Терористичні акти, здійснені терористами-одинаками, терористичними організаціями і незаконними збройними формуваннями відбувалися як у часи СРСР, так і в сучасній Росії. Найгучніші події ми згадуємо в цій статті.

Теракти стали лихом сучасного суспільства

Відомі-невідомі теракти в СРСР

Теракти траплялися не тільки в сучасній Росії, але і в СРСР. Щоправда, тоді про них намагалися замовчати.

Захоплення літака сім’єю Овечкіних

У 1988 році сім’я Овечкіних здійснила захоплення пасажирського літака, що летів з Іркутська в Ленінград через Курган. Їхня вимога – посадка в Лондоні. Літак приземлився під Виборгом, після чого почався штурм, результатом якого стала загибель трьох осіб та поранення кількох пасажирів. Літак згорів.

Творча родина Овечкіна зважилася на витончений захоплення літака

Вибухи в Москві

1977 рік почався в СРСР зі страшного теракту у Москві практично одночасно прогриміли три вибухи. Один з них терористи, які відносять себе до вірменської націоналістичної партії, виробили у вагоні метро. Другий пролунав у продуктовому магазині, а третій став результатом вибухового пристрою, що спрацював в сміттєвій чавунної урні поруч з одним з магазинів.

У 1977 році в Москві відбулася серія терактів, в тому числі - вибух у метро

Вибухи забрали життя двадцяти дев’яти осіб. Терористи були засуджені і розстріляні.

Вибух у літаку Ту-104

У 1973 році літак, що летів з Іркутська в Читу, був захоплений терористом, пронесшим на борт саморобний вибуховий пристрій. Погрожуючи вибухом, він вимагав, щоб літак приземлився в Китаї.

Ту-104А з бортовим номером 42379 до вибуху

Супроводжував політ міліціонер застрелив злодія, проте вибуховий пристрій спрацював, і літак зруйнувався. Таким чином, всі знаходять в літаку пасажири і екіпаж загинули – це вісімдесят дві людини.

Вибухи житлових будинків

При вибухах житлових будинків уникнути жертв не вдалося. Нерідко терористи підривають будинки великої поверховості або з великою щільністю заселення.

У багатьох місцях, де прогриміли вибухи терористів, встановлені пам'ятники

Вибух у Буйнакську

У 1999 році в Дагестані в Буйнакську в житловому будинку стався потужний вибух. Результатом цього теракту стала загибель шістдесяти чотирьох осіб. Без малого сто п’ятдесят чоловік було поранено.

Вибух у Буйнакську став першим в серії вибухів житлових будинків 1999 року

Вибухи в Москві

У 1999 році в російській столиці з різницею в чотири дні були підірвані терористами два житлових будинки. Один будинок знаходився на Каширському шосе, другий – на вулиці Гур’янова. Вибухи забрали життя двохсот двадцяти чотирьох чоловік.

Серія терактів у Москві була здійснена з 4 по 16 вересня 1999 року

Вибух у Волгодонську

У тому ж 1999 році в Волгодонську було підірвано житловий будинок. Пораненими і постраждали більше тисячі людей, дев’ятнадцять мешканців будинку загинули.

Поруч з будинком здетонував вантажівка ГАЗ-53 з вибухівкою

Інші трагедії сучасної Росії

В історії сучасної Росії чимало сумних сторінок, пов’язаних з масовою загибеллю громадян внаслідок терактів. Серед них вибухи в автобусах, поїздах, літаках, захоплення будівель, шкіл, лікарень.

Теракти відображаються болем у серцях мільйонів

«Норд-Ост», теракт на Дубровці

У дві тисячі другому році в столиці Росії відбувся захоплення терористами глядачів у театрі на Дубровці. Чеченські бойовики утримували в Театральному центрі дев’ятсот чоловік.

Теракт на Дубровці в Москві тривав з 23 по 26 жовтня 2002 року

Під час штурму всіх бойовиків знищили, загинули сто двадцять заручників. Причиною такого числа смертей став усипляючий газ, застосований під час штурму.

Очолював бойовиків Мовсар Бараев. Він був ліквідований у момент захоплення

Вибух в Домодєдово

У 2011 році в аеропорту Домодєдово в Москві терорист-смертник привів у дію вибуховий механізм. Так загинули тридцять сім чоловік. Сам терорист був серед загиблих.

Вибух пролунав у залі міжнародних прильотів 24 січня 2011 року

Захоплення лікарні в Будьоновську

У 2005 році в Будьоновську сто дев’яносто п’ять терористів справили захоплення міської лікарні, зігнавши туди людей. Заручниками опинилися близько тисячі шестисот чоловік.

Лікарня Будьоннівська під час захоплення

Намагаючись їх звільнити, спецназ протягом чотирьох годин вів бій. В результаті загинули багато як серед заручників, так і серед терористів.

Терористів очолював Шаміль Басаєв

Через п’ять днів владі довелося виконати умови загарбників, які разом із заручниками виїхали в населений пункт Зандак. Там терористи всіх відпустили, а самі втекли.

В результаті теракту загинуло 129 осіб, 415 поранені

Результатом цього страшного теракту стала смерть ста двадцяти дев’яти осіб, понад чотириста виявилися поранені.

Вибух на вокзалі в Волгограді

Цинічний теракт стався 29 грудня 2013 року. Вибух стався в оглядовій зоні, коли підозрілу людину спробували зупинити співробітники правоохоронних органів.

Наслідки вибух на вокзалі в Волгограді

В результаті вибуху на вокзалі у Волгограді загинули 14 людей. Ще 49 осіб були поранені. Жертв могло бути більше, якби поліцейські не виявили пильність.

Найстрашніший теракт в історії Росії

Найстрашнішим терактом в Росії вважається теракт в Беслані, досконалий першого вересня дві тисячі четвертого року. В той день об’єктом захоплення стала школа в Беслані.

Трагедія в Беслані стала найстрашнішим терактом в сучасній російській історії

Терористи зробили своїми заручниками тисячу триста чоловік.

Відповідальність за захоплення заручників у Беслані взяв на себе Шаміль Басаєв

В результаті цього жорстокого теракту загинули майже триста п’ятдесят осіб, серед них більше половини – діти. Ще п’ятсот чоловік виявилися пораненими. Всі терористи, за винятком одного, були знищені.

Всього, включаючи рятувальників, загинуло 333 людини, понад 800 отримали поранення

Сучасна історія сповнена та інших трагічних подій. На сайті є докладна стаття про інші страшні події двадцятого століття.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: