Кропива відноситься до роду квіткових і відрізняється наявністю пекучих волосків, що покривають його стебла і листя.

Всього існує близько 50 різновидів кропиви. Вона може бути різних кольорів: від салатового до глибокого зеленого, а також з маленькими або великими листками.

Кропива багата вітамінами

В залежності від умов зростання завдяки твердому стовбура кропива може досягати у висоту 60 див.

Якими лікувальними властивостями володіє кропива

Незважаючи на те, що торкатися до кропиві дуже неприємно, для людини вона вважається нешкідливою. Саме печіння викликають такі речовини як мурашина кислота, гістамін і холін. Вони містяться в рослині і потрапляють під шкіру шляхом її проколів численними надтонким волосками.

Корисні властивості кропиви При цьому кропива володіє цілим рядом властивостей, що сприяють зміцненню здоров’я людини. До її складу входять залізо, кальцій, калій, каротин, вітаміни С, К, групи В, пантотенова кислота і так далі. Тому вона підвищує згортання крові, підвищує гемоглобін, знижує рівень цукру в крові. Корінь кропиви має жовчогінний, сечогінний і імуностимулюючий ефект. Властивості кропиви активно використовуються в лікуванні сечокам’яної хвороби, урологічних захворювань, ревматизму, атеросклерозу, як ранозагоювальний і протинабряковий засіб. Нерідко її використовують в якості комплексного лікування туберкульозу, порушення обміну речовин, хвороб печінки і нирок.

Кропива. Малахов + Кропиву не рекомендується вживати під час вагітності, так як вона підвищує здатність матки скорочуватися, а також при набряклості внаслідок порушення роботи серця і/або нирок.

Як застосовувати кропиву в лікувальних цілях?

Щоб всі кропив’яні властивості йшли людині на користь, її необхідно правильно використовувати. В аптеці продають сухе листя і коріння або вже таблетовану з чіткими рекомендаціями по прийому. Листя ж потрібно заварювати на водяній бані. В залежності від хвороби на півлітра рідини рекомендується 1-5 столових ложок сухої подрібненої кропиви. Такий відвар можна вживати всередину, змочувати рани, а також втирати в коріння волосся для їх зміцнення.

Кропива допомагає підвищить гемоглобін

Щоб цілюще зілля довго зберігалося, кропиву часто наполягають на горілці або спирті в пропорціях 1:2.

Крім того, кропива є цінним харчовим продуктом, причому не тільки для тварин та свійської птиці, а й для людини. Для цього по весні збираються її молоде листя, дрібно нарізати і покласти в салат або суп. В період браку вітамінів кропива постачає наш організм корисними речовинами і енергією, покращує імунітет і загальний стан.

Галілео. Обід з кропиви Що стосується інших сфер застосування, із стебел кропиви ще нещодавно виготовляли тканину типу льону, мотузки, рибальські мережі. При відсутності холодильника швидкопсувні продукти (м’ясо, рибу) також загортають у кропиву. Редакція bestfacts.com.ua нагадує, що з цієї лікувальної трави можна зробити натуральний харчовий барвник.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: