Дзеркала оповиті таємницею з моменту їх появи. У них бачили портали в інші світи, магічні атрибути, здатні показати майбутнє і змінити долю.

Дзеркало вміє зберігати свої секрети

Людська уява зробило дзеркала частиною легенд. Незважаючи на те, що більшість з них не мають під собою ніякої розумної основи, вони живі до цих пір.

Перші дзеркала були металевими

Таємниці дзеркал, про яких кажуть вченими

— Дзеркало здатне викликати галюцинації. Мозок людини — це унікальний інструмент, можливості якого ще не до кінця вивчені. Щоб перевірити версію про галюцинації, достатньо провести невеликий експеримент. Потрібно сісти напроти дзеркала, приглушити світло і просто уважно розглядати своє відображення.

Вчені підтверджують, що дзеркала можуть викликати галюцинації

Через деякий час виникне відчуття, що ваше обличчя не належить вам, що з дзеркала на вас буде дивитися фантастична копія вас самого. Досить часто подібні експерименти приводять до того, що люди починають бачити дивні і, часом страшні, бачення в дзеркальній поверхні. У наукових колах цей ефект називається «зустріччю з іншим я» і успішно застосовується в психіатрії.

Це властивість зробило дзеркало атрибутом ворожок

— Рефлекторна терапія. Одним з яскравих прикладів, як можна обдурити високоефективний розум людини, показав експеримент з фантомними кінцівками. Дзеркало встановлюється вертикально таким чином, щоб відображення здорової кінцівки «заміняло» відсутню. Коли людина, наприклад, бачить обидві свої руки (хоча одну з них він втратив), йому здається, що він знову володіє здоровим тілом, його не покидає відчуття, що відображення в дзеркалі — це і є його рука.

Дзеркальна терапія допомагає впоратися з фантомними болями

— Справжні і несправжні дзеркала. Звичайне відображення показує людину «перевернутим», права сторона — праворуч, а ліва — зліва. Але існують і справжні дзеркала, або як їх ще називають «правдиві». Відображення в них показано так, як вас бачать інші люди.

Відображення справжнього дзеркала виглядає незвично

Такий ефект можна спостерігати і в домашніх умовах. Два дзеркала встановлюються перпендикулярно один до одного, дивитися потрібно в відбиття від цих дзеркал.

— «Розумне» дзеркало існує. Це незвичайний медіаносій, який призначений для відбору і демонстрації реклами на цільову аудиторію. Як тільки наближається людина, дзеркало оживає і показує відео, яке потенційно може зацікавити підійшов людини.

«Розумне» дзеркало може взаємодіяти з людиною

У диво-дзеркало вмонтована спеціальна система, яка розпізнає і обробляє зображення. Вона визначає вік, стать, емоційний настрій і демонструє на екрані відповідний відеоролик. Ймовірність попадання в ціль 85%, але фахівці працюють над підвищенням точності системи до 98%. Схожу технологію задіяли для потреб індустрії краси. Медіаносій може дати експертну раду, яка допоможе виглядати краще.

— Дзеркало — ключ до таємниці. Існує цілий напрям у мистецтві, пов’язане з дзеркалами. Побачити, що зображено на багатьох анаморфных картинах можна тільки у відображенні. Творцем цього напрямку визнано Леонардо да Вінчі.

Дзеркальні атракціони

Дзеркала здатні не тільки лякати людей своїми дивовижними можливостями, але й розважати. На початку 20 століття в моду увійшли так звані Палаци ілюзій. Один з перших дзеркальних атракціонів з’явився на Всесвітній паризькій виставці і просто користувався шаленою популярністю.

Паризький Палац ілюзій з відвідувачами

Принцип його роботи простий, величезний павільйон забудовувався цілим рядом дзеркал в повний зріст людини. Таким чином, у увійшло всередину складалася божевільна ілюзія перебування в натовпі. Додайте до цього помисливість людини того часу і отримаєте шалений ажіотаж навколо унікального атракціону.

Порожній зал Палацу ілюзій

Навіть у наші дні, дзеркала часто використовують для створення незвичайного ефекту на потіху юрбі. В диснеївському парку розваг є Нескінченний зал, де два дзеркала встановлені навпроти один одного. Природно, відображення дзеркал один одного помножений на нескінченну кількість разів, це і стало головною «родзинкою» атракціону.

Сучасний дзеркальний лабіринт

Містика дзеркал

З дзеркалами пов’язано величезна кількість повір’їв і легенд, які настільки міцно увійшли в наше життя, що містичні ритуали для деяких перетворилися на звичку:

— Найголовнішим повір’ям можна вважати прикмету про розбитому дзеркалі. Багато вірять, що це приносить невдачу. Але оскільки дзеркала є в кожному будинку, і вони час від часу б’ються, люди придумали спосіб убезпечити себе від напастей.

Вірна прикмета: «Розбилося дзеркало, значить, буде нове»

Якщо ви розбили дзеркало, не варто впадати у відчай, потрібно кинути сіль через плече, повернутися за годинниковою стрілкою, зібрати в папір дзеркала і викинути їх.

— Ще один стійкий міф свідчить, що вампіри не відображаються в дзеркалі. Пов’язано це з тим, що потойбічні сутності в нашому світі лише гості, а дзеркала для них — це портал для входу в інший світ. Саме тому вони і не зможуть помилуватися на власне відображення.

Вампіри, доппельгангеры і примари не відображаються в дзеркалах

— В будинку з небіжчиком першим ділом завішують дзеркала. Вважається, що саме через дзеркало в будинок можуть проникнути жахливі примари. До того ж, душа самого пішов може «застрягти» в дзеркалі і мучитися до кінця часів.

В дзеркало треба виглядати в хорошому настрої

— Дзеркала здатні притягувати удачу, якщо правильно з ними працювати. Стоячи перед дзеркалом, посміхніться собі і скажіть, що вам все по плечу. Позитивна енергетика буквально вбереться в дзеркало і стане відмінним захисником вашого будинку.

Містики вірять, що в задзеркаллі зберігаються всі таємниці

З цієї ж причини, треба подивитися в дзеркало, коли повернулися додому, якщо забули що-небудь. Своїм відображенням ви відновите захист будинку і зможете спокійно продовжити свій шлях.

Экотерики рекомендують викидати биті дзеркала

— Існує повір’я, що дзеркало здатне подвоїти прибуток, якщо відображає красиві речі, або стати причиною фінансового краху, якщо в ньому відбиваються неприємні речі — брудна білизна, унітаз або будь-яке інше сміття.

Найвідоміші дзеркала

У дзеркал рідко бувають імена. Це настільки звична річ в будинку, що про неї згадуєш лише тоді, коли в потрібний момент її немає під рукою. Однак є дзеркала, про які пишуть оповідання, знімають фільми або мріють побачити хоча б мигцем.

Дзеркало.Вхід в інший світ

Дзеркало Багуа

Воно відоме своєю унікальною здатністю відображати негативну енергію і є одним з основних інструментів для будь-якого послідовника філософії фен-шуй.

Дзеркало Багуа можна придбати в езотеричному магазині

Форма самого дзеркала й окремі сектора по його сторонах утворюють потужний тандем для залучення позитивної енергії та відображення негативної. Як будь-яким інструментом їм можна користуватися в інтересах і на шкоду. Повні правила знають, мабуть, тільки майстри фен-шуй. Ми ж розповімо про самому головному: в це дзеркало не варто виглядати.

Таємничі китайські дзеркала

Існують бронзові дзеркала, над загадкою яких досі б’ються кращі уми людства. Вони були знайдені в декількох древніх китайських гробницях і являють собою невеликий диск з бронзовою відбиває поверхнею. Зі зворотного боку вони прикрашені ієрогліфами і містичними знаками.

Сучасні технології не здатні відтворити такі дзеркала

Головна загадка в тому, що сонячні промені, які потрапляють на його поверхню, запускають поява світлових знаків, які ніяк не пов’язані з зворотною стороною таємничого предмета.

Китайські дзеркала схожі на диво

Технологія створення таких дзеркал досі залишається загадкою для людства.

Бронзове дзеркало Ята-але-кагамі

М’ята-але-кагамі буквально перекладається як «дзеркало у вісім п’ядей», або вірніше дуже велике мідне дзеркало. Легенда свідчить, що воно було відлито, щоб виманити обидевшуюся і укрывшуюся в печері богині краси Аматерасу. Побачивши своє відображення, вона змінила гнів на милість і мир повернувся світло. А дзеркало Ята-але-кагамі, за переказами, досі зберігає образ богині.

Печера-грот Ама-але-Ивато, в якому ховалася богиня

Найцікавішим фактом, пов’язаним з ним, є те, що його ніхто з простих смертних не бачив. Воно знаходиться на території стародавнього храму і ретельно охороняється, як один із символів імператорської влади (нарівні з яшмовыми підвісками Якасани-але-Магатама і мечем Кусанаги-но-цуругі). Зовнішній вид дзеркала також нікому не відомий, тому що воно зберігається у спеціальному футлярі, який запечатує особисто сам імператор.

Чарівне дзеркало Челліні

Кожна гарна жінка з радістю погодилася б назавжди зберегти молодість. Заповітною річчю для багатьох дам на протязі довгого часу було чарівне дзеркало, яке могло б виконати цю мрію.

Дзеркало Челліні - могло виглядати так

За легендою, скульптор Бенвенуто Челліні вдалося створити подібну річ. Першою власницею цього бажаного предмета стала Діана де Пуатьє, головна фаворитка французького імператора 16 століття. Вважається, що саме дзеркало допомогло Діані стати єдиною і коханою жінкою монарха, який був молодший за неї на 20 років, воно ж приваблювало величезна натовпи шанувальників до її ніг і дарувало вічну молодість.

Дзеркало Бенвенуто Челліні. Секрет вічної краси. Господинями цього таємничого дзеркала вважаються Айседора Дункан, Марлен Дітріх і Ганна Жюдик. Може саме тому краса цих жінок надихала поетів і композиторів, а вони самі досі вважаються еталонами жіночності.

Редакція bestfacts.com.ua рекомендує вам познайомитися зі статтею про найбільш загадкових цивілізаціях.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: