Метеорологічні спостереження за кліматом Землі ведуться з 1880 року. З тих пір погодоведы ведуть запеклі дискусії, з’ясовуючи, де на планеті найтепліша вода: в Тихому, Індійському або Атлантичному океані. Із-за колосальних площ складно визначити, хто з них б’є рекорди по температурі. Але у випадку з морями і затоками зробити це значно простіше. Отже, яке ж море найтепліше – давайте з’ясуємо!

Де знаходиться саме тепле море? Дізнайся!

Самі теплі моря в світі

Карибське море

Від Атлантичного океану це море відокремлює Антільський архіпелаг, з протилежного боку воно омиває береги Нового Світу. З-за околичного напівзамкненого положення середньорічна температура Карибського моря досить висока для вод Атлантичного океану – 25-290C. Самі жаркі місяці – серпень і вересень; в цей час температура води може досягати 30 градусів на курортах Куби, Домініканської республіки, Барбадосу. Самий холодний місяць, як правило, лютий: поверхнева температура води падає до 26-25 градусів.

Карибське море – тепле, чисте і привітне

Тиморське море

В Австралії все навпаки – взимку температура Тиморського моря, що омиває північно-західний берег континенту, вище, ніж влітку. У грудні-січні найтепліший ділянку його акваторії – бухта Дарвін – прогрівається до 31 градуса, іноді вище. У червні-серпні температура падає до 25-260C. На жаль, місцевий субекваторіальний клімат схильний до мусонам: у 1974 році тайфун «Трейсі», найсильніший ураган в історії Австралії, перетворив місто Дарвін в руїни.

Бухта Дарвін, Австралія

Андаманське море

Між запеклими мандрівниками, які воліють провести відпустку де-небудь в Південно-Східній Азії, не вщухає суперечка: де море тепліше, в Пхукеті або Бангкоку? Насправді, різниця в температурі невелика.

На Андаманському узбережжі Таїланду

Пхукет омивається Андаманським морем, яке цілий рік радує місцевих жителів і натовпи туристів прозорої бірюзової водою, рідко остигає сильніше 280C. В самий жаркий період, другу половину весни, вода температура Андаманського моря піднімається до 30,5 градусів.

Андаманське море ідеально для дайвінгу

Андаманське море належить до акваторії Індійського океану. Концентрація солі в ньому нижча порівняно з Тихим океаном. Тому Андаманське море краще для любителів дайвінгу, яким славиться Таїланд, ніж його сусід Сіамський затоку.

Сіамський затоку

Сіамська затока знаходиться під «юрисдикцією» Південно-Китайського моря, а значить, і Тихого океану. Вміст солі в його водах вище, ніж в Андаманському морі, – в перші дні у туристів навіть трохи пощипує очі з незвички. Зате Сіамський затоку тепліше, хоч і не набагато, всього на 0,5–0,7 градуса.

Острови Сіамської затоки – рай на Землі

Бенгальська затока

Температура Бенгальського затоки неоднорідна: в північних районах холодніше, ніж у південних. Що не дивно, адже це самий великий затока нашої планети. Сама гаряча вода тут у квітні–травні біля північного і східного узбережжя Шрі-Ланки – 30-310C. Втім, якщо вам не по душі пляжі Цейлону, вибір у вас великий – затока омиває ще й Індії, Бангладеш та М’янми, і скрізь вас цілий рік буде чекати тепла вода.

Шриланкийские рибалки

На жаль, на початку року (січень–березень) зимові мусони приганяють до Бенгальської затоки так зване Азіатське хмари – скупчення шкідливих газів, диму від пожеж, промислових забруднень і наслідків найбільших техногенних катастроф.

Вододіл між морем і океаном

Мексиканську затоку

Може, найбільше внутрішнє море Атлантичного океану не може радувати теплою водою круглий рік, тим не менш, вже в квітні узбережжя штатів Флориди і Алабами, а також мексиканського курорту Канкун покриваються шезлонгами і рушниками відпочиваючих, які зникають лише до кінця осені.

Елітний курорт в Мексиканській затоці (Флоріда)

Червоне море

Добре знайоме багатьом нашим читачам Червоне море прогрівається влітку до 32-330C (а то і до 34-350C на півдні). У нього є один суттєвий мінус – це найсолоніше море на Землі мають вихід до Світового океану.

Зате воно одне з найчистіших!

На узбережжі Червоного моря переважають рекреаційні зони Єгипту (Хургада і Шарм-ель-Шейх) і Саудівської Аравії (Jeddah).

Головна «фішка» Червоного моря – дайвінг

Води Червоного моря мають приємний темно-бірюзовий відтінок, який навіть отримав свою назву в таблиці веб-кольорів («Колір Червоного моря» – #1f4037). Але чому тоді його назвали Червоним? Існує дві версії. Згідно з першою, виною всьому труднощі перекладу. Археолингвисты сплутали семітське слово «химьяриты», записане буквами Х, М, Р (у писемності южноаравийских народностей не було голосних) з «ахмар», що означає «червоний». Прихильники другої версії вважають, що «Червоним» море назвали виключно за його місцезнаходження, адже у давнину кожна частина світу асоціювалося у людей з різними кольорами: північ представлявся чорним, білий – із сходом, ну а червоний – з півднем.

У Червоного моря свій особливий відтінок

Найтепліше море в світі

Перська затока

Влітку і ранньої осені температура води в Перській затоці піднімається до 33-35 градусів. Саме тут знаходиться Катар, сама спекотна країна в світі.

Дубай – найпопулярніший курорт Перської затоки

ОАЕ, Саудівська Аравія, Кувейт, Бахрейн – курорти цих країн користуються неймовірною популярністю в першу чергу саме з-за одного з найбільш спекотних морів Землі. Мандрівників не відлякують навіть суворе законодавство і релігійність, пануючі в арабських країнах. Найхолодніші місяці на Перській затоці – січень і лютий. В цей час вода охолоджується до 17-200C, а місцеві жителі трохи забувають про спопеляючої спеки.

Взимку вода Перської затоки остигає до 17-20 градусів

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: