Природний відбір – річ непередбачувана. В результаті багаторічної еволюції тварини набувають поведінкові шаблони, які можуть шокувати схожістю з людськими звичаями або, навпаки, відсутністю такого.

Тварини влаштовують похорон, відчувають заздрість, дбають про партнера і перекладають відповідальність на плечі побратимів. Внизу ми зібрали випадки незвичайного поведінки тварин, але якщо вас цікавлять тварини з самим химерним зовнішнім виглядом – пропонуємо вам познайомитися з ними у відповідній статті.

Дізнайся все про самих незвичайних звички тварин

Слони

Повсякденні ритуали цього розумного тварини до подиву точно нагадують наша власна поведінка – спробуйте, приміром, поспостерігати за купаються в річці слонами! Але найбільше вразило вчених їх емоційне ставлення до загиблих членів стада. Слони закидають їх тіла сумішшю листя, гілок і бруду, створюючи подобу могили. Більш того, вони часто провідують померлих товаришів і можуть по кілька годин стояти біля кургану, видаючи жалібні звуки.

Слони гостро переживають смерть близьких

Альтанкові птахи («шалашники»)

Самці птахів-шалашников використовують цікавий спосіб залучення жіночої особини. Вони будують гніздо, що нагадує формою курінь, і змагаються один з одним, прикрашаючи оселю різнокольоровими камінчиками, пір’ям, суцвіттями і навіть невеликими предметами людського ужитку. Вчені вважають, що шалашники володіють трьома якостями, притаманними людині; одне з них – почуття прекрасного: птахи ретельно групують елементи декору за кольором і чуйно поєднують відтінки один з одним.

Шалашники комбінують прикраси для гнізда за кольором

Друге істинно людське якість шалашников – уміння навчатися. Молодий особини складно з першого разу звити красиве гніздечко, яке у всьому влаштовувало б примхливу самку. Орнітологи відзначають, що недосвідчені молодики уважно спостерігають за будівельним процесом дорослих шалашников, аналізують побачене і вчаться на прикладі.

Молодь вчиться на прикладі старших

Ще одна характерна риса шалашников – підлість. Ці пернаті можуть відчувати заздрість по відношенню до більш талановитим родичам. Нерідко шалашники чекають, коли господарі покинуть гніздо, і знищують всі старання конкурента по боротьбі за жіноче серце.

Заздрісний шалашник на місці злочину

Плоскі черви

Ці примітивні безхребетні – гермафродити. Щоб з’ясувати, хто з двох особин буде піклуватися про приплід, а хто безтурботно попливе за течією, плоскі черви влаштовують так зване «фехтування пенісами». Той, хто виграє і вразить опонента статевим органом, що стане батьком, переможеному ж судилося виношувати потомство. Не дивно, що подібні битви перед спарюванням можуть тривати кілька годин – кожен плоский черв’як захоче стати «чоловіком», а не «жінкою».

Парування плоских хробаків виглядає так

Зозулі

Всі знають, що ці птахи підкидають яйця в чужі гнізда, намагаючись перекласти турботу про дітей на чужі крила. Зозуля веде себе як справжній шпигун: заздалегідь підбирає майбутніх прийомних батьків, зазначає час появи кладки яєць у їхньому гнізді і, орієнтуючись на нього, регулює темп розвитку власного яйця, періодично поміщаючи його в холодну воду. Коли терміни підходять, зозуля вичікує зручний момент і блискавично закидає яйце в гніздо нічого не підозрюючи пари. Новонароджені зозуленята ведуть себе не менш егоїстично: вылупившись, вони нерідко викидають з гнізда інших пташенят.

Пташеня зозулі викидає з гнізда конкурента

Голий землекоп

Природа не обдарувала голого землекопа милою зовнішністю (він навіть удостоївся срібної місця в списку найбільш огидних тварин планети), зате нагородила його здатністю до вічної молодості. Цей гризун здатний прожити понад 30 років (для порівняння, це як якщо б людина дожив до півтисячолітнього ювілею), при цьому стан його тканин і серцево-судинної системи не змінюється протягом життя. Словом, звірятко помирає молодим.

Вічно молодий довгожитель серед гризунів

Щоб ви остаточно перейнялися інтересом до голим грабарів, додамо, – вони абсолютно нечутливі до болю, чи то холод, глибокі порізи на шкірі або бризки кислоти. Крім того, це єдині ссавці, які побудували систему відносин по эусоциальному принципом – як у бджіл. У зграї голих землекопів є одна матка, має право на народження потомства. Вона агресивно залякує інших самок племені, і ті, з-за великої кількості гормонів стресу в організмі, втрачають здатність до репродукції.

Матка голого землекопа залякує інших самок агресивною поведінкою

Жабовидные ящірки

Мешкають переважно в Центральній Америці плазуни виробили вкрай цікавий механізм самооборони проти природних ворогів – койотів. Коли стає ясно, що втекти від хижака не вдасться, ящірка хоробро повертається обличчям до мисливцеві і випускає в нього цівки крові із залоз в куточках очей. Поки сторопів койот збирається з думками, ящірка встигає сховатися.

Жабовидная ящірка стріляє з кров'ю очей

Пінгвін Аделі

У цих птахів один з найбільш зворушливих шлюбних ритуалів у тваринному світі. На знак серйозності намірів самець приносить коханої камінь. Якщо самка приймає знак уваги, вона співає своєму «нареченому» пісню, після чого парочка видаляється в гніздо, щоб вдатися до любовних утіх.

Так пінгвіни Аделі роблять пропозицію жінці

Форель кумжа

Шведські біологи з’ясували, що у 70% актах спарювання самки кумжі імітують оргазм. Риба обманює непоказних особин, щоб зберегти ікру для великого і привабливого батька для майбутнього потомства. У разі, якщо видатна особа ігнорує увагу самки, вона повертається до відносин з обдурених простаком.

Таке підступність – всього лише природний механізм, поліпшує генофонд

Зебровая амадина

Кумже є чому повчитися у цих крихітних пернатих. Відданість партнера у них закладена на генетичному рівні. Якщо самці зебровой амадіни дістався слабкий, непоказний партнер, вона відкладає великі яйця, щоб недоліки татуся не передалися генетично потомству.

Зебровые амадіни дадуть фору і лебедям, і людям

Акариморфный кліщ

Самці акариморфного кліща з’являються на світ повноцінними дорослими особинами. Більше того, вони допомагають матері під час пологів, лапками витягуючи з материнського лона власних сестер і тут же совокупляясь з ними.

Новонароджені кліщі допомагають матері при пологах

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: