Молодецька завзятість здавна цінувалася на Русі. Богатирі славилися силою і відвагою, їх мужність вселяло віру в те, що зло буде покаране. Легенди про їхнє життя передавалися з уст в уста, обростаючи новими деталями.

Билинні богатирі стали ще більш популярні завдяки мультфільмів

Згодом стерлася грань між вигадкою і правдою. Сучасним історикам залишається тільки сперечатися про реальність існування цих героїв, будувати здогади, хто ж став прототипом. Одне зрозуміло, що в старих казках, є частка правди.

Ілля Муромець

Ілля Муромець – давньоруський богатир, один з головних героїв казкових оповідей. Його можна назвати втіленням мужності, відваги і відданості. Питання про те, вигаданим чи є цей персонаж – предмет суперечок багатьох вчених. Одні дослідники вважають, що богатир – реальна історична особистість (прототипом вважають Іллю Печерського), інші історики спростовують цю гіпотезу, у зв’язку з відсутністю яких-небудь літописних згадок про героя-воїна Іллі Муромця.

Іллі Муромця дали прізвисько «Чоботок»

Де народився Ілля Муромець?

Вважається, що Ілля Муромець народився у другій половині 12-го століття неподалік від міста Мурома, в селі Карачарово.

Відомо, що до 30 років богатир не міг ходити. Вчені, провівши дослідження мощей святого Іллі Печерського, виявили викривлення хребта, яке могло стати причиною паралічу. У казках є дві версії лікування. За однією з них богатирю допомогли каліки перехожі, які могли бути знахарями, з іншого — зцілення пов’язують з божественною благодаттю. Зростання билинного богатиря був всього 177 см, для свого часу це був дуже високий чоловік.

Криміналіст і скульптор Нікітін відтворив образ Іллі Муромця

Богатир брав участь у багатьох битвах. У Іллі Муромця було прізвисько — Ілля «Чоботок» (чобіток). Це пов’язують з тим, що одного разу на нього напали, коли він обувался. Богатирю довелося відбиватися тим, що було під руками, тобто чобітьми.

В кінці життя Ілля прийняв постриг

В кінці життя Ілля Муромець став ченцем, але загинув, захищаючи обитель, з мечем у руках у віці від 40 до 55 років. Вчені виявили безліч колотих ран. Мощі Святого Іллі Муромця спочивають у Печерах Києво-Печерської лаври, їх частина (середній палець лівої руки) був перенесений в Спасо-Преображенський монастир у місті Муром. Щодня в храми поклонитися святому приходять десятки людей.

Земля героїв. Ілля Муромець

Коли народився Ілля Муромець?

1 січня (19 січня за старим стилем) на Русі вшановують пам’ять билинного богатиря Іллі Муромця. За традицією, в цей день наші пращури вклонялися рідної землі, згадували святого і ставили свічки за упокій тих, хто загинув захищаючи свою країну.

Пам'ятник Іллі Муромцю в Муромі

Добриня Микитович

Добриня Микитич – один з богатирів російського народного епосу, який, імовірно, служив при князеві Володимирі. У билинах Добриня Микитич постає перед нами хоробрим і спритним воїном, розумним дипломатом, людиною, не позбавленим музичного таланту. Богатир володів нереальною фізичною силою і безмежним мужністю. Крім цього, згідно з переказами, Добриня знав 12 мов і вмів розмовляти з птахами. Знаменитим противником героя був Змій Горинич.

Земля героїв. Добриня Микитович

Де народився Добриня Микитич?

Батьківщиною билинного богатиря визнана Рязань. За переказами, Добриня Микитич — дядякнязя Володимира Красного Сонечка. Прототипом персонажа вважають воєводу Добриню, який служив при князеві.

Пам'ятник Добрині Микитовичу

Альоша Попович

Альоша Попович – збірний образ російського героя-богатиря, який присутній у багатьох народних казках. Згідно легендам, Альоша Попович не відрізнявся особливою фізичною силою і майстерним володінням зброєю. Молодший з богатирів славився своїм умінням грамотно перемагати життєві ситуації, хитрувати і виходити «сухим з води». Самим головним подвигом стала перемога над богатирем Тугариным.

Альоша Попович

Де народився Альоша Попович?

У Росії вважають, що батьківщиною героя був Ростов (прототипом персонажа називають ростовського боярина Олександра Поповича), на Україні — місто Пирятин, де в 2009 році йому поставили пам’ятник.

Пам'ятник «Три богатирі на привалі». Липецька область

Редакція bestfacts.com.ua запрошує вас познайомитися зі статтею про те, що найчастіше згадують іноземці, якщо мова заходить про символи Росії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: