Слабкодухим шлях у археологи замовлений. Оскільки часто із земних пластів і печер можна дістати не тільки стародавні черепки та історичні реліквії, але і людські останки, поховані досить моторошним чином, скелети архаїчних невідомих тварин та інші «жахи» з темряви століть.

Страшні людські останки

Кричущі мумії

Єгипет славиться своїми історичними загадками. Ось і в 1886 році країна фараонів підкинула чергову. Єгиптолог Гастон Масперо витягнув мумію з саркофага, щоб її розбинтувати, обстежити і виставити як музейний експонат. Поховання було досить скромним, що нестандартно для розкішних єгипетських саркофагів і поховань – явно не царська. Та й інформації про цю мумії не було практично ніякої. Розкривши труну дослідник виявив тіло, яке було загорнуте лише в овечу шкуру, без будь-яких прикрас. Сама по собі овеча шкура символізував у древніх єгиптян порок і нечистоти. При цьому, кінцівки мумії були пов’язані, а на обличчі застигла маска жаху і викривлений в моторошному крикові рот.

В Єгипті знайшли моторошні кричущі мумії

Страшна знахідка в середовищі археологів була названа «Невідомий чоловік Е». Багато експерти висували свої думки, щодо смерті покійного, серед яких найпоширенішими було отруєння, тортури і поховання живцем.

Втім, більш сучасні дослідження вже в 20 столітті розвіяли всі міфи і здогадки попередників. Виявляється, якщо під час муміфікування мерця не підв’язати щелепу, як це робилося раніше, в ході розпаду тканин щелепу відкривалася і на обличчі застигала страшна маска. Бувало і так, що ремінець або мотузка з щелепи з’їжджали або рвалися.

Кричущі мумії можливо, відкрили рот після смерті

Після «мумії Масперо» було виявлено ще кілька «кричущих» екземплярів в різних гробницях по всьому світу. Правда, навіть науково обґрунтоване пояснення цього явища не робить «кричущі мумії» милими знахідками.

Безголові вікінги

Чергова страшна знахідка була зроблена археологами відносно недавно, у 2010 році в британському графстві Дорсет. Тут біля дороги дослідники проводили розкопки, в ході яких планували знайти стародавні черепки, плуги та інший інвентар предків. Однак, їх чекав сюрприз. Була знайдена братська могила, причому, дуже стара. Але і це не саме жахливе… Всі воїни-вікінги (а це були саме вони, як засвідчили пізніші дослідження) були обезголовлені. При цьому, черепа перебували окремо від кісток скелета.

Безголових вікінгів археологи знайшли нещодавно

Після більш детального вивчення поховання, археологи з’ясували ще одну страшну подробиця – тел всього було 54, а от голів істотно менше. Очевидно, що кілька голів ворогів захопили вбивці в якості сувенірів. Вчені прийшли до висновку, що тут мало місце публічна страта або ритуал масового жертвопринесення. Оскільки всі голови були від’єднані від тулуба за допомогою удару меча в шию спереду.

Орієнтовна дата поховання 8-9 століття нашої ери. В цей час англосакси терпіли регулярні розбійницькі набіги скандинавів. Тому не виключений варіант показової розправи з кривдниками, щоб іншим було не повадно.

Топ інших страшних знахідок археологів

Невідоме тварина

У 1986 році любителі активного відпочинку набиралися вражень в Національному парку Кауранги в Новій Зеландії. Біля підніжжя гори Оуен, дослідники-аматори натрапили на карстову печеру, яку вирішили відвідати.

В одному з звивистих печерних коридорів компанія натрапила на страшну знахідку – гору кісток дивного вигляду, місцями вкритих товстою шкірою. По виду визначити тварину мандрівникам не вдалося, тому, відчувши забобонний жах, молоді люди вирішили, що це якийсь мешканець пекла вирвався на землю, щоб тут спустити дух. Оскільки зовнішній вигляд «чудовиська» був по всьому мабуть жахливим – гігантські кігті, дзьоб, груба шкіра…

Розповідають про те, що знайдений скелет чупакабри

Як виявилося згодом, знахідка-то зовсім нестрашна. Мандрівники натрапили на скелет стародавньої птахи моа, яка пролежала в печері ні багато, ні мало 3 тисячі років і на диво добре збереглася. По виду вона була схожа на страуса, тому так налякала дослідників. Подейкують, що в безлюдних районах Нової Зеландії цей птах може існувати досі.

Кришталевий череп

Дуже довгий час не було спростовано чутки про те, що в 1927 році в Белізі, в тамтешніх джунглях археолог Фредерік Мітчелл Хеджес зробив приголомшливу знахідку – череп з чистого гірського кришталю вражаючої якості і в ідеальному стані. Він був у натуральну величину і важив близько 5 кілограмів. Дізнавшись про знахідку археологів, з місцевих сіл тут же прийшли індіанці, нащадки легендарного племені майя. Вони заявили, що череп цей один із 13 і за легендою, якщо зібрати всю колекцію, можна дізнатися всі таємниці світобудови.

Кришталевий череп входить в топ самих страшних знахідок

Після більш детального лабораторного дослідження, було з’ясовано, що виготовлений череп з невідомої технології, яка суперечить всім законам фізики і хімії. Такий виріб неможливо створити нинішньої високотехнологічною апаратурою, що вже говорити про стародавніх майя…

Однак, не так давно правдивість історії була спростована.

Найстрашніша археологічна знахідка

Буквально сюжет для фільму жахів підкинула історія археологам в 1988 році в ізраїльському місті Ашкелон. В ході розкопок стародавньої каналізації часів Римської імперії, робітники натрапили на ціле кладовище немовлят – тисячі маленьких кісточок.

Археологи жахнулися, коли знайшли кладовище немовлят

Виявилося, що в цьому місці знаходилося спеціальний заклад, створений для знищення неугодних немовлят. Римський закон дозволяв до 2 років умертвити дитину, якщо батько не визнавав (до цього віку малюк вважався власністю батька).

У сучасній Росії страшною знахідкою стали ембріони в пластикових бочках

Втім, серед убитих немовлят могли опинитися і позашлюбні діти місцевих повій. Народженим хлопчикам не щастило більше всіх – їх вбивали негайно. Дівчаток же могла чекати менш жорстока доля – їх залишали в живих, щоб у майбутньому вони могли поповнити ряди представниць найдавнішої професії.

Страшними бувають не тільки давнину. Редакція сайту bestfacts.com.ua склала топ самих страшних убивць в сучасній історії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: