Котельне обладнання та опалювальна система не розрахована на роботу з незамерзаючої рідиною, практично всі виробники так і пишуть в гарантійних талонах.

Перед використанням антифризу потрібно все добре зважити

Жоден з них не дає гарантію на обладнання при використанні антифризу. Перед тим як придбати антифриз, варто звернути увагу на наявні мінуси даного продукту.

Плюси антифризу

Якщо в будинку в зимовий час ніхто не живе і система опалення відключитися, то є ймовірність, що вода може розірвати труби або сам котел опалення, використання антифризу даний факт виключає.

Ось і всі переваги, решта — мінуси і недоліки даного продукту.

З антифризом труби опалення не лопнуть

Звичайно, менеджери з продажу або деякі виробники можуть знайти ще кілька переваг, але вони не будуть такими значними, як недоробки даної системи. Пам’ятайте, що крім опалювальної системи, є ще кілька – проведено водопостачання, є нагріву води і каналізація, у всіх цих системах присутня вода, виходить, що рятуючи систему опалення, ви вбиваєте всі інші.

Недоліки антифризу

1. Теплоємність і тепловіддача антифризу на 20% нижче, ніж у води.

2. Варто вибирати потужні циркуляційні насоси, які зможуть впоратися з підвищеною в’язкістю антифризу.

3. Плинність антифризу збільшена, він хімічно агресивний. Варто на це звернути увагу і замінити гумові ущільнювачі на хімічно стійкі.

Експерименти над системою опалення краще доручити фахівцям

4. Ні в якому разі не рекомендується використання оцинкованих труб, так як завдяки властивостям антифризу в поєднанні з цинком відбувається випадання осаду, що може призвести до збурення корозії.

5. Необхідна поперемінна заміна антифризу з плином часу, так як він має властивість застоюватися, що також призводить до випадання осаду, який провокує корозію. Іноді потрібна повна промивка і розбирання всієї системи опалення.

Можна використовувати антифриз в систему опалення з котлом «Sonants» 6. Змішувати різні антифризи різних виробників не рекомендується, так як вони мають різний склад. Якщо ви вирішили замінити одну незамерзаючу рідину на іншу, то варто для початку злити і промити всю систему і тільки після цього заливати новий.

7. Так як антифризи мають набагато більше температурне розширення, ніж у води, то необхідно встановлювати додаткові розширювальні баки.

8. Якщо ви вирішили переходити на незамерзаючу рідину, варто збільшити розміри і кількість секцій радіаторів.

Вода або незамерзайка, що краще для системи опалення 9. Редакція bestfacts.com.ua не рекомендує застосовувати антифриз в котлі двоконтурному і радить обговорити це з досвідченим фахівцем.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: