Чорноморське узбережжя вигідно відрізняється унікальним природним ландшафтом, м’яким субтропічним кліматом, багатокілометровими піщаними пляжами, теплим морем. Тут розташовані найкращі грязьові і бальнеологічні курортні зони.

Де чистіше море?

Чистота морської води більшою мірою залежить від людського фактора і пори року. Недалеко від багатолюдних пляжів і в безпосередній близькості населених пунктів, неможливо знайти чисту морську воду. Чорноморське узбережжя має високий антропогенний вплив і дуже щільно заселенно. Забруднення вод чорного моря продуктами людської життєдіяльності, значно скоротило кількість місць з чистою водою.

Найбільш чисте море знаходиться в Анапском і Геленджікском районах. Станиця Благовіщенська, курортне селище Вітязево, Долина Сукку, а також Великий і Малий Утриш, можуть похвалитися чистою і прозорою водою. Недалеко від них розташований Державний дендрологічний і морський заказник і Перловий водоспад. В Геленджікском районі заслуговують уваги Блакитна Бухта та селище Дивноморск, одна назва яких говорить сама за себе.

Піщані пляжі на Чорноморському узбережжі

У будь-якому випадку, вибираючи місце для відпочинку, краще триматися подалі від міських пляжів, де буде багато людей, варто звернути увагу на околиці і тихі містечка. Якщо є можливість запланувати відпочинок, ту краще вибирати кінець червня, початок липня, людей в ці місяці відпочиває набагато менше, ніж у серпні, тому і на пляжі завжди можна знайти місце і море чистіше.

Де на Чорному морі піщані пляжі?

Піски чорноморських пляжів відомі дивовижними лікувальними властивостями. Вони мають свій неповторний склад, у який входять польовий шпат, кварцовий частинки, подрібнені раковини молюсків і морські солі.

Південь Криму, піщані пляжі охоплюють всю курортну зону Анапського району, і закінчуються на території Таманського півострова. У селищі Вітязево і станиці Благовіщенська переважає жовтий черепашковий пісок.

Пляжний відпочинок на березі Чорного моря в Геленджику має свої переваги. Тут дуже чисті галькові пляжі, які тягнуться вздовж бухти. Місцями пляж обладнаний пантонами і сходами для спуску. У будь-якому випадку вас порадує набережна міста і чудова погода.

Де чорне море тепліше?

На чорноморському узбережжі практично завжди теплі і вологі зими. Завдяки таким кліматичним умовам, верхній шар морської води охолоджується дуже незначно. Поширення чорноморського течії по всьому морського периметру дозволяє воді рівномірно прогріватися і за дуже короткий час. Морська вода південних районів чорноморського узбережжя, за рахунок більш високих середньодобових температур, буває на кілька градусів вища.

На думку редакції bestfacts.com.ua більшості курортів на Чорному морі мають відмінну інфраструктуру і прекрасно обладнані пляжі. Варто заздалегідь ознайомитися з інформацією і вибрати потрібний варіант.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: