Казкові герої дарують людям радість та допомагають повірити в те, що добро завжди перемагає зло. Сьогодні вони стали нам трішки ближче, отримавши «прописку» на теренах нашої Батьківщини.

На Чарівній мапі Росії знайшлося місце багатьом казковим героям

Завдяки життєрадісному журналісту Олексію Козловському, якому прийшла в голову ідея скласти Чарівну карту Росії, з самими відомими персонажами казок можна тепер познайомитися особисто, приїхати до них в гості, побачити, як вони живуть, розпитати про те, що не сказано в книжках. Така поїздка може стати чудовим пригодою на канікулах або у вихідні.

Де живе Снігуронька

Дід Мороз зі Снігуронькою є символами російської Нового року, без них не обходиться в нашій країні ні одне велике торжество. Внучка повелителя снігів допомагає йому створювати новорічний настрій, розносити подарунки і радувати дітей під час святкових ранків.

Снігуронька стала головним чарівним жителем Костроми

Снігуронька народилася з снігу в Берендеевском царстві біля Костроми. Цілий рік вона проживає в затишному сільському будиночку, атмосфера в якому просякнута духом новорічних свят. У неї багато друзів: богатирі і красуні, герої російських казок і зимові чарівники різних країн.

У Снігуроньки багато помічників

Адреса: м. Київ, вул. Симановского, д. 11

Телефон: +7 (4942) 45-30-61

Де живе Баба-Яга

Баба-яга – казкова зла баба, потворна відьма, що володіє магічною силою. Це класичний негативний персонаж, який шкодить головному герою і наганяє страх на дітей. У казках Баба-Яга живе в темному і глухому лісі, в хатинці на курячих ніжках.

Баба-Яга обожнює туристів

Стара літає в ступі і володіє магічними предметами. Подейкують, вона харчується людською плоттю, особливо любить маленьких дітей, так і сама вона – ожилий мрець. Образ старої відьми з’явився приблизно в 6-м столітті і до сих пір вона є головним персонажем народних казок.

У Кукобое гостей чекає ціла програма

Не так давно Баба-яга отримала офіційну прописку – тепер її будинок знаходиться в невеликому селі Кукобою Ярославської області. З рішенням «квартирного питання» її характер став краще. Вона із задоволенням бере участь у виставах для своїх гостей.

Адреса: Ярославська область, село Кукобою, вул. Шкільна, 4 д.

Телефон: 8 (962 ) 206-91-75; 8 (48549) 3-13-05

Де живе Цар Берендей

Премудрий правитель Берендєєва царства, зберігач лісів, покровитель щастя, любові і добра – все це характеристики Царя Берендея. В Переславль-Залеському ви зможете зустрітися з цим персонажем на інтерактивних уявленнях.

Цар Берендей і Весна Красна з Ярославської області

Адреса: Ярославська область, Переславль-Залеський, вул. Урицького, д. 38

Телефон: 8 (48535) 6-20-69

Де живе Кікімора

Якщо вірити легендам, Кікімора – створення без плоті, здатне впливати на людей і навколишній світ. Істота є персонажем слов’янської міфології. Вона вміє швидко бігати, ставати абсолютно невидимим і переслідує одну мету – нашкодити людині. Сучасна Кікімора швидше пустотлива, ніж зла. Вона обожнює розіграші і за це подобається дітям.

Зеленоока Кікімора давно не шкодить людям

Кілька років тому в місті Кіров на Кикиморской горі з’явився її будиночок. Чарівна господиня запрошує тут відсвяткувати Новий Рік або просто зайти в гості на канікулах. День народження Потвори відзначають 28 березня.

У Потвори весело взимку і влітку

Де живе Колобок

Колобок — ожилий невеликий круглий хліб, спечений бабою і дідом. Добрий, цікавий і наївний він уособлює собою дитини, якому всі дарма.

Колобок живе недалеко від Ульяновська

Колобок мешкає в місті Ульяновську. Місцеві господині славляться своєю випічкою і цілком могли б спекти смачний колобок.

Гостей Колобка чекає багато веселих забав

Садиба колобка: Росія, Ульянівська область, село Нова Беденьга

Телефон: +7 (8422) 76-00-15

Де живе Кощій Безсмертний

Кощій Безсмертний – один з найвідоміших персонажів слов’янської міфології і герой багатьох казок. Він являє собою могутню темну істота, повелевающее силами темряви і керуюче душами померлих людей. Кощію підпорядковуються інші темні створіння: Потвори, Лісовик, лісові Мавки.

Печера Кощія Безсмертного виглядає не дуже ефектно

Де ж живе Кощій? Один час батьківщиною персонажа вирішили зробити селище Озерки Тальменского району Алтайського краю. Там знаменитий радянський режисер Олександр Роу знімав свою казку «Кащей Безсмертний», а місцеві жителі досі називають місцевість «Кощеевкой». Але безсмертний лиходій вирішив розташуватися ближче до Москви, вибравши містечко Стариця Тверській області. Недалеко від неї знайшли печеру, яка підійшла б персонажу.

Де живе Соловей-розбійник

Соловей-розбійник – знаменитий персонаж давньоруських билин, який славився магічним свистом. Він жив на дев’яти столітніх дубах в гнізді і перекривав людям шлях на Київ.

В 40 км від Курська є пам'ятник Солов'ю-розбійнику

У билинах йдеться як дістатися до лиходія: «…у тій чи то у Багнюці-то у Чорної, так у тій чи у берези, у покляпыя, та у тій чи біля річки у Смородини, біля того хреста у Леванідова, сидить Соловей Розбійник Одихмантьев син». Фахівці прийшли до висновку, що мова йде про Курської області, тому що тут дійсно протікає річка Смородина і є село Чорні багна. Батьківщиною Солов’я-розбійника було визнано село Береза Курської області. До речі, місцевих жителів за любов до свисту давно називають Курскими солов’ями.

Де живе Русалка

Русалки – морські красуні, здатні залоскотати людину на смерть і потягти його в воду. Завдяки діснеївських мультфільмів діти зовсім не бояться русалок. Для них це прекрасні морські царівни, до яких непогано було б заглянути в гості. На казковій карті Росії батьківщиною русалок значиться місто Псков.

Батьківщиною російської русалки обраний Псков

Де живе Курочка Ряба

Курочка Ряба – персонаж народної казки, яка говорить і несе золоті яйця. Її батьківщиною стала селище Ермаково Ярославської області.

Курочка Ряба бере участь у багатьох місцевих святахЩороку в серпні в селищі проводиться велике свято з участю чарівної курочки.

Адреса: Ярославська область, Рибінський район, сел. Ермаково

Телефон: 8(4855) 25-80-01 (адміністрація)

Де живе Водяний

Водяний уособлює собою небезпеку, що таїть в собі вода. Ця нечисть нерідко шкодила людям, псувала господарство, виводила з ладу млини, розганяла рибу. У давнину люди вірили, що Водяні манять до себе людину, затягують до себе в лігво на дні озера або річки.

Пошехонь - місто семи річок і батьківщина Водяного

Згідно сучасної прописку, Водяний проживає в селі Пошехонь Ярославської області. Гостей він зустрічає в ошатній червоній косоворотці і зелених штанях. Притягальна сила Водяного залишилася при ньому, тільки тепер він використовує її для залучення туристів в рідне село. Кожен, хто завітав сюди на вогник, залишився задоволений і хотів би приїхати ще раз.

Водяний з Пошехонья воліє червоні сорочки

Де живе Змій Горинич

Змій Горинич – гігантська рептилія з російських казок, що загрожує селянам і не дає їм спокійно жити. Його батьківщиною прийнято вважати село Гадино Приволзького краю на річці Хотча. Тут Змій сам приймає гостей в трактирі, пригощає різними делікатесами.

Жителі Гадово раді такому сусідству

Адреса: село Приволжское (близько 160 кілометрів на машині від Москви)

Телефон: 8906-656-5296

Редакція bestfacts.com.ua бажає вам і вашій дитині яскравих вражень, після візиту до одного з казкових героїв, а також пропонує дізнатися який нечистю ви є за знаком Зодіаку.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: