Акваріум – шматочок справжнього водного раю. І облаштувати його кожен може по-своєму. Є де розгулятися, якщо у Вашому розпорядженні найбільший акваріум. Його можна оформити за образом і подобою рекордсменів. Тих акваріумів, які знаходяться, наприклад, в Європі, Японії або еміратському Дубаї.

Найбільший домашній акваріум

Любителі рибок, як правило, тримають вдома не дуже великі акваріуми. Максимальний об’єм зазвичай становить 50-60 літрів. Однак, деякі примудряються помістити в невеликій площі акваріум в 1000 літрів і навіть більше. Кого тримають у великих акваріумах? Китів, акул і інших гігантів.

Домашні акваріуми рідко бувають гігантських розмірів

Найбільший домашній акваріум побудував у себе чоловік на ім’я Джек Хискот (Jack Heathcote), житель Великобританії. Ємність досягла довжини 4 метри, а висота 2,1 метра. Вміщує акваріум понад 20 тонн води. У своєму водоймищі Джек помістив прісноводних скатів, сомів, щук та інших великих риб, а так само черепах.

Джек Хискот у своєму домашньому акваріумі розводить величезних риб

Масштабна будівництво обійшлася британцеві всього в 5 тисяч фунтів. І акваріуміст залишився задоволений акваріумом. Однак, на досягнутому зупинятися не збирається. Він планує спорудити новий водойма, який вміщатиме близько 200 тонн води.

Топ-10 найбільших акваріумів

Один з найбільших акваріумом в світі знаходиться в Європі, в Німеччині. Берлінський рекордсмен AquaDom знаходиться в готелі Редіссон. І це найбільший на планеті циліндричний акваріум. У водоймі живе 56 видів риб, все ж у ньому мешкає близько 2,5 тисяч особин. Висота акваріума – 25 метрів. Відвідувачі готелю можуть дивитися на підводну панораму, переміщаючись в ліфті. Акваріум знаходиться в самому його центрі.

AquaDom найбільший акваріум в Німеччині

На дев’ятій позиції ТОП-10 найбільших акваріумів в світі знаходиться водойма із Західної Австралії. Акваріум AQWA міста Перт досяг 20 метрів в ширину і 40 метрів у довжину. У нього поміщається 3 мільйона літрів води. Всередині є 98-метровий тунель. До речі, бажаючі можуть поплавати в акваріумі разом з акулами і іншими рибами, правда, за додаткову плату.

Наступний у рейтингу найбільших акваріумів знаходиться акваріум Генуї та Італії. Його спеціально побудували на виставці Експо-92. Система вміщує в себе близько 70 резервуарів з водою, в кожній знаходиться певний вид морських жителів. Всього в акваріумі об’ємом 3,78 мільйонів літрів живе близько 6000 мешканців з усієї планети, в тому числі акули, тюлені і дельфіни.

Акваріум Генуї це величезна система резервуарів

Шанхайський океанаріум можна назвати самим великим акваріумом в Азії. Його розділили на 9 великих зон, наприклад, на Китайську зону, Антарктичну зону, а так само зону Австралії. Але найбільш вражаюча частина – підводний 155-метровий тунель.

На шостій сходинці списку найбільших акваріумів знаходиться морський світ Ushaka. Він знаходиться в ПАР, у місті Дурбан. Система складається з 32 резервуарів. І особливість рекордсмена в тому, що за морськими мешканцями можна спостерігати сидячи за столом в ресторані зі скляними стінами, який повністю занурений в акваріум.

Під дном басейну морський світ Ushaka знаходиться ресторан

Акваріум Бухти Монтеррей вміщує в себе 4,5 мільйона літрів води. Такий водойма знаходиться на території заводу, де раніше виробляли рибні консерви. Акваріум особенен тим, що розділений на два гігантських резервуара – на 4,5 мільйона літрів і 1,2 мільйона літрів.

Ще більшою місткістю може похвалитися акваріум Туркуаза в турецькому Стамбулі. Водойма на 4,9 мільйонів літрів води відкрили у 2009 році. Його розділили на ряд зон і запустили в нього приблизно 10 тисяч морських мешканців, зокрема, гігантських скатів, піраній і тигрових акул. У самому акваріумі знаходиться 80-метровий тунель.

В акваріумі Туркуаза є 80-метровий тунель

На четвертому місці ТОП найбільших акваріумів розташувався акваріум l’oceanografic знаменитого комплексу Місто Мистецтв і Наук, який знаходиться у Валенсії. Це найбільший акваріум в Європі, в нього поміщається 7 мільйонів літрів води. На величезній території мешкає приблизно 45 тисяч морських жителів.

Гігантським акваріумом може похвалитися і Японія. Місцевий рекордсмен носить назву Окінава Чураумі і розрахований на 7,49 мільйонів

літрів води. Акваріум знаходиться в парку Ocean Expo і був представлений жителям в 2002 році. Тут милуватися красою морських мешканців пропонується через 60-сантиметровий скло.

У Дубаї є акваріум ще більше. Він знаходиться в торговому центрі The Dubai Mall, в престижному районі міста, біля Бурдж Халіфа. У 10 мільйонів літрах води живе близько 33 тисяч мешканців, у тому числі 400 акул. Акваріум занесений в Книгу Рекордів Гіннеса за величезній скляній панелі, вона славиться товщиною в 75 сантиметрів, розмірами 8,3 на 32,88 метрів. Тим самим акваріум Окінава був змушений посунутися з місця лідера.

Кого тримають у великих акваріумах?

До речі, великими прийнято називати тільки ті резервуари, в які поміщається більше 200 літрів води. У такому водному просторі можна відтворити екосистему будь-якого регіону планети. При цьому, екобаланс підтримується сам, тобто не доставляє клопоту.

Великий акваріум не повинен виглядати нудним і порожнім. У воді повинна мешкати сім’я або ж хоча б пара великих риб, які завжди на виду. Але не варто забувати, що деякі види великих рибок активні в сутінки і вночі, тобто при світлі дня вони ховаються. Це, наприклад, ефектні і оригінальні чорні «ножі» (або чорні привиди).

Не всі риби можуть ужитися в акваріумі

У великих акваріумах мирно уживаються кілька риб середнього розміру, які плавають в середніх шарах. А от дрібних краще не підселяти до великим, щоб вони не стали делікатесом для великих вихованців. Тут працює правило: якщо риба може поміститися в рот сусіда, то вона точно не жилець. Взагалі, підбір риб потрібно здійснювати не тільки виходячи з розмірів, але і з особливостей поведінки, темпераменту та умов утримання.

Великий акваріум ідеально підходить для екзотів. Всіх їх заводять з-за кордону, тому за кожного вихованця доведеться віддати пристойну суму. Приміром, великі папуги – дуже гарна риба жовтого, блакитного і червоного відтінків. У домашньому водоймищі виглядає дуже ефектно.

Найбільший акваріум у світі

Масу екзотичних риб можна зустріти в найбільшому акваріумі в світі, який перебуває в американській Атланті. Його відкрили в листопаді 2005 року. І розрахований рекордсмен на 23,8 мільйонів літрів води. На величезній території мешкають понад 120 тисяч тварин 500 різновидів. Тут живуть чотири молоді акули, кити і деякі інші рідкісні види морської флори. До речі, життя в акваріумі підтримується на кошти пожертвувань у розмірі 250 мільйонів доларів від співзасновника Home Depot Берні Маркуса.

Найбільший у світі акваріум знаходиться в США

У великих акваріумах з комфортом можуть жити навіть самі великі риби. Наприклад, китова акула, яка, за даними , може виростати до 20 метрів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: