогти пережити розлуку. Як підтверджують археологи, самі перші листи пересилалися на глиняних табличках, як же важко було кур’єру перевозити кілька десятків таких табличок, намагаючись їх не розбити і не потрапити під проливний дощ — інформація на табличках могла втекти і прірва.

Раніше листи писали набагато частіше

Такі перші листи знайдені на території Ніневії в Стародавній Ассирії. Скільки ж води утекло з тих пір і скільки мільйонів листів написано на папірусі, шкірі, потім на папері гусячим пером і вугіллям — вже неможливо порахувати. З приходом у світ електроніки і комп’ютерів, з швидким розвитком віртуального простору з’явилася можливість писати електронні листи, найперше такий лист відправлено в 1971 році, і відтоді найчастіше тільки таким способом і спілкуються люди. Вже не потрібні конверти, папір і ручки, перед вами комп’ютер і клавіатура, навіть немає потреби займатися виправленням почерку — букви виходять такими красивими і рівними.

Чому люди не пишуть листи?

Розповідати на аркуші паперу про свої переживання дуже складно. Як виразити свої емоції і почуття, хіба що за допомогою смайликів, які придумали розробники інтернет програм. Та й з ними не все можна передати, тільки примітивні емоції: «радію», «плачу». І як стверджують аналітики, всі ці електронні листи можуть потрапити не за призначенням, електронна пошта може бути зламана, а ваші найпотаємніші почуття попадуть в чужі руки.

Є можливість відправляти все-таки замовні листи, вже вони-то точно прийдуть адресату точно в руки, існує послуга термінової доставки листів, так що можливостей спілкуватися за допомогою аркуша паперу і пересилати потрібну інформацію багато. І все ж писати справжні довгі листи ми перестали. Якщо хочеться поділитися чимось сокровенним, відкриваємо скайп або пересилаємо записочки через «аську». Багато хто взагалі перейшли на пересилання коротеньких смс повідомлень, от і все, чим ми сьогодні користуємося. А як же бути з почуттями і настроєм, його ніяк не вкласти в таку коротку пару слів.

Вашим літнім рідним буде приємно отримати лист або листівку

Іноді хочеться знайти людину і просто вилити йому свою душу. Говорячи по телефону, ми часто економимо час або забуваємо, що ж ще потрібно сказати. А чистий лист паперу дозволяє зупинитися і задуматися, придумати більш відповідний оборот, в якому лелеемая думка прозвучала б щире і точніше. Напевно, тому ми не пишемо тепер довгих листів, що на них потрібно витрачати час і почуття.

Що писати на конверті листа?

Завдяки систематизації поштових служб листи вже не загубляться, навіть якщо ви відправите його з такою примітивною написом «На село Дідусеві». Конверти вже не просто білі шматочки паперу, а готовий бланк, на якому чітко і ясно вказано: що і куди вписати.

Точну адресу, прізвище та ім’я одержувача, індекс місця проживання — все це допоможе вашому листа швидше знайти адресата. А окремо оформлена в кутку конверта графа із зворотною адресою поверне вам лист, якщо адресат вибув.

Редакція bestfacts.com.ua закликає не забувати про рукописних листах і частіше відправляти собі листівки з подорожей або писати листи родичам і друзям поштою — їм буде приємно і незвично отримати такий сюрприз.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: