У Росії щорічно приїжджають мільйони іноземних туристів. Їдуть для того, щоб побачити батьківщину Пушкіна і Достоєвського, помилуватися російським балетом і переконатися, що на Червоній площі гуляють ведмеді.

Росія - велика і загадкова країна

Свою думку про нашій країні є і в тих, кого не спокушають північні простори. Вони спостерігають за подіями, сидячи на дивані, включивши телевізор, і напевно без особливих складнощів зможуть відрізнити прапор нашої батьківщини від Юніон Джека. У цій статті ми зібрали офіційні і неофіційні символи Росії, які частіше за інших називають іноземці.

Офіційні символи Росії

Герб, прапор і гімн – офіційні символи будь-якого сучасного держави. Вони закріплюються на законодавчому рівні і уособлюють собою самобутність країни. Без них не обходиться жодна перемога наших спортсменів або зустріч на вищому рівні.

Двоголовий державний орел Росії був повернений в 1993 році Борисом Єльциним

— Герб держави являє собою відмітний знак, емблему, на якій зображені предмети національної гордості. Двоголовий орел на гербі Росії з’явився в Середні століття. Іван III, одружившись на візантійській царівні Софії, взяв її родовий герб, розраховуючи що цей жест зміцнить позиції нашої країни, підкресливши передачу могутності полеглої Візантії російському державі.

В індуїзмі двоголового орла називають Гандаберунда і наділяють великої сили

-Російський прапор складається з білої, синьої і червоної горизонтальних смуг. Першими прапорами Давньої Русі були військові знамена. На них найчастіше зустрічалася червона забарвлення, як найбільш урочиста та красива.

В кінці 17 століття державними кольорами Росії були визнані білий, синій і червоний, а в петровський період був визначений і порядок смуг на прапорі. За легендою, матросам було складно запам’ятати порядок кольорів, за це їх нещадно сікли різками. Щоб уникнути покарання, винахідливі моряки придумали слово для запам’ятовування — «бесік» — з ним переплутати кольору неможливо.

Офіційна символіка Росії - частий гість на фанатських секторах

З тих пір кольори державного прапора Росії періодично змінювалися. Останній раз з 1917 по 1989 рік символом радянської держави був червоний прапор, колір якого уособлював кров, пролиту борцями за світле майбутнє. 24 серпня 1991 року триколірний прапор замайорів над Кремлем відразу після постанови Надзвичайною сесією Верховного Ради РРФСР про визнання його державним.

Найбільший прапор (707 м) створили під час флешмобу у Владивостоці

— Гімн. «Росія – священна наша держава…» — ці слова, що звучать у найурочистіші моменти, належать Сергію Михалкову (тому самому, який написав «Дядю Стьопу») і Габріелю Ель-Регістану. Тест поклали на музику Олександра Александрова.

Гімн Росії (рок-версія). Красиве відео До XVIII століття в Росії переважала релігійна тематика пісень, і лише в часи Петра Великого стала з’являтися світська музика. Першим офіційним гімном стала «Молитва росіян», автором став поет Ст. А. Жуковський.

Інтернаціонал — неофіційний гімн молодої Країни Рад

Неофіційні символи Росії

Крім державних, існують ще так звані неофіційні символи — те, з чим асоціюється Росія у свідомості її громадян і іноземців:

•люди, які прославили нашу країну;

• знамениті місця;

•великі досягнення;

Іноземці вважають красивими росіянок

•природні пам’ятки: високі гори, повноводні річки, величезні озера;

•предмети побуту;

•іграшки, музичні інструменти, одяг;

•рослини і тварини.

Ведмеді на вулицях міст - не завжди вигадка

Про деяких найбільш популярних символи країни мова піде нижче.

Чому береза — символ Росії?

Беріз в Росії багато. Вони стали частиною життя російської людини: влітку переховували від сонця, а взимку давали вогонь, щоб зігріти селянські хати. Березове лико використовували для плетіння постолів і туесков, на бересті робили перші записи.

Наші предки вірили, що береза відганяє злих духів

З давніх часів це дерево наділяли особливими властивостями, вважаючи його символом чистоти і жіночності. Наші предки вірили, що не тільки дівчата, але й русалки не можуть пройти повз краси березових гаїв, збираючись в таких місцях, щоб водити хороводи.

З хрещенням Русі береза стала асоціюватися з церковним святом Трійцею. Молодими гілочками прикрашали храми і житло.

На Трійцю прикрашають березовими гілками храми і будинки

«Біла береза під моїм вікном…» — проникливі слова Сергія Єсеніна, особливо шановані серед емігрантів, тосковавших по батьківщині, назавжди звели це дерево на п’єдестал головних символів Росії.

Червона площа

Червона площа – серце нашої держави та центр Москви — одного з найбільших міст Росії. Тут проходять важливі події: Парад Перемоги, концерти з нагоди знаменних дат, а ще тут знаходиться «вівтар Росії» — так назвав Московський Кремль Михайло Лермонтов.

Червона площа і Кремль - головні неофіційні символи країни

Архітектурний ансамбль головної площі країни, химерна суміш будівель різних епох, органічно ілюструє історію Росії. Її прикраса — собор Василя Блаженного — один з найвідоміших православних храмів нашої країни. Він був зведений в середині XVI століття з нагоди взяття Казані.

Храм Василя Блаженного — символ Росії Алмазний фонд – найпопулярніший музей Кремля. У ньому представлені унікальні дорогоцінні камені, золоті самородки, предмети мистецтва, в тому числі імператорський скіпетр, мала і велика імператорський корони. Ці цінності були офіційними символами царської Росії.

Символи самодержавства зберігається в Алмазному фонді Росії

Матрьошка

Це сама знаменита дерев’яна лялька-трансформер Росії. Назва, очевидно, походить від російського імені Матрона, і корінь цього слова «матір» не випадковий. Іноземці її ласкаво називають «Babushka doll» з наголосом на U. Матрьошка символізує материнство, родючість, жіночність. З’явилася вона в XIX столітті, автором вважається художник Сергій Малютін.

Матрьошки - популярний російський сувенір

В Японії є схожа іграшка — фігурка мудрого дідуся Фукурамы, також складається з декількох ляльок, вкладених одна в іншу. Вона могла бути прообразом російської матрьошки.

Дідок Фукурама дуже схожий на матрьошку

Російська трійка

Так називають старовинну кінну упряжку, що складається з трьох коней. Для жителів нашої країни дорога завжди мала особливе значення: безкрайні простори, довгі подорожі в зимову пору… Все це незмінно пов’язане з кіньми – вірними супутниками мандрівних. Спосіб руху в трійках дозволяв долати великі відстані на досить серйозною швидкості близько 50 км на годину. Такі упряжки з’явилися 200 років тому, а з 1840 року стали влаштовувати змагання трійок.

Покататися на трійці - весела забава

Цифра «три» також мала сакральне значення для російського народу: свято Трійці, прислів’я «Бог любить Трійцю», три богатирі, три бажання, які виконує золота рибка.

Балалайка

Цей улюблений музичний інструмент російського народу виконаний у вигляді трикутника з грифом і має 3 струни. Існує понад 200 років. Сучасний вигляд балалайка придбала завдяки музиканту Василю Андрєєву.

Існуючий міф

Єдиної думки про походження балалайки немає. Одні дослідники стверджують, що інструмент має татарські або киргизькі коріння, інші наполягають на її слов’янське походження. Балалайка завжди супроводжувала селянські свята і хвилини відпочинку, на них віртуозно грали скоморохи.

Самовар

Він увійшов у побут російського народу в XIX столітті після широкого поширення чаю. Символ гостинного будинку і сімейного затишку став героєм прислів’їв, приказок і пісень. Його батьківщиною вважається Урал. У Заріччі в 1778 році брати Лисицины виготовили перший самовар, а потім ними була організована фабрику з їх виробництва.

Чай із самовара особливо смачний

Відомо, що на весіллі Сергія Єсеніна та Айседори Дункан на столах стояли самовари, з яких пили не чай, а коньяк. Така бутафорія була пов’язана з чинним на той момент в США сухим законом, забороняють імпорт і вживання спиртних напоїв.

Від постолів до вушанки

Говорячи про символи Росії, не можна не згадати і предмети національного одягу. Постоли – звичайний варіант взуття селян. Вони виготовлялися з деревного лика або берести. Селяни були бідні і така дешева, але дуже недовговічна взуття стала символом бідності та безграмотності народу. Звідси і всім відомі прислів’я і вислови: «лапоть» (про простакові), «не лаптем щі хлебаем».

Постоли - не найзручніша взуття

Валянки – зимовий варіант теплою і зручною повстяної взуття, символ кмітливості російського народу. Вперше згадуються ще в «Слові о Полку Ігоревім».

Майстрині прикрашають валянки розписом, вишивкою і навіть бісером

Вушанка – тепла шапка. Вважається, що в російській побуті вона з’явилася завдяки монголам, які захищалися від холодних вітрів шапками з овчини. Називалися вони малахаями.

Багато іноземців надягають вушанки, приїжджаючи в Росію

Кокошник – головний убір у вигляді віяла над головою. Зазвичай жінки одягали його на свята. Відомий з часів стародавньої Русі, був в ужитку всіх станів. У сучасній Росії – обов’язковий атрибут костюма Снігуроньки.

З чим ще асоціюється Росія в іноземців?

Якщо запитати у будь-якого іноземця, з чим у його уяві Росія, то, дуже ймовірно, ви почуєте:

•Дві біди. Багато людей в Росії і за кордоном знають дві головні біди країни: дороги і дурні. І якщо дурні – це з області жартів, то з дорогами в Росії складається, дійсно, не найсприятливіша ситуація.

Російських іноземці часто представляють грубими, під стати ведмедям

•Політичні лідери. Найвідоміші серед них Володимир Путін, Михайло Горбачов, Йосип Сталін і Володимир Ленін. Їх знають всі і завжди згадують, коли мова заходить про нашу країну.

Володимир Путін - лідер, якого знають у різних куточках Земної кулі

•Великі письменники. Кожна освічена людина в Росії і за її межами знайомий з такими творами, як «Війна і мир», «Злочин і покарання», «Євгеній Онєгін» і легко називає їх авторів.

Про загадкової російської душі іноземці дізналися, читаючи наших класиків

•Російське народну творчість: хохлома, палех, гжель.

Батьківщиною хохломы вважають Нижній Новгород, вона являє собою особливий спосіб розпису дерев’яних меблів і посуду.

Такі сувеніри привозять з Росії найчастіше

Гжель – промисел по виробництву кераміки та її розпису в біло-блакитних тонах, виникла в районі «Гжельських кущ», недалеко від Москви.

Палехская мініатюра родом з Володимирської області, являє собою розпис шкатулок, криївок, панно, игольниц, попільничок і інших невеликих предметів. •Російський балет у всьому світі цінується за високу майстерність артистів і саму сильну школу.

Міф « Щоб не замерзнути, в Росії горілку п'ють як воду»

•Горілка – незмінний атрибут Росії в очах іноземців.

•Морози. Найбільша переважно північна країна в світі славиться своїми тріскучими морозами та снігом. У Великому Устюзі живе господар снігу та хуртовини — Дід Мороз.

Справжній російський не посміхається і носить вушанку

•Борщ, вінегрет, ікра і млинці. Про наших стравах згадують лише ті іноземці, яким пощастило їх скуштувати. І якщо борщ або, як вони кажуть, бортчщт, млинці та ікра по смаку більшості, то наш вінегрет, окрошка і соління здаються іноземцям не дуже їстівними, а холодець просто противним (ну як можна їсти солоне желе)

«Юкрейніан бортчщт» - одне з найпопулярніших страв у ресторанах російської кухні

•Золоті куполи храмів. У Росії налічується трохи менше 20 тисяч храмів. У давні часи залізні куполи покривали тонким шаром золота, для того щоб продовжити строк їх служби, так як золото не окислюється на повітрі.

Міф « Храми і хати в Росії скрізь»

Редакція bestfacts.com.ua вважає, що краще один раз побачити, ніж десять разів почути, тому від душі радить іноземцям відвідати нашу країну, познайомитися з людьми і найвідомішими пам’ятками.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: