Сучасні магазини для тварин пропонують власникам собак величезний вибір всіляких кормів, розрахованих для тієї чи іншої породи і віку тварини. Між тим, далеко не вся продукція відрізняється належним якістю. Постає питання, як нагодувати собаку, щоб не нанести шкоду її здоров’ю.

Чим можна годувати собаку?

Думка про те, що собака повинна їсти тільки м’ясо і м’ясні продукти – помилково. Раціон вихованця повинен бути максимально різноманітним. У нього має входити крім м’яса, риба, овочі, молочка, для того щоб восполнеить всі необхідні тварині вітаміни і мінерали.

М’ясо – основний продукт для харчування собаки. Найкраще годувати тварину яловичиною (у свинині можуть містити різного роду інфекції, до яких організм тварини дуже сприйнятливий). Можна давати курку, але при цьому стежити, щоб у ній не було дрібних кісток, які можуть пошкодити стравохід. Так як собака поглинає їжу, не пережовуючи її, тваринам дрібних порід і цуценятам м’ясо дають невеликими шматками.

Субпродукти, наприклад печінка містить велику кількість вітамінів. Перш ніж нагодувати собаку, печінка краще трохи відварити. Корисний і яловичий мозок.

Раціон харчування собаки повинен бути збалансованим

Краще всього давати собаці морську рибу великих сортів. Її попередньо потрібно випатрати і відварити.

У раціон вихованця потрібно включити відварену капусту, моркву, гарбуз, буряк. Картоплю давати собаці не можна, так як травна система тварини її не засвоює.

Молочні продукти рекомендується давати тільки цуценятам і собакам в період активного росту. Яйця так само повинні бути присутніми в раціоні. Можна обмежитися одним жовтком, додавши його до якого–небудь іншого корму.

Не забувайте про те, що собака повинна отримувати достатню кількість рідини (близько 2 літрів в день). Краще всього давати собаці звичайну воду кімнатної температури. Можна зрідка давати фруктовий сік.

Скільки разів на день годувати собаку?

В залежності від віку вихованця, кількість годувань на добу може бути різним. Так, цуценят зазвичай годують 4 рази на день. Молоді собаки повинні отримувати живлення не рідше 3 разів на день, а дорослим тваринам достатньо дворазового харчування. При цьому важливо чітко встановити години прийому їжі. Організм тварини поступово звикає до такого розпорядку, і, при настанні визначеного часу активізує процеси травлення.

Як годувати собаку сухим кормом?

В раціоні собаки може бути присутнім і сухий корм. Звичайно, в помірних кількостях. При цьому важливо враховувати певні правила:

  1. Кількість сухого корму не повинна перевищувати 300 – 400 гр. для собаки середнього розміру.
  2. Вибирати слід тільки якісний продукт від відомого виробника (наприклад, акана корм).
  3. Слідкуйте, щоб в мисці собаки завжди була свіжа вода.
  4. Зверніть увагу на реакцію організму тварини після вживання сухого корму. Якщо ви помітили негативні зміни в самопочутті та поведінці собаки, виберіть інший корм.

Редакція bestfacts.com.ua бажає здоров’я вашого вихованця.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: