Існує безліч причин, які призводять до сивини волосся. Причому сивина може з’явитися не тільки у людей старше 40 років. Вона нерідко зустрічається у молодих.

Багато хто вважає, що сиве волосся - це красиво

Провокує посивіння волосся недолік пігменту меланіну, що відповідає за колір волосся і шкіри. Пігментні клітини волосяних фолікулів можуть припинити вироблення меланіну в процесі старіння або інших факторів. Внаслідок цього в стержні волоса накопичується повітря. Сиве волосся під мікроскопом схожий на трубку з наповненими повітрям балонами. Спробуємо розглянути основні причини вікового та раннього посивіння.

У чому причина появи сивого волосся?

Найпоширеніша причина посивіння волосся – вікові зміни організму. Зі старістю знижується функція меланоцитів, що призводить до втрати кольору волосся. З роками зменшується їх активність і в певний момент припиняється робота ферменту тирозинази, який необхідний для вироблення пігменту меланіну. Природою генетично закладено початок цього процесу, індивідуальне для кожної людини.

Перша сивина в більшості з'являється після 40 років

Типовою причиною посивіння є генетична схильність. Існує безліч причин, які можуть спровокувати появу сивого волосся: неправильне харчування, проблеми зі щитовидною залозою, недолік вітаміну або заліза в крові, куріння та інші. Посивіння волосся також можуть стимулювати методи лікування деяких хвороб, раку та Сніду, в тому числі. Науці відомі випадки раптового посивіння волосся. Воно може бути пов’язано з дуже сильними нервовими переживаннями і пережитими стресами.

Чому сивіють молоді?

Явище посивіння волосся у молодих пояснюють зазвичай спадковістю. Належність до певної нації також має значення. Як відомо, європейці сивіє набагато частіше негроїдної раси. Індіанці, як правило, сивіє не раніше 70-ти років.

Модне фарбування «сіль-перець» імітує сивину

Медики стверджують, що явище раннього посивіння може бути викликане стресами або ослабленням нервової системи. Також причинами сивини буває порушення обміну речовин, певні проблеми з щитовидною залозою або захворювання органів внутрішньої системи. Вирішальну роль можуть зіграти погана екологія, неправильне харчування, куріння, зловживання алкоголем або наркотиками. Всі перераховані причини згубно впливають на організм в цілому.

Волосся можуть рано сивіти і від нестачі в організмі тирозину, міді або кальцію. На думку фахівців, колір волосся залежить від стану всього організму.

Що провокує втрату кольору волосся?

В корені волосся людини утворюється меланін — унікальний пігмент, що відповідає за колір волосся. Від якості та кількості меланіну залежить наявність, відсутність сивого волосся. Американські вчені досліджували людські стовбурові клітини і з’ясували, що від браку пігменту волосся може ставати сивим.

Клітини, які відповідають за колір волосся і шкіри об’єднуються з формуючими волосся клітинами. Завдяки цьому з’являється колір волосся. Після чого вони оновлюються за допомогою стовбурових клітин. При нестачі стовбурових клітин, процес оновлення порушується, в результаті чого волосся сивіє.

Краще домашнє засіб від сивини Отже, виділяють два основних варіанти втрати кольору волосся: спадковий або вроджений і набутий. З природним процесом боротися практично неможливо, хіба що використовувати спеціальні косметичні засоби для фарбування, наприклад, стійкі фарби для волосся.

Фарби для сивого волосся

Спокійно до сивим волоссям відносяться на сході, там вважають людину з сивиною мудрим і досвідченим. Більше всіх з-за з’явилася сивини переживають європейці. Вони вважають, що це зробить їх менш привабливими, побоюються втратити роботу. Іноді відчувають труднощі для влаштування на нове місце. В цьому випадку допоможе професійна фарба для волосся.

Краще вибрати фарбу максимально близьку до природного кольору волосся. Підійде також більш світлий тон, але не варто знебарвлювати волосся і використовувати дуже світлі фарби. Фарбування виробляється, а в світлих тонах мало фарбувального пігменту, який відповідає за колір.

Вік - найчастіша причина появи сивого волосся

Фарба повинна містити в складі аміак і мати досить високий відсоток окислювача (оптимально до 9%). Фарба із таким складом допоможе створити насичений, рівний тон волосся. Якщо використовувати фарбу, яка не містить аміак, результат фарбування вийде тимчасовим і нетривалим. Фарба швидко змиється, особливо з сивих ділянок.

Як фарбувати сиве волосся?

Щоб локони прокрасились рівномірно, треба розділити їх на пасма і нанесіть фарбу спочатку тільки на корені. Через 10-20 хвилин фарбу наносять на всю довжину волосся. В інструкції до фарби вказана тривалість фарбування. Після закінчення цього часу волосся промивають теплою водою, після чого голову миють з шампунем і наносять бальзам.

Як пофарбувати сиве коріння Коріння волосся будуть відростати. Тому їх необхідно підфарбовувати. При сивині це особливо важливо, оскільки сріблясті коріння кидаються в очі і виглядають не дуже естетично. Редакція bestfacts.com.ua сподівається, що наша стаття допомогла вам розібратися, чому сивіє волосся і як позбутися від небажаної сивини.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: