Поява світло-жовтого або іноді білої скоринки на голівці у новонародженого – звичайне явище. Малюкові вона не приносить особливого занепокоєння, а от батьки часто хвилюються за здоров’я дитини.

Скориночки на голові малюків не доставляють їм занепокоєння

Чому на голові в дітей з’являються скоринки і як від них позбутися? Чого точно не варто робити, щоб не завдати шкоди дитині?

Причини появи кірочок

Скориночки на голові з’являються майже у кожного другого немовляти. Причому незалежно від того, чи ростуть вже волоски на голові малюка. Поширена назва «себорейні корочки», оскільки зовні вони нагадують симптоми себореї. Але у немовлят це ніяк не пов’язано з хворобою. Причиною утворення кірочок є непристосованість сальних, а також потових залоз працювати справно. З віком це зазвичай проходить.

Поява кірочок у новонароджених буває досить часто

Прибираємо скоринку у дитини

Не намагайтеся механічно здирати або сцарапывать скоринку. Так ви можете поранити ніжну шкіру немовляти і занести інфекцію. При цьому шкіра запалиться, а дитина буде відчувати неприємні відчуття. Для того щоб прибрати скоринки, вам знадобиться косметичне масло (можна використовувати стерильний соняшникова, оливкова або вазелінове), щітка з м’якою щетиною, тонка бавовняна шапочка і дитячий шампунь.

Розчісують малюків м'якою щіточкою

Як вичесати корочку на голові у дитини

• За 20-40 хвилин до купання втирайте в голову малюка тепле масло, скоринки повинні бути змащені рясно. Щоб краще їх розм’якшити, на голову надягніть шапочку.

• Купаючи дитину, обережно вымывайте розмоклі скоринки шампунем.

• Відразу після купання починайте вичісувати залишилися розмоклі скоринки м’якою щіткою. Розчісувати потрібно в різних напрямках, не докладаючи великих зусиль і не натискаючи на шкіру. Ретельно обробіть джерельце на голові малюка: це саме вразливе місце, яке потребує в чистоті.

Як правильно купати новонародженого • За один раз позбутися від кірочок повністю навряд чи вдасться, тому процедуру слід повторювати не частіше 1-2 разів на тиждень.

Також замість масла можливе використання спеціальних шампунів, інтенсивно воложать шкіру. Шампунь потрібно спінити у малюка на голові, через пару хвилин змити водою, а потім починати вичісувати скоринки щіткою.

Якщо після декількох повторень процедури скоринки все ще продовжують з’являтися, це може бути свідченням алергічної реакції, діатезу. Якщо ви виявили, що скоринки не проходять, це привід звернутися до дитячого алерголога або дерматолога з подальшою здачею аналізів.

Причини утворення кірочок у дітей та профілактика

Хоча утворення кірочок у новонароджених цілком природно, дії батьків часто можуть посилити цей процес.

1.Перегрівання дитини.

Якщо навіть при жаркій погоді на малюка одягають шапочку і закутують у теплий одяг, це може спровокувати і посилити наростання кірочок.

Одягайте дитину по сезону

2. Часте миття голови.

Шкіра у малюків не має достатнього захисту, як у дорослих. Часте миття голови з використанням мила, гелю або шампуню посилює проблему кірочок.

4. Використання невідповідних для малюка гігієнічних засобів. Ароматизатори, барвники та інші не підходять для немовлят компоненти тільки посилять поява кірочок. Тому потрібно вибирати шампуні, спеціально розроблені для чутливої дитячої шкіри.

Для профілактики появи кірочок використовуйте дитячі шампуні

5. Часте розчісування.

Гребінець, так чи інакше, подразнює шкіру голови дитини, тому занадто часте розчісування може сприяти утворенню кірочок.

Редакція bestfacts.com.ua сподівається, що наша стаття допомогла вам розібратися в причинах появи кірочок на голові новонародженого.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: