Стартер являє собою складний електромеханічний агрегат. Без цього важливого вузла жоден автомобіль просто не зрушиться з місця. Стартерами оснащені практично всі двигуни внутрішнього згоряння.

Чому не крутить стартер?

Якщо стартер не крутить, машина не заведеться. Причин у цієї поломки може бути багато. Стартер може вийти з ладу після екстреного або неправильного гальмування.

Стартер складається з тягового реле, має вигляд циліндра. Цей елемент обладнаний утримує і втягує обмоткою. Якщо стартер не крутить, при запуску двигуна чути своєрідні клацання. Справа в тому, що при поломці обмотка не може втягнути сердечник з-за нестачі напруги. Втягуюче реле видає клацання якщо:

  • Акумуляторна батарея розрядилася. Дефіцит заряду, а також погане з’єднання клем ускладнюють пуск двигуна.
  • Погана маса кузова з мотором. Необхідно скористатися іншим масовим дротом.

Причин чому автомобіль не заводиться може бути багато

Якщо чути один чіткий клацання, перевірте масу двигуна. Відрегулюйте кріплення втягивающего реле до корпусу. Ймовірно прогоріли контакти.

Якщо стартер зовсім не крутить, без розбирання й заміни не обійтися. Агрегат зазвичай виходить з ладу у разі:

  • Перегорання силового приводу;
  • Критичного зносу втулок і щіток;
  • Обрив або замикання обмотки;
  • Деформації вилки в приводі бендикса.

Навіщо потрібен стартер?

Під час роботи стартер розкручує вал двигуна до потрібної частоти. При повороті ключа в замку запалювання на двигун подається живлення (електричний струм) від акумулятора. Дві шестерні (одна на якорі обмотки, а інша на маховику двигуна) передають крутний момент. Таким образів виконується запуск двигуна. Як тільки машина завелася, стартер припиняє своє обертання.

Де знаходиться стартер?

Якщо стартер перестав крутити, спочатку треба розібратися, де ж він знаходиться. Як правило, агрегат розташовується під двигунів. Щоб зробити ремонт стартерів, треба зняти захист і при необхідності накладку на глушник. Потім потрібно від’єднати кришку повітряного фільтра і короб. Далі виконують демонтаж проводів. Зі сторони двигуна відкручують три болти. Для зняття стартера автомобіль доведеться загнати на яму. Легким погойдування з боку в бік агрегат підтягують біля правого колеса і виймають через верх.

Самостійно зняти стартер може практично кожен водій. Набагато складніше справа йде з ремонтом стартера у Москві. Якщо зносилися елементи агрегату, буде потрібно заміна запчастин. Тому при поломках стартера правильніше буде скористатися послугою сервісних центрів.

Редакція bestfacts.com.ua бажає вам ніколи не стикатися з такими проблемами, а в разі поломки краще звернутися до перевірених професіоналів з ремонту автомобіля.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: