Обшивка – це найважливіше, безпосередньо після будівництва, захід при будівництві лазні. Тут слід приділяти особливу увагу матеріалами, якими ви збираєтеся обшити лазню, а також спеціальним обробним складам, які надовго збережуть зовнішній вигляд парної.

Як утеплити лазню? Вибір утеплювача починається з визначення основних властивостей, якими повинен володіти матеріал. По-перше, матеріал повинен бути негорючим, коментарі тут зайві. По-друге, матеріал повинен бути паро — і гидроустойчивым для збереження тепла всередині парної. Нарешті, матеріал повинен бути екологічно чистим для збереження Вашого здоров’я.

Виходячи з цих міркувань, дуже хорошим утеплювачем може послужити наступна комбінація: базальтова вата з фольгою. Утеплення відбувається в два етапи. На першому етапі встановлюється дерев’яний каркас, який заповнюється ватою. Для установки каркаса краще всього застосовувати невеликі бруски з перерізом 30*30 мм.

Лазня обшивається фольгою для збереження тепла

На другому етапі нашивається фольга поверх каркаса з базальтової ватою. Для закріплення фольги краще всього використовувати пневматичний степлер. Які матеріали використовують для обробки сауни? Традиційним матеріалом для оздоблення сауни є соснова вагонка, правда, її краще використовувати для передбанника, в саму парилку краще закупити вільху або липу, які не виділяють смолу в процесі нагріву.При правильній обробці такі матеріали можуть прослужити дуже довго.

Останнім часом набуває популярності імітація бруса. Такий вид обробки має більш презентабельний зовнішній вигляд і має ще ряд переваг, серед яких зручність монтажу, а також стійкість до деформацій і появи тріщин. При використанні такого матеріалу створюється відчуття, що приміщення зроблено з цільного бруса за рахунок малюнка дерева.

Матеріал для лазні краще вибирати натуральний

Головною умовою при виборі оздоблювального матеріалу є його натуральність. Синтетичні матеріали, незважаючи на низьку вартість і красивий зовнішній вигляд, мають ряд недоліків. Серед них погана циркуляція повітря з-за чого буде випробовуватися дискомфорт при відвідуванні сауни. Слід зазначити, що багато матеріалів такого виду не є пожежостійкими та/або можуть виділяти шкідливі речовини при нагріванні. Тому вибір слід робити в бік дерев’яних оздоблювальних матеріалів. Чим обробити парилку? Найважчий і найбільш спірне питання полягає у виборі засобів для обробки парної. Обробка парилки проводиться для захисту внутрішньої обробки від грибка і появи тріщин.

З іншого боку, ходить хибна думка про те, що при нагріванні обробний склад може виділяти шкідливі речовини, які можуть зашкодити здоров’ю. Тому важливою умовою при виборі обробки є її натуральність. Чим менше хімічних складових, тим краще.

Хорошим варіантом може бути лак на водній основі. Після нанесення лаку слід добре просушити парну і лише після цього можна нею користуватися. Відмінним рішенням також може послужити будь-яка воскова обробка. Такий матеріал легко наноситься на поверхню обшивки і надійно захищає від утворення грибка.

Нарешті, слід розглянути варіант без обробки. При цьому варіанті слід ретельно провітрювати і просушувати парну після відвідування. При виявленні уражених ділянок на обшивці, відразу ж їх замінювати. Однак, ви можете не турбуватися про ризик вдихнути токсичні виділення, які можуть бути в обробці

Редакція bestfacts.com.ua сподівається, що ці прості поради Вам знадобляться і запрошує вас познайомитися зі статтею про лазня-бочках.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: