Не секрет, що шкіра – цінна сировина, яка використовується для виробництва різних речей: взуття, одягу, аксесуарів і навіть меблів.

Деякі люди не відмовилися б побувати в чужій шкурі

Звичайно, на розум відразу приходить шкіра тварин, але багатовікова історія знає й інші шокуючі випадки.

Книги в шкіряній палітурці

Мабуть, найвідомішими рукотворними виробами з людської шкіри є книги. У більшості випадків антроподермического матеріалу робилася тільки книжкова обкладинка і палітурка, але вченим відомо також про існування книг, де навіть текст писався на людських аркушах. Найдавнішим вважається таким виробом Біблія III століття і письмена тубільців-аборигенів Австралії та Африки.

Книги з людської шкіри були виявлені в Гарварді

Особливою популярністю книги з людської шкіри користувалися у Франції в 18-19 столітті. Їх прийнято було дарувати дамам серця, поважним людям і близьким родичам. Матеріалом для подібних книг служили трупи страчених злочинців, безпритульних, жебраків або людей, які самостійно і добровільно жертвували після смерті свою шкіру на виготовлення рукописів. Природно, це були дуже дорогі книги, одиничні екземпляри яких дійшли до наших днів і зберігаються в приватних колекціях або бібліотеках при найбільших університетах світу.

Барабан з людської шкіри

Багато хто вважає, що музичні інструменти з людської шкіри могли створюватися лише в глибоку давнину, але це далеко не так. За легендою, національний чеський герой Ян Жижка з Троцнова і відомий полководець XV століття, який очолював протестантське повстання проти католицької церкви, перед смертю заповів зробити з своєї шкіри бойової барабан.

Ян Жижка хотів, щоб його голос звучав і після смерті

Кажуть, цей надзвичайно гучний барабан ще довго лякав своїми лункими ударами супротивників, наводячи на них смертельний жах.

Аксесуари з людської шкіри

Французька мода на шкіряні вироби з людського матеріалу поширювалася не лише книги, але й на різні аксесуари (гаманці, ремені, портсигари і навіть рукавички), такі модні в Європі в 18-19 столітті.

В музеях світу можна зустріти аксесуари з людської шкіри

Біля Парижа був споруджений цілий завод з виготовлення подібних виробів, де у свій час був проведений портсигар з шкіри невловимого злочинця Анрі Пранзини, який згодом був проданий на аукціоні за досить пристойну суму грошей.

Взуття зі шкіри людини

Взуття зі шкіри людини – теж справа рук французів. Місцеві майстри помітили, що взуття з людської шкіри виходить набагато міцніше, ніж з матеріалу тваринного походження, тому кожен поважаючий себе французький чоловік тієї епохи вважав за необхідне мати в своєму гардеробі людські черевики або чоботи.

Людська шкіра нерідко йшла на виготовлення взуття

Не обійшла мода на взуття з людської шкіри і американський континент. У 1876 році відомий місцевий швець Махренхолз після численних експериментів з різними видами шкіри прийшов до висновку, що найбільш податливим і пружним для пошиття взуття є людський матеріал. Вироби цього майстра до цих пір зберігаються в деяких приватних колекціях. Вважається, що саме вони гордо носять титул найдорожча взуття в світі, хоча у нас є на цей рахунок інша думка.

Штани чаклуна. Ісландія

На штани з людської шкіри кожен бажаючим може помилуватися в ісландському музеї магії і чаклунства. Вік цього надзвичайного експоната обчислюється століттями. Належав він одному з чаклунів, жив в Середньовіччі на Ісландських островах. Артефакт використовувався для залучення багатств. Для того, щоб виготовити магічний предмет, чаклуни Ісландії ще при житті людини отримували його дозвіл на використання його шкіри після смерті.

Відвідувачі музею із задоволенням фотографуються з артефактом

Ритуал виготовлення «чарівних» штанів полягав у тому, щоб після поховання померлого чоловіка, викопати цей труп і акуратно, без розрізів і розривів зняти шкіру з нижньої частини його тіла, при цьому зберігши цілими шкірні покриви статевих органів і пальців ніг. Зняту людську шкіру чаклуни надягали на себе, а в мошонку кидали монетку, заздалегідь вкрадену у вдови покійного, примовляючи при цьому слова змови на багатство. Невідомо, чи допомагала така одяг чаклуна розбагатіти, але носити її він мав до самої своєї смерті.

Абажури зі шкіри

Відома Бухенвальдская відьма і дружина коменданта однойменного концтабору Ільза Кох не тільки прославилася завдяки своїй жорстокості і звірячого поводження з в’язнями, але і пристрастю до незвичайних предметів інтер’єру.

Абажур з шкіри людини

Зокрема, особливо фрау подобалися абажури з шкіри татуйованих чоловіків, які, на її думку, дуже ефектно виглядали при включеному світлі.

Рукавички з людської шкіри. Бухенвальд. 1943 рік

Сучасні вироби з людської шкіри

Якщо ви думаєте, що попит на вироби з людської шкіри у наш час повністю себе вичерпав, то ви помиляєтеся.

Ексклюзивні сумки французького дизайнера є у вільному продажу

Правда, сучасні технології дозволяють дуже достовірно імітувати натуральний матеріал. Так, французький дизайнер Olivier Goulet випустив колекцію з полімерного полотна SkinBag, яке відтворює навіть дефекти шкіри (наприклад, прищі, шрами і мозолі).

Дизайнер упевнений, що матеріал підходить для пошиття верхнього одягу

Куртки, комбінезони і сумки виготовлені за безшовною технологією. За бажанням клієнта дизайнер обіцяє нанести на виріб обрану татуювання.

Не кожен наважиться надіти такий костюм

В колекції є нікаб і весільну сукню

Щоб трохи переключитися, рекомендує вам подивитися на найкрасивіші квіти в світі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: