Людство виробляє неймовірну кількість відходів, що саме по собі є проблемою, адже ці відходи необхідно десь зберігати. У всьому світі велика кількість звалищ. Дізнаємося про найбільших звалищах. Кожна країна може виділити серед своїх численних звалищ найбільшу. Росія не є винятком. У світі зустрічаються і вельми незвичайні сховища сміття.

Найбільші звалища Росії

На жаль в Росії, як і в будь-якій іншій країні, чимало сміттєвих звалищ. Тільки легальних полігонів з відходами – більше п’ятнадцяти тисяч. Найбільші з них знаходяться в Пермському краї, а так само в Московській, Челябінської, Томської, Свердловської і Волгоградській областях.

Найбільша звалище в Росії - Ігумновський полігон в Нижегородської області

Притому що в московському регіоні проживає лише близько п’яти відсотків населення Росії, сміття, вироблений ними – це двадцять відсотків загального обсягу відходів країни. У Підмосков’ї сорок одна легальна звалище і кілька тисяч нелегальних. Щорічно там закопується близько десяти мільйонів тонн різноманітних відходів.

Найбільшої російської звалищем вважається Игумновская звалище, що знаходиться під Нижнім Новгородом. Шари побутових відходів горять там більше двадцяти років, забруднюючи атмосферу. Щоб загасити полігон, її треба засипати шаром землі приблизно в один метр. Влада області поки не вирішують цю проблему, і їдкий отруйний дим забруднює повітря.

Найбільші звалища в світі

Сміття, що утворюється людиною, накопичується стрімкими темпами, займаючи величезні простори. Однією з найбільших у світі визнана звалище, утворена в північній частині Тихого океану. Її назва — Gyre. Переважно там накопичується пластик, технічні відходи. На цьому Тихоокеанському полігоні жителі розташованих поруч бідних поселень вручну перебирають сміття, частково спалюючи його, частково сортуючи. Для більшості з них це єдиний спосіб заробити. Через знаходження поблизу Тихоокеанського узбережжя, звалище отруює воду. За це вона отримала другу назву — «Тихоокеанська сміттєва пляма».

Величезне звалище шин

У Республіці Гана скупчуються електронні відходи більшості розвинених країн. Мова про полігоні Агбогблоши в Аккрі. Тисячі місцевих жителів за два долари в день працюють там, вишукуючи потрібні деталі серед гір відходів. Електронний сміття виділяють отруйні речовини, надзвичайно шкідливі для всього живого, однак люди працюють там без елементарних засобів захисту.

Відомо про стару гігантської звалищі поблизу Нью-Йорка, яка була закрита в 2001-му році. На її зміну створили іншу смітник поруч з американським мегаполісом. Щодня там звалюють близько тринадцяти тисяч тонн сміття. Це не єдине звалище-рекордсмен в США. У Лос-Анджелесі діє полігон, куди звозять до десяти тисяч тонн різних відходів. Його площа – близько семисот акрів. Гори сміття досягають в деяких місцях ста п’ятдесяти метрів у висоту.

Найнезвичайніші звалища

Серед звалищ світу можна виділити декілька найбільш нестандартних. Одна з них – звалище авіаційної техніки в штаті Арізона. Кількість стоять там вертольотів і літаків – приблизно чотири з половиною тисячі. Місце було обрано не випадково — сухий пустельний клімат чудово зберігає метал, перешкоджаючи корозії. Вартість всіх експонатів цього «кладовища авіатехніки» — майже тридцять сім мільярдів доларів. Далеко не всі залізні машини залишені там навічно. Близько двадцяти відсотків після ремонту та переобладнання знову піднімаються в небо.

Незвичайна звалище - кладовище літаків

Відомо й інше кладовище техніки – звалище паровозів, яка знаходиться в Болівії в безпосередній близькості від пам’ятки країни – солончаки Уюні. Назва цього популярного місця — «Cementerio de Trenes». Сьогодні звалище паровозів – німе нагадування про те, що поруч з Уюні проходила в свій час досить жвава залізнична магістраль.

Відслужили свій термін кораблі знаходять притулок на своєрідному «кладовище», утвореному в колись портовому місті Нуадібу. Наудибу – місто на півострові Рас-Нуадібу. Сьогодні там зберігається понад триста кораблів, звезених туди з Європи і Африки.

Навіть в телефонних будок є своя, незвичайна звалище

Ще одна незвичайна звалище – звалище телефонних будок. Вона знаходиться у Великобританії в місті Ньюакр. Червоні телефонні будки – символ Великобританії, тому існує чимало охочих придбати раритетні відремонтовані експонати. Це далеко не весь перелік незвичайних звалищ. Такі, легальні і нелегальні, можна знайти майже в кожній країні.

Дивують не тільки звалища, але і предмети, потрібні нам в побуті. На сайті bestfacts.com.ua є цікава підбірка, присвячена самим незвичайним поштових скриньок.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: