Кілька легендарних цивілізацій виникло на території американського континенту – цивілізації стародавніх індійців. До числа загадкових можна віднести і цивілізації, що існували в Китаї, Індії та Європі.

Легендарні цивілізації стародавніх індійців

Багато сучасні вчені вважають, що людина на американському континенті з’явився приблизно двадцять п’ять тисяч років тому. Розвиток населення континенту протікало без впливів ззовні, тобто абсолютно самостійно. Є також думка, що між жителями Америки і жителями Європейського континенту існували культурні зв’язки, таким чином, не можна говорити про самобутність цивілізацій Нового Світу.

Численні індіанські племена досягли різного рівня розвитку, як громадського, так і культурного. Було створено кілька високих цивілізацій.

Тольтекская цивілізація

На території нинішнього штату Ідальго недалеко від озера Тескоко в дев’ятому столітті виникла цивілізація тольтеків. Вони зводили грандіозні споруди, будували великі міста, мали календар і писемність. Столицею держави було місто Толлан.

Про стародавніх цивілізацій індіанців ходять легенди

Центральне місце в їх релігії займало божество Кецалькоатль, зображуване у вигляді пернатого змія. Ця цивілізація загинула після ударів войовничих північних племен.

Цивілізація ацтеків

В чотирнадцятому столітті в результаті змішування прийшлих з місцевими племенами виникла цивілізація ацтеків. Їх столицею стало місто Теночтітлан. Це місто-держава до початку шістнадцятого століття став найпотужнішою державою Америки. Населення імперії становило близько шести мільйонів чоловік, його територія простягалася від Мексиканської затоки до Тихоокеанського узбережжя, від Гватемали до Північної Мексики.

Основою економіки було землеробство, в основному ацтеки обробляли кукурудзу, помідори, какао-боби. Крім землеробства, розвивалися ремесла. Окремо треба відзначити карбування по золоту.

На високому рівні перебувала духовна культура ацтеків, чому сприяв гідний рівень освіти. Для хлопчиків всіх верств суспільства навчання в школі була обов’язковою. На високому рівні знаходилося і розвиток науки, архітектури, літератури і художньої культури.

Стародавні ацтеки залишили велику спадщину

Цивілізація ацтеків досягла свого найвищого розквіту в шістнадцятому столітті, однак незабаром на континент прийшли європейські завойовники, що поклали кінець цієї цивілізації.

Цивілізація інків

Відомо про кілька цивілізаціях, які існували на території Південної Америки, однак найбільш значущою вважається цивілізація інків. У п’ятнадцятому столітті її населення становило не менше шести мільйонів людей, що жили на величезній території. На чолі Імперії стояв син Сонця Інка – божественний правитель.

Є багато цікавих фактів про американських індіанців

Економіка ґрунтувалася на землеробстві. Всі піддані місяць в році були зобов’язані відпрацювати на громадських роботах, ладу об’єкти державного призначення: фортеці, канали, мости, дороги. Державою регламентувалися всі сторони життя громадян, включаючи особисте життя. Інками створені легенди, міфи, релігійні гімни, епічні поеми і навіть драматичні твори. Цієї писемності ця цивілізація не мала, тому від її культурної спадщини мало що збереглося. Імперія інків впала з приходом завойовників з Європи в середині шістнадцятого століття.

Хто ще входить в рейтинг загадкових цивілізацій

Звичайно, загадкові цивілізації існували не тільки на американському континенті. Відомо про кілька цікавих цивілізаціях Європи, Індії, Китаю, Азії.

Цивілізація Китай Ханьшу

Цивілізація, звана Китай Ханьшу, утворилася великого тихоокеанського континенту Му. Стародавні китайські запису описують небесні колісниці і нефритове виробництво, подібне до того, яке було у майя.

Загадки стародавніх китайських цивілізацій вивчають досі

Вчені приписують стародавнім китайцям багато дивовижні відкриття – це і туалетний папір, і алюмінієва стрічка, і ракети, і детектори землетрусів.

Цивілізація Уйгур

За часів Атлантиди на території сьогоднішньої пустелі Гобі розташовувалося багато древніх міст, правда, дивлячись на піски пустелі в це дуже важко повірити.

Пустеля Гобі зберігає сліди стародавніх цивілізацій

Збереглося чимало згадок про існування в цій місцевості давніх літальних апаратів, хоча жодного фактичного доведення так і не було знайдено. Вважається, що ще до катаклізму на ці безлюдні тоді землі перенесли частину культури старійшини Лемурії.

Цивілізація Осіріса

Прародителькою Стародавнього Єгипту вважається цивілізація Осіріса, яка утворилася на місці сучасного Середземного моря. Сьогодні, за твердженням вчених, на його дні знаходяться близько двохсот затонулих міст.

Цивілізація Осіріса існувала за часів Атлантиди

Цивілізація Осіріса зуміла спорудити стійкі до землетрусів мегалітичні споруди. Місцеві жителі користувалися різними транспортними засобами, в тому числі, і повітряними кораблями, користувалися електрикою.

Цивілізація Рами

Про наявність цивілізації Рами оповідають численні збережені древні праці цієї індійської імперії. Сьогодні її більша частина – на дні океану, інша ж частина практично розчинена в непролазних джунглях. Тим не менш, Індії вдалося зберегти більшу частину своєї дивовижної стародавньої історії.

Цивілізація Рами зараз на дні океану

Цивілізація Рами виникла приблизно в п’ятисотому році до нашої ери. Міста імперії мали високу організацію і блискучу спланованість. У стародавніх індійців була розвинена система каналізації.

Атланти – сама загадкова цивілізація: міф чи реальність?

Мабуть, самої загадкової на сьогоднішній день цивілізацією вважається Стародавня Атлантида. Вона, за припущенням учених, перевершувала за своїм розвитком і рівнем технології навіть сучасну цивілізацію.

Карта стародавньої Атлантиди

Ця дивовижна розвинена цивілізація загинула, найімовірніше, через те, що неправильно розпорядилася своєю владою. Всі фактичні докази існування Древньої Атлантиди заховані під товщею води Атлантичного океану. Донині не ясно, чи існувала ця сверхразвитая цивілізація насправді, чи це тільки міф. Спроби виявити сліди зниклих атлантів тривають донині.

Стародавні люди почали будівництво перших міст. Деяким населеним пунктам на Землі, за даними вже більше 11 тисяч років. На нашому сайті є докладна стаття про це.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: