Картина «Заклик Мініна» знаменитого живописця Костянтина Маковського вважається самим великим полотном на історико-патріотичну тему. Площа картини перевищує 40 квадратних метрів. Які ще відомі полотна вражають своїм масштабом і де вони зберігаються?

Найбільша картина в Третьяковській галереї

Третьяковська галерея – найбільша колекція творів російського і радянського образотворчого мистецтва. Назву свою отримала від прізвища засновника купця Павла Третьякова. У Третьяковській галереї зберігається найвідоміша картина Олександра Андрійовича Іванова (1806-1858) «Явище Христа народу». Це найбільша картина в Третьяковці. Для неї навіть було спеціально зведено зал до основної будівлі галереї в Лаврушинському провулку. У 1932р. картина зайняла своє місце і по сей день знаходиться в Третьяковській галереї. Хоча спочатку Павло Третьяков і мріяти не міг про це. Картина писалася на замовлення Академії Мистецтв, і її не можна було купити. Тому Третьяков набував ескізи.

У Третьяковській галереї багато величезних картин

У картини виявилася складна доля. Іванов писав її 20 років. Всі, хто хоч якось цікавився живописом, знали про картині. Але до закінчення робіт над нею, ніхто її не бачив. Художник жив самітником у своїй майстерні в Римі. Він розшукував по всій Італії натурщиків, схожих на мешканців Юдеї, відвідував синагоги і церкви, подовгу просиджував у затишних місцях, вивчаючи пейзажі, все, аж до камінчиків. Іванов написав близько 600 етюдів до «Явища місії» (це історична назва картини). Закінчив роботу художник в 1857г., а в 1858р. привіз картину в Санкт-Петербург. Розміри полотна складають 750х540 см, тому його транспортування була справою клопіткою.

У травні 1858р. полотно «Явище Христа народу» було виставлено в Білому залі Зимового палацу і показано членам імператорської родини. Картина не справила сильне враження на імператора та його наближених. На початку червня картину перенесли в Академію мистецтв і представили на суд громадськості. 3 липня того ж року художник помер, а через кілька годин після його смерті прийшов посланець з звісткою, що імператор Олександр II купує картину. Вона була подарована Румянцовському музею. Після його розформування у 1925 році найбільше твір передали Третьяковської галереї, де він і зберігається донині.

«Явище Христа народу» найбільша картина Третьяковської галереї

У російському музеї зберігається найбільше твір російського художника, а яка найбільша картина в одному з найпопулярніших музеїв світу, Луврі і хто її автор?

Найбільша картина в Луврі

З 31 липня 1798г в Луврі зберігається найбільша в історії мистецтва картина. На другому поверсі музею є квадратна вітальня. Це єдине приміщення, де є стіна потрібного розміру. Картина була замовлена італійського художника Паоло Веронезе в 1562г. Замовниками – ченці — бенедиктинці монастиря Сан-Джорджо Маджоре. Художнику треба було зобразити стільки фігур, скільки поміститься на полотні. Результатом стала картина «Шлюб в Кані Галілейській». За основу був узятий біблійний сюжет, коли Христос на весільному бенкеті перетворює воду на вино на прохання своєї матері. На картині помістилося 130 фігур, серед яких сучасники виділяли видатних діячів того часу: Карл V, Франциск I, Сулейман пишний.

Найбільша картина в Луврі «Шлюб в Кані Галілейській»

Над картиною художник працював більше року, вона провисіла в трапезній монастиря до 1798г., до моменту завоювання Італією Наполеоном. Розмір полотна 680х990 см, щоб було легше перевезти його до Франції, полотно розрізали навпіл, а вже у Франції пошили.

Зараз картина знаходиться в Луврі, але в 2010 році венеціанська організація, що захищає культурна спадщина, звернулася до першої леді Франції з проханням повернути їм картину, вивезену Бонапартом.

На найбільшій картині в Луврі зображено 130 осіб

Картини, про які йшла мова вище, написані за біблійними сюжетами. Які ще події або явища надихали митців на створення масштабних картин.

Найбільша картина Айвазовського

В місті Феодосія в Криму є музей мариністичного живопису – Національна картинна галерея імені В. К. Айвазовського. Музей був заснований самим художником. У ньому зберігається близько 12 000 творів на морську тематику. Тут же представлена найбільша експозиція творів художника. У тому числі картина «Серед хвиль», її розміри 282х425 см, це найбільше полотно майстра.

«Серед хвиль» найбільша картина Айвазовського

Картина була написана на 81-му році життя Айвазовського в 1898г. На її створення у художника пішло всього 10 днів. Але сам художник говорив, що вся його життя була підготовкою до створення цього шедевра. Багато критиків вважають цей твір вершиною творчості майстра. Тут автор відмовився від деталей, звичних для його картин: уламків щогл, гинуть кораблів, фігур людей. На картині тільки роз’ярений стихія – штормове море і грозове небо.

Айвазовський заповідав «Серед хвиль» рідному місту, разом з іншими творами з його галереї. Незважаючи на те, що ще два роки після створення шедевра, художник працював, творив, влаштовував виставки в Москві і Петербурзі, картина «Серед хвиль» не покидала Феодосії.

Айвазовський написав свою найбільшу картину всього за 10 днів

«Заклик Мініна», «Явище Христа народу», «Шлюб в Кані Галілейській», «Серед хвиль» — все це спадщина минулих днів. А чи є в сучасній живопису щось настільки ж величне?

Найбільший малюнок у світі (портрет 48 жінок)

У травні 2013 в Москві в Історичному музеї була відкрита виставка «Обличчя і душа». На ній був представлений найбільший у світі малюнок, який складається з портретів 48 жінок Росії. Автор цього незвичайного проекту італійський художник Омар Гальяні. Портрети написані олівцем по дереву. З 36 жінками автор зустрічався особисто, ще 12 відібрав з фотографій на сайті, куди будь-яка росіянка могла завантажити свої фото. При виборі образів автор спирався на свої естетичні уподобання, тому писав портрети жінок різних професій: інженерів, бізнес-леді, леді творчих професій.

Омар Гальяні створив найбільший малюнок у світі

Працював над проектом Гальяні два роки, в результаті вийшов малюнок 3 на 16 метрів. Ідея створення малюнка проста – показати справжнє обличчя російської жінки, відкрите, не заховане за стереотипами.

Розмір самого великого малюнка у світі 3 на 16 метрів

Автор підкреслив, що проект є «ексклюзивом» для Росії і не буде повторюватися в інших країнах. До речі, ця картина не побила всі рекорди. Її вартість не стала величезною. За даними , найбільші картини в світі не завжди відрізняються гігантськими розмірами.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: