Дід Мороз – головний добрий чарівник і ключова фігура на святі Нового року.

Його подарунків чекають всі діти без винятку, а дорослі з задоволенням дарують малюкам можливість вірити в диво.

Дід Мороз - найбажаніший гість в новорічну ніч

Прообраз персонажа з’явився на Русі ще в дохристиянську епоху, у нього було багато імен — Зимник, Тріскун, Карачун, Морозко або просто Дід. Це був суворий, але справедливий язичницький Бог, повелитель хурделиці і холоду. Він міг подарувати, так і заморозити на смерть.

Карачун наказував морозом і темрявою

З приходом Християнства старі боги були забуті, діти вірили, що подарунки за хорошу поведінку вони отримають від доброго старця — Миколи Чудотворця або від героя казок Мороза Івановича.

Звичний нам образ Діда Мороза склався в 1936 році, коли було вирішено переосмислити усталені дореволюційні традиції, замінивши Різдво Новим роком. У 1937 році головний зимовий чарівник країни разом зі своєю онукою Снігуронькою привітав гостей в московському Будинку Союзів.

Новорічна ялинка в СРСР

Де живе російський Дід Мороз

Згідно з легендою, російський Дід Мороз проживає у себе на батьківщині в хоромах в сосновому бору в 15 км від Великого Устюга, де знаходиться центральний офіс Новорічної його канцелярії.

Терем Діда Мороза побудували з душею

У садибі 13 кімнат, у них знайшлося місце для чарівної пошти, для подарунків, які з усього світу надсилають Діду Морозу, для нарядів і численних помічників, адже стільки треба встигнути підготувати до Нового року.

У теремі є одна кімната, про яку варто поговорити окремо. Це «кімната бажань», де кожен може зробити свою мрію реальної, просто уявивши те, що хотілося б отримати.

Галілео. Великий Устюг (частина 1)

Де народився Дід Мороз

До недавнього часу ніхто точно не міг сказати, де саме народився Дід Мороз – в Норвегії, на Північному полюсі або в Сибіру. Але в 1998 було вирішено, що російський Дід Мороз родом з Великого Устюга у Вологодській області.

День народження Діда Мороза у Великому Устюзі - велике свято

Коли народився Дід Мороз

Російський Дід Мороз відзначає день народження 18 листопада. Дата була обрана, тому що в цей час у Великому Устюзі зима стає повноправною господинею. Відомо, що вік Діда Мороза досить поважний — йому більше 2000 років, а ось скільки точно виповнилося казковому герою ніхто не знає.

Галілео. Великий Устюг (частина 2) В день народження у Великий Устюг з’їжджаються гості — Снігуронька, Санта Клаус, Мікулаш з Чехії, фінська зимовий чарівник Йоулупуккі та інші близькі та далекі родичі іменинника.

Як написати листа Діду Морозу

Веселий спосіб зв’язатися з Дідом Морозом — запропонувати дитині покласти написаний ним лист в морозильну камеру власного холодильника.

Написати або намалювати лист Діду Морозу дитина повинен сам

Але можна доторкнутися до казки, відправивши лист за офіційним поштовою адресою:

162340, р. Великий Устюг, Центральний офіс Діда Мороза.

Ще один не менш чарівний варіант — зв’язатися з чарівником з допомогою форми зворотного зв’язку на сайті «Пошта Діда Мороза»

Відкриття пошти Діда Мороза на Моспочтамте

Редакція бажає весело зустріти Новий рік і відмінно провести його, а також запрошує вас подивитися підбірку самих новорічних котів, які напевно змусять вас посміхнутися.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: