Фахівці попереджають – у спеку сідати в перегрітий салон автомобіля не тільки не комфортно, але і небезпечно.

Медики з’ясували, що дія спеки на організм викликає наслідки, аналогічні прийому алкоголю: знижується швидкість реакції людини, увагу і спроможність адекватно оцінювати ситуацію на дорозі.

Головне правило водія в спеку – відчувши погіршення самопочуття або побачивши в дзеркало заднього виду своє почервоніле обличчя, знизьте швидкість і зупиніть автомобіль. При необхідності слід звернутися за допомогою до інших водіїв або пішоходів, викликати «Швидку допомогу».

Спека в салоні може бути небезпечна

Що повинен пам’ятати водій в спеку?

1. Ніколи не можна залишати в салоні навіть на 10 хвилин дітей, літніх і хворих людей і собак при закритих вікнах. Якщо кондиціонер працює, але двигун раптом заглух, пасажирам загрожує реальна небезпека.

У будь-яку погоду не можна залишати дитину одну в салоні машини

2. Перед виїздом в жарку погоду треба перевірити герметичність паливних баків і справність електросистеми.

3. Якщо автомобіль не «тільки що з автосервісу», має сенс з’їздити на СТО і оглянути все, що відповідає за нагрівання та охолодження (антифриз, вентилятор, помпа, радіатор, термостат). Традиційно досвідчені водії щедрі на корисні поради автолюбителям, тому такі прописні істини знають всі. Однак не буде зайвим повторити ще раз – безпека водія і його пасажиром може забезпечити тільки він сам, ні ДАІ, ні інші автовласники на дорозі тут не причому.

В салоні в спеку цілком можна в'ялити помідори

4. Не варто їздити на максимальній швидкості в саме пекло. Ви не тільки порушуєте дозволений швидкісний режим, але і позбавляєте себе можливості для маневру. Якщо потемніло в очах, різко зупинитися на повному ходу не вийде, тому не женіть, будьте обережні. До того ж в автомобілі може википіти антифриз, перегрітися гальмівні диски і колодки, навіть закипіти сама гальмівна рідина.

Волога серветка допоможе впоратися зі спекою

5. Звертайте увагу на термометр, і якщо під час руху стрілка заходить в червону зону, вимкніть кондиціонер. Крім цього, треба дати машині охолонути і зупинитися. Зупинитися і заглушити мотор можна в затемненому прохолодному місці. Якщо двигун перегрівся, зупиняйтеся на узбіччі, почекайте, поки машина охолоне, долийте антифриз або просту воду, тільки після цього можна продовжити рух. При цьому не варто включати ні кондиціонер, ні пічку (багато хто таким шляхом намагаються охолодити двигун – це марно).

Майстер-клас: як врятуватися від спеки в машині 6. Якщо необхідна зупинка (зайти в магазин, перекусити, відвідати «місця загального користування») залишайте автомобіль, по можливості, в тіні. Пам’ятайте, що сонце не стоїть на місці, і подумайте, не знайдете ви машину на сонці, якщо тінь за півгодини втече в бік. Зручно мати світловідбиваючий екран, щоб укрити приладову панель, на бічні стекла можна прикріпити шторки на присосках.

Йдучи, вкривайте машину або залишайте в тіні

7. В салоні або багажнику перегрітого автомобіля (в жаркий день – у будь-якому разі) не залишайте запальнички, дезодоранти, освіжувачі повітря, балони з газом та інші ємності, що містять вогненебезпечні рідини під тиском. Нагрів вище 50 градусів за Цельсієм призведе до їх вибуху і загоряння.

У спеку у вас повинен бути запас води

8. Повернувшись в автомобіль після стоянки, провітрюйте салон, потім при закритих дверях підніміть скла і включите кондиціонер на всю потужність — це допоможе врятуватися від спеки. Коли машина всередині охолоне, переведіть кондиціонер на мінімум і підтримуйте температуру близько 24 градусів. Потік повітря з кондиціонера направляйте вгору, охолоджуючи салон, а не на пасажирів.

Редакція bestfacts.com.ua бажає вам приємної дороги і рекомендує познайомитися зі статтею про те, як вибрати літні шини.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: