Ноутбук має ряд переваг перед стаціонарним комп’ютером. Найголовніше – компактність. В користуванні лептоп не відрізняється від ПК.

Ноутбук супроводжує наше життя буквально скрізь, що на роботі, що вдома. Сучасні технології тихенько заходять в наше життя й закріплюються там на довгий час. Однак, у ноутбуків є один великий мінус — це пристрій дуже крихке. Зламати його досить просто. За компактність і мобільність доведеться платити підвищеною вірогідністю фізичного пошкодження пристрою. Співробітники сервіс-центрів склали десять найпоширеніших поломок ноутбуків.

Основна причина поломки ноутбуків - механічна

Топ-10 причин механічних поломок ноутбуків

 1. Головний ворог ноутбуків – напої та інші рідини. Якщо залити клавіатуру комп’ютера, то просто доведеться купити нову, а от з портативним ПК все куди складніше, не уникнути короткого замикання і окислення контактів. В такому разі на недорогий ремонт доведеться тільки сподіватися.
 2. Пошкодження корпусу. Таке трапляється, якщо, наприклад, ноутбук впав або на нього поклали щось важке.
 3. Розбитий дисплей. Рідкокристалічна матриця — досить ніжна штука, яку при бажанні можна пошкодити навіть голими руками.
 4. Пошкодження клавіатури. Шапки кнопок кріпляться до блоку пластиковими деталями. У штатному режимі кнопки можуть прослужити дуже довго. Однак, якщо смикнути за клавішу або різко смикнути, то механізм може зламатися.
 5. Зовнішні пристрої. Варто бути обережним при підключенні до ноутбука різних периферійних девайсів.
 6. «Ліві» блоки живлення. Якщо ви втратили «рідного» адаптера, то придбайте точно такий же. Ретельно перевірте відповідність параметрів адаптера і ноутбука. Купувати блоки харчування коштує в магазинах, а не на базарах. Їх в надлишку в кожному місті. Наприклад, комп’ютерні магазини Саратова рясніють комплектуючими для лептопів.
 7. Транспортування. Не варто перевозити ноутбук в спеціальній сумці включеним. Втім, працювати на лептопі, який лежить у сумці теж не варто.
 8. Пил і шерсть. Наприклад, засмічення системи охолодження: вентиляції накопичується пил, пристрій нагрівається, сповільнюється швидкість роботи і підвищується рівень шуму. Регулярно проводите якісну очистку ноутбука.
 9. Домашні вихованці. Звірі дуже люблять робити те, що сервісмени називають «несприятливим впливом на компоненти продуктами життєдіяльності домашніх тварин».
 10. Комахи. Для ноутбука небезпечні не тільки повзучі комахи, наприклад, таргани, але й летюче. Вони можуть потрапити всередину комп’ютера і померти , замкнувши контакти.

Пил в ноутбуці теж може бути вагомою причиною поломки

Втім, якщо все ж довелося зіткнутися з однією з перерахованих проблем, не варто зневірятися. Сервісні центри швидко усунуть неполадку і повернуть вам ноутбук в робочому стані. Довірити ремонт ноутбуків можна тільки справжнім фахівцям. Тоді і якість здивує, як і терміни виконання ремонтних робіт. Про те, як можна зламати ноутбук можна почитати в нашій статті докладніше.

Чому може не працювати ноутбук?

Найчастіше мобільні ПК виходять з ладу із-за збоїв в роботі програм. У комп’ютері встановлюється багато додаткового забезпечення, яке дозволяє проводити управління ним. Об’ємні навантаження є причиною перегріву розташованих максимально близько комплектуючих. Виходить, що через не вчасно проведеної профілактики, господарю доведеться замовити дорогий ремонт, який може вимагати як заміну процесора, так і інших складових.

Мобільність пристрою призводить до виникнення більшої кількості небезпечних Wi-Fi мереж, а з ними і вірусів і шпигунських програм. З-за цього портативний комп’ютер піддається регулярному чищенні програм і апаратного забезпечення.

Кожен користувач може визначити, що потрібна заміна матриці ноутбука або ще якоїсь деталі, але варто переживати, якщо:

 1. Гаджет не запускається;
 2. ПК не заряджається;
 3. Зображення пропадає або взагалі не запускається;
 4. USB, IDE, SATA не працюють;
 5. Ноутбук при роботі сильно нагрівається;
 6. Wi-Fi, Bluetooth, мікрофон, відеокамера відмовили в роботі;
 7. Якщо клавіатура не працює;
 8. Акумулятор ноутбука не заряджається.

На думку редакції bestfacts.com.ua якщо ви дбайливо поводитися з технікою, то і ноутбук служить вже довгі роки, і вам не доведеться його міняти.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: