Росіяни зберігають у банках близько 15 трильйонів рублів. І за даними фінансистів, обсяг вкладів у країні зростає.

Але нещодавно безтурботний процес зберігання грошей і отримання відсотків затьмарив Центробанк. З лякаючою регулярністю він відкликає у банків ліцензії. Чому це відбувається? І як не втратити свої заощадження?

Хто позбавляє ліцензії?

За законодавством РФ ліцензії кредитним організаціям видає Банк Росії або Центробанк. Він же має право відкликати ліцензію.

Хто контролює комерційні банки Російської Федерації?

Всі кредитні організації в Росії Центробанк контролює, він є регулятором. Так чому ЦБ позбавляє банки ліцензії? Причин для цього декілька. Основна – невідповідність банків вимогам ринку. Мова йде про ризикованої кредитної політики, недостовірної звітності, сумнівних операціях, участь у легалізації злочинних доходів.

Які банки закриють у 2014 році вирішує тільки ЦентроБанк

Раніше політика регулятора щодо таких організацій була більш м’якою. Посилення пов’язано з необхідністю збільшити довіру росіян до банківського сектору.

Як перевірити ліцензію банку?

Наявність ліцензії у банку можна перевірити на офіційному сайті ЦБ РФ. Потрібно написати назву цікавить банку в пошуковий рядок і система видасть інформацію. Крім того, майбутнім вкладникам необхідно дізнатися, чи є банк в системі страхування вкладів. Це дозволить повернути заощадження (до 700 тисяч рублів) у разі форс-мажору.

Скільки і які банки втратили ліцензії у 2013 році?

Зачистку в банківському секторі початку Ельвіра Набіулліна. Політика Центробанку після її приходу на посаду голови різко посилилася. Всього в 2013 році ліцензій позбулися 32 кредитні організації регіонального та федерального масштабу. Причина – різні порушення законодавства.

Кожен день список банків, позбавлених ліцензії, поповнюється

Найрезонансніші випадки сталися в другому півріччі 2013. У вересні позбувся ліцензії «Акціонерний банк «Пушкіно». Через місяць із-за недостовірних звітів ЦБ відкликав ліцензію у «Майстер-банку». Ближче до кінця року список продовжили столичні «Інвестбанк», «Банк проектного фінансування» і банк «Рублевський», а так само дочірня компанія смоленського банку «Аскольд».

Що очікує банки в 2014 році?

На початку року стало зрозуміло, що Центробанк продовжить свою жорстку політику щодо кредитних організацій. З січня до середини березня 2014 ліцензії втратили 19 банків та система грошових переказів. Експерти прогнозують, що залишитися без ліцензії можуть до 50 організацій. Це пов’язано в тому числі з посиленням вимог до банків (збільшується сума мінімального капіталу), які вступлять в силу в січні 2015 року. Не всі організації зможуть відповідати новим стандартам.

Які банки під загрозою?

Щоб не створювати паніку, ЦБ не поширює інформацію про банки, що перебувають у зоні ризику. В інтернеті почали з’являтися «чорні списки» кредитних організацій. Однак Ельвіра Набіулліна назвала їх фальшивими і підкреслила, що Банк Росії не має наміру публікувати якісь прогнози. А в Державну Думу внесено пропозицію багаторазово збільшити штрафи за поширення неправдивої інформації про банки.

Близько 50 банків можуть позбавити ліцензії в 2014 році

Скільки банків в Росії?

На січень 2014 року в Росії зареєстровано 919 кредитних організацій. При цьому більше половини банківських активів країни припадає на першу п’ятірку («Ощадбанк», «ВТБ», «Газпромбанк», «ВТБ 24», «Россельхозбанк»). Всі ці державні організації. В лютому 2014 в системі страхування вкладів брав участь 871 банк.

Що робити, якщо банк позбувся ліцензії?

Внесок до 700 тисяч рублів можна без втрат повернути через систему страхування внесків (АСВ). Порядок отримання грошей простий. Протягом 14 днів після офіційної публікації повідомлення про відкликання ліцензії представники АСВ зв’яжуться з вкладником і повідомлять, через який банк можна повернути заощадження. Потрібно прийти в цей банк з документами і отримати гроші.

Якщо сума вкладу перевищує ліміт страхової суми, процедура складніша. 700 тисяч повернуться відразу, а от решту суми можна буде отримати тільки в процесі ліквідації банку. Щоб уникнути неприємного очікування, експерти радять не зберігати більше 700 тисяч в одному банку, а розмістити гроші у декількох кредитних організаціях.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: