Кизил давно вже став садовим рослиною. Спочатку 5-6-метровий чагарник кизил звичайний ріс в Криму, Молдавії, на Кавказі, в Закарпатті. Тепер його можна зустріти в Болгарії, Італії, Франції, Польщі, Чехії і т. д. Цінують цю рослину за цінні лікарські властивості плодів.

Кизил: користь і шкода

У плодах кизилу вітаміну С більше, ніж у лимонах, тому кизил ефективний проти цинги. Він входить в спеціальну пасту для космонавтів. В тому чи іншому вигляді кизил вживають моряки в далеких плаваннях. Ягоди цінуються за корисні властивості і протипоказання кизилу практично відсутні.

Це дивовижне рослина має бактерицидні, протизапальні, жовчогінні, сечогінні, тонізуючі, загальнозміцнюючі, терпкими властивостями.

Під дією плодів кизилу підшлункова залоза активніше синтезує свої ферменти, що сприяє більш швидкому і легкому травленню. Це рослина показано діабетикам, так як воно досить швидко знижує рівень цукру в крові.

Корисні властивості кизилу доведені

Шкода від кизила може бути тільки в тому випадку, якщо у людини підвищена кислотність шлунка або індивідуальна непереносимість цієї рослини. Також кизил протипоказаний при нервовому збудженні. Не треба приймати його і на ніч.

Варення з кизилу

Зрозуміло, що до корисних властивостей кизилу хочеться вдаватися і взимку. Для того, щоб рослина зберегло весь набір корисних речовин і природних ферментів, краще не варити варення, а просто перетерти плоди і використовувати цукор в якості консерванту. На 1 кг перетертих плодів припадає, як правило, 2 кг цукру. Таке просте варення буде досить довго зберігатися в підвалі або холодильнику.

Корисні властивості кизилу

Про корисні властивості кизилу можна говорити довго. Можна, наприклад, назвати сприятливу дію цієї рослини для регуляції роботи кишечника. Кизил виліковує від проносу і знімає запалення. Також сприятливо він діє і на апетит при його втраті або значному зниженні.

Кизил – просто незамінні ліки від мігрені. Він нормалізує роботу головного мозку, артеріальний тиск, зміцнює стінки судин. Якщо Ви страждаєте набряклістю ніг або венозною недостатністю, кизил зможе істотно полегшити перебіг цих хвороб.

Ефективний кизил буде і при захворюваннях нирок, при проблемах з сечовим міхуром, при хронічному циститі і систематичних шкірних проблемах.

Варто ретельно вивчати корисні властивості і протипоказання кизилу і застосовувати плоди цієї лікарської рослини регулярно. Практика показує, що народна медицина – найдешевший і найпростіший спосіб зцілення від найрізноманітніших недуг. Редакція bestfacts.com.ua бажає вам здоров’я.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: